Ischgl vs St.Anton

On plaanis minna märtsi alguses/keskpaigas Austriasse
laudama/suuskama. Ise olen varem käinud Söldenis. Seekord valime
Ischgli ja St.Antoni vahel. Äkki oskab keegi kes siin-seal käind
välja tuua ühe-teise plussid/miinused.

Tee kodutööd ka. Vähemalt Ischglist on siin palju räägitud.

See foorum ammu läbi kammitud. Tahaks lihtsalt teada konkreetset võrdlust nende kahe keskuse kohta.

Mis tähendab konkreetset võrdlust? Mis sind huvitab,mida kodulehtedelt ei leia?

... ehkki Ischglis olen käinud 4x :-D ja St Antonis 1x. Nii Alpiexpressi kui ka Germalo reisikataloogi kirjeldus mõlema kohta peab paika v.a St Antoni raskustase - ei tundunud need nõlvad küll eriti keerukad võrreldes muude suusakeskustega.

Ischgli pluss on kindlasti Samnauni taxfree tsoon, kus alkoholi ja parfümeeria hinnad on Eesti hindadega võrreldes 2-3x odavamad.
Germalo puhul on sul võimalik Ischgli puhul külastada üsna mugavalt ka Kappli ja Galtüri. Vähemalt Kapplis tasub 1 päev kindlasti olla, kuna seal on rahvast vähe ja mustad rajad väga head. Galtüris saab vist poole päevaga isu täis.

Alpiexpressi puhul vähemalt vanasti sai mäepileti soodsamalt, kuna majutus on neil Ischglis ja siis saab võtta ainult Ischgli pileti, mis on vist u. 50 EURi odavam nn Silvretta regiooni piletist (mis hõlmab lisaks siis See, Kappli ja Galtüri). Ischgli puhul Alpiexpressi pluss on see, et iga päev saad afterskist maksimumi võtta - Germaloga on afterskid tavaliselt 3x reisi jooksul olnud (samas on Germalo siiski iga õhtu midagi organiseerinud rahvale). Kelgutamine on IMHO Germalo puhul olnud veidi parema hinna-kvaliteedi suhtega, kuna Kappli kelgurada ei jää oluliselt alla Ischgli omale ja pilet oli ka odavam.

St Antoni puhul kelgutamine vähemalt Germaloga käies toimus Pettneu kelgurajal, mis oli üsna igav. Sai teha küll 2 või 3 laskumist, aga rada ise oli lühike. Alpiexpress vist organiseerib kelgutamise St Antoni rajal, aga seda ei ole proovinud. St Antoni hinnatase vähemalt 2005 oli sarnane Ischgli omale s.t mäe peal supp 3-6 EUR-i, õlu alla 5 euro. Valluga tippu tasub minna nii vara hommikul kui saab - see tõstuk, mis vaateplatvormile viib (ja kus siis ekstremistid alla hakkavad minema) oli vähemalt 2005 aasta 6 kohaline ja seda siis 1 (või oli 2?) tõstukit. Üldse tervikuna St Antoni (ja Lech ning Zürs) tõstukipark tundus olevat vanem kui Ischgli oma. Ischglis on enamus ikka 4 või 6 inimese omad, St Antonis oli ka 2 ja 3 inimese tõstukeid väga palju. Samas kui lumelaua sõit hästi välja tuleb ning tead millega mägedes arvestada tuleb, siis St Antonis on offpiste võimalused ikka väga suured.

Küllap Ischgli tõmme (mis täpsemalt, ei oska öelda)on olnud siiski suurem, et seal olen nii palju käinud nii et kui Ischgli valid, siis vale otsus see kindlasti ei ole. Nende inimestega, kellega on suusareisi teemadel vestelnud ja kes on Ischglis käinud, on kõik seda kohta kiitnud.

Mõlemad väga head kohad ja Euroopa suusakeskuste parimate hulgas. Kui huvitab pehme lumi, siis kindlasti Sant Anton koos Lech ja Zürs`ga.
Märtsi keskpaigas võib mõlemas juba liiga soe olla, mis teeb kohati lume raskeks ja rikub asja.