Istanbuli detsembris

Mõned küsimused, äkki keegi oskab aidata.
Reis ees detsembris. Millise riietusega peaks arvestama, milline on kliima sellel ajal? Millised on need kohad, kus tasuks kindlasti ära käia ja millist raha kaasa vahetada?
Veel mingeid soovitusi?

Reisi planeerimiseks soovitan kasutada väga põhjalikku veebilehte http://www.turkeytravelplanner.com/go/Istanbul/index.html. Selle autor on üks Istabuli Lonely Planeti autoritest.
Kui tunned Istanbuli "hingeelu" vastu sügavamat huvi, siis soovitan enne reisi läbi lugeda 2007.a. Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Orhan Pamuk'i raamatu "Istanbul: linna mälestused" - autobiograafia Istanbulist, tema tõusudest ja langustest ning selle elanikest muutuvas ajas. Väidetavalt just see raamat mõjutaski Nobeli žürii otsust just temale auhinda andma: http://www.femme.ee/uudishimulik/209/3354. Eesti keeles seda kahjuks ilmunud ei ole, aga nii Tallinna kui ka Tartu raamatukogudes peaks seda leidma: https://ester.nlib.ee/record=b2188805~S1*est. Eesti keeles on ilmunud Pamuki "Lumi", mis tänapäevase Türgi sisemisi vastuolusid üsna ilmekalt kirjeldab.
Detsembris reisimisel tuleb arvestada, et samal ajal toimub üks Türgi suurimid usupühasid Kurban Bayrami, mis sellel aastal on ajavahemikus 6.-14.detsember: http://www.turkeytravelplanner.com/Religion/kurban_bayrami_dates.html. Sel ajal võivad paljud poed ja muuseumid olla suletud, transport ülerahvastatud ja hotellikohtadega keeruline: http://www.turkeytravelplanner.com/Religion/kurban_bayrami.html.
Kliima on detsembris sarnane meie septembri-oktoobri ilmaga: temperatuur 5-10 kraadi, suur vihmavõimalus. Sellest Istanbuli vihmatalve melanhooliast - hüzün - on ka Pamuk kaasakiskuvalt kirjutanud.

Detsembris võib ilm Istanbulis olla väga muutlik, ükspäev käid päikseprillidega ja järgmine päev juba kasukaga.

Detsembris kah Istambulis ja eks siis näeb mis ilm on, aga õhtuti on sel ajal üsna jahe.

Tere,

Minul plaanis minna jaanuaris. Millise lennufirmaga reisite ja kui palju piletid maksma lähevad?

Riiast Air Balticuga, jaanuariks on praegu saadaval piletid 650 eeki üks suund.

Mina leidsin bookinghousist kõige soodsama pileti Riga- Istanbul 2573.- Kas saab Eestist ka bronnida? Palun saada võimalusel link sellest kohta, kus nii odav pilet!
Aitäh sulle juba ette :)

Airbaltic.com, bronnida saab krediitkaardiga netist. Head otsimist!

on tõesti kõige soodsam. Ise sain 1250,- edasi-tagasi. Soodsamad piletid saad, kui varakult ära ostad.

Sain jaanuari alguseks kahe inimese piletid 2000.- edasi- tagasi! Maksin eile ära ja täna tuli ilusti kinnitus :) Kas keegi on minemas veel Istanbuli jaanuaris? Huvitav oleks teada :)