Hei-hei kõik see rafffas!
Singapur-Malaisia-Tai. Palun jagage kogmusi kuidas olete saanud kvaliteetset internetiühendust neis paigus. Mitte et korraks FB vaadata (saab -ei saa, eriti vahet pole), vaid et teha näiteks paar päeva tööd ja korralikult levis olla. Olen siiralt tänulik asjakohaste vastuste eest! :)
Hotellide internet on pea eranditult üliaeglane. Väga harva, kui seda kasutan, lihtsam on võtta kohalik SIM-kaart ja tekitada arvutile sellega wifi-võrk, kiirus on reeglina 10-100 korda suurem.
SIM-kaarti ostes valid siis nii palju mahtu, kui arvad kulutavat. Enne võid guugeldada, et mingi suvalise virtuaaloperaatori otsa ei satu, aga reeglina on igaühes neist riikidest 1-3 suht võrdset mobiilioperaatorit sarnase hinnastusega.
Eks see 4G kiirus sõltub suuresti sellest kaugel mastist olla ja palju seal kasutajaid parasjagu on. Ma olen ise mõned aastad tagasi hoopis imelikuma asjaga kokku puutunud, nimelt sim kaart ei luba AP-d teha, ehk netti välja jagada. Kuna ka varsti minek, küsiks kuidas asjad praegu on? Eriti huvitaks Kambodza.
Ise hiljuti pikemal Aasia reisil olnuna (kokku ca 7 kuud), sai igalpool kasutatud kohalike SIM-kaarte. Kuna endal telefon 2-SIM pesaga, siis kohalik SIM läks sisse ainult 4g data jaoks. Niipalju, kui mäletan, siis Singapuris oli eraldi "tourist SIM" (teenuspakkuja Singtel), vastavalt 7, 12 ja 15 päeva omad. Sisaldas tol hetkel 100 gb andmemahtu. Ise kasutasin 7p oma ja maksis 15 SGD, teised olid vastavalt 30SGD ja 50 SGD.
Malaisias kasutasin 14p SIM kaarti, teenuspakkuja DIGI, kui ei eksi.
Sisaldas 25gb andmemahtu. Maksis 39 MYR.
Tais sai kasutatud AIS teenuspakkujat, aga hindadest suurt enam ei mäleta. Toimis hästi, sai pidevalt käidud esinduses vastavalt vajadusele mahtu juurde laadimas.
Pole veel kokku puutunud sellega, et netti jagada ei lubaks.
Küll aga Filipiinide, Kambodža jne puhul internet kipub sumbuma igasuguste takistuste peale. Maja ees on neli pulka ja 4G, astud uksest sisse, on järel kolm pulka, paned ukse kinni - 2 pulka, kõnnid tuppa laua juurde - jääb H või E kiiruseks. Et levialasse jalutamine on endiselt teemaks (mida nagu Eesti või ka Tai, Singapuri jne puhul ei juhtu peaaegu üldse.
Tehnikakauge inimesena pole viitsinud uurida, kas tegu on mastide vähesuse, nende kõrguse või signaali kvaliteedi või ma ei tea millega. Filipiinidel isegi suurlinnas pidi käima rõdul internetikiirust suurendamas, sest iga uks ja aknaklaas mõjus hävitavalt.