Internet farmides ja puuviljaistandustes?

Kas see on suht harv nähtus? Kuidas farmitööl või puuviljakorjajad seal netti saavad? Kas oma läpakaga on seal midagi peale hakata?

Eks see oleneb farmist rohkem. Enamuses kohtades, kus mina töötasin oli internet olemas. Kuid ;) See on manageri kontoris, mitte backpackeritele kasutamiseks :)) Enamasti on pigem sedasi, et elatakse kuskil backpackkeris ja hommikul sõidetakse mikrobussi/autoga põllule tööle. Ning internetti saad kasutada oma ööbimiskohas. Internetivõimalusi on erinevaid. On Wifi AP-sid (harv nähtus länekaldal), korralikult turvatud ning ka kergesti häkitavaid AIP-sid. Oma läpakas on kindlasti kasulik kaasa võtta. Kasvõi selleks et oma digipilte sorteerida või kirjad valmis kirjutada jne. Internet AU-s üldjuhul üsna kallis, mida väiksem koht seda kallim, hinnad jäävad 2-8$ tunnis. Pahatihti küsitakse CD-de kirjutamise eest lisaraha 5-10$ CD eest, hoolimata sellest, et ise kirjutad oma toorikule. Äriplaan missugune...

Mina näiteks olin 2,5 kuud South-West´is in the middle of nowhere, kus polnud isegi elektrit (hommikul panime generaatori käima), internetist võisid und näha ning telefoni levi ka ei olnud:) teistes kohtades oli tsivilisatsioon vähemal või rohkemal määral olemas (avalikud interneti punktid, vahel lasid ülemused ka oma arvutisse surfima....)

Ja tasus siis ära see olemine seal?? Kui seal MIDAGI ei olnud, et mis tegid seal??

Kuidas nüüdseks lood on internetiga WA farmides, Perthi kandis? Teab keegi millises farmis või lähedal asuvas ööbimiskohas saaks oma läpakaga netti minna?

Lihtsaim variant on endale osta pocket net, samas leviga on lood nagu nad on. Kõige parem levi, kuid samas ka kõige kallimad hinnad enamasti on telstral. Telstral on tihti levi ka sellistes paikades, kus teistel teenuse pakkujatel pole.

Kui tööle kandideerid, siis küsi, kuidas leviga lood on ja millised võimalused on tööandja poolt garanteeritud. Üldjuhul ikkagi tööandja sulle internetti ei võimalda ja pead selle kuidagi ise lahendama. Mõnel pool lihtsalt pole võimalik kuidagi lahendada, kuna töökoht on igasugusest tsivlisatsioonist nii kaugel.

Aga kuidas linnades (pean Perthi silmas)ja nende lähi ümbruses 3G internetiga võimalused on? Kas saab ka samalihtsalt nagu eestiski, et lükkad pulga järgi nett olemas?

Uuendus, jepp saab küll.. Aga andme mahud on piiratud ja ebareaalselt kallid hinnad võrreldes eestiga.