ISICu üliõpilaspileti kehtivus Itaalias

Tere!

Kas vastab tõele, et Itaalias ei taheta ISIC kaarti üliõpilasstaatuse tõendajana eriti tunnistada? Kuulsin seal käinutelt sellist juttu. Kardan, et ka ametlikust Eesti üliõpilaspiletist (mis mul samuti olemas on) pole seal suuremat abi. Mis siis üle jääb, kas osta lihtsalt kõik muuseumi-, rongi- jm piletid täishinnaga või on veel mingeid rahvusvahelisi üliõpilaskaarte vms, mida oleks võimalik enne reisi hankida? Loodan, et küsimus väga loll ei saanud ja aitäh ette kõigile vastajatele :)

Mul ei ole küll probleeme olnud, igal pool kus sai üliõpilassoodustust seda ISICuga ka sain. Ja näitkes Agrigento Templite orus küsiti, et mis eriala õpin, vastates, et "engineering" sai üldse tasuta sisse :)

"ISIC cards are not accepted at many sights because entry prices are based on age, rather than student status, so official ID such as a passport or driver's license is best." (Allikas: "The Rough Guide to Naples & the Amalfi Coast", 2009). Seega soodustus sõltub vanusest, mitte tudengikaardi olemasolust. Sobib pigem pass või ID-kaart. Üldreegel siis selline, et vaba sissepääs kuni 18-aastastele ja üle 65-aastastele, 18-25-aastastele -50%.

Ma arvan, et eesti ametlik üliõpilaspilet ka töötab - mõnel pool piisab isegi sellest, kui sa kinnitad, et sa oled üliõpilane ja piletit ei küsita, kuidas kunagi ja kuidas kuskil, Itaalia on regiooniti väga erinev. Soodustused üliõpilastele staatuse põhjal on tavaliselt kinos, teatris, muuseumides, ühistranspordis soodustust pigem pole. ISIC ja eesti üliõpilaspilet koos peaks täiesti piisav olema.

Mina pole oma ISIC kaarti eriti kasutada saanud. Peamiselt käivad asjad vanuse järgi. Nt alpides suuskamas käies sai vanuse eest u 30% soodukat. ühistranspordi eest peab maksma tavaliselt alati täishinda.

Itaalias saavad kõik alla 25 eluaasta Euroopa Liidu passi ettenäitamisel 50 % soodustust.Mul on isiklikult kogemus, et minu ees oli perekond kahe teismelise lapsega ja kuna neil ei olnud EL passi, siis need lapsed soodustust ei saanud. Laste isa veel küsis, et kas nemad ei olegi siis lapsed ja sellele vastati, et kui ei ole EL kodanikud, siis soodustused ei kehti. Ise olen 24 aastane ja mitte üliõpilane, kuid sain soodustust :)