Istanbulist Ankarasse

Tere,

Lähen enda kursaõega 4'ks kuuks Türki õppima. Kas keegi oskaks aidata, kuidas on kõige mugavam või kiirem viis saada Istanbulist Ankarasse? :)

Olen sõitnud liinibussiga Istanbulist läbi Ankara Urfasse .Tee on päris huvitav ja peatutakse aegajalt kus saate einestada teeäärsetes kohvikutes.Bussid ise on mõnusad,pakutakse kohvi,teed,snäkke,näidatakse filme.Oluline on bussiliin.Ei mäleta kahjuks milline aga saab küsida Istanbuli bussijaamast.Teine variant on Türgi siselend.Sõltub Teie rahakotist.

Kui eneseväärikus lubab kasuta rongi. Rongijaam asub Aasias, mitte Euroopas. Istud õhtul rongi ja hommikul oled kohal. Vaguneid on nii üldvaguneid (istmed nagu bussis), lamamisasendis magamist võimaldavad nn kušett vagunud (midagi Ida-Euroopas nähtud istmetega kupeed) ja lux vagunud. See viimane tähendab 2-kohalist kupeed, kraanikausi, vagunisaatja, voodipesu ja üldkasutava vannitoaga. Kiirraudtee ei tohiks veel valmis olla, seega kestab reis terve öö. kui ma mälu ei peta, sõidavad kõik Haydarpashast väljuvad rongid oma sihtpunkti poole läbi Ankara.

Esiteks väga lihtne on sõita lennujaamast metrooga bussijaama. Ankarasse läheb seal palju busse. Bussid on tõesti mugavad. Näete natuke rohkem erinevat loodust Türgis.http://www.turkeytravelplanner.com/go/Istanbul/Transport/intercity_bus_table.html Sellelt lehelt saad kogu informatsiooni palju pilet maksab. millistes kassadest saate pileti osta Ankarasse, kaua sõidate jne. Kui viitsid rohkem sellel lhele otsida,siis leiad ka täpse juhise kuidas lennujaamast bussijaama metrooga sõita. Ilusat reisi.

İstanbulist lennukiga on koıge kergem vast, minu meelest. Ja palju eı maksa ka.

Kui just eesmärk pole Türgi loodust imetleda, siis ma soovitan ka lendamise varianti. Turkish Airlines lendab Istanbuli ja Ankara vahet umbes 25 korda päevas ja nende riigisisesed lennud on ikka väge hea hinnaga (hetkel leidsin mingi pakkumise isegi 14 liiri üks ots). Olen ise kasutanud sealmail nii bussi kui ka lendamise variante ja kui nüüd uuesti minek oleks, siis eelistaks lendamist ilma igasuguse kahtluseta. Bussid on küll mugavad ja reisisaatjad vahepeal isegi natuke liiga abivalmid aga see eespool reklaamitud telekas bussis tegi minu meelest asja ainult hullemaks. Mitte keegi (peale kohalike) ei jaksa vaadata vähemalt kuus tundi kestvast Türgi versiooni "Võta või jäta´st"! Pluss kui see buss veel keset mingit tühermaad katki peaks minema...