Istra poolsaar - Umag

Tere,
Kas kellegil on kogemusi selle kohaga Horvaatias?
Plaan sellel suvel minna Horvaatiasse ja kuna Horizon Travel hakkas sinna nüüd reise tegema, siis mõtlesin, et uurin.
Plaan minna muidugi omal käel. See suht ligidal Itaaliasse, saaks ehk sinna ka põrgata:)
Lihtsalt oleks tänulik info eest selle koha kohta.

Keda huvitab arhitektuur ja kunstiajalugu, sel tasub kindlasti Umag'i külastada. Ilus vanalinn, palju ajaloolisi hooneid. Hinnad ka natuke odavamad kui Itaalias. Väga ilusad kohad Istrias on veel Poreč, Rovinj. Armsad sadamalinnad ilusate väikeste vanalinnadega. Istria lõunatipus asuv Pula tasub samuti külastamist oma 1.sajandist pärineva rooma amfiteatri tõttu. Kogu Istria on väga sarnane Itaaliaga.

Istria polsaar on tipphooajal ( umbes 18- 20 . juuni - 15- 20. august ) võrreldes muu Horvaatiaga rikkaid Itaalia ja Austria turiste suht pilgeni täis ja kõik hinnad on ka kallimad, võrreldes sellega kui liikuda veidi lõuna ( tegelikult kagu poole ) alla. Seal on põhiliselt Slovaki, Tsehhi ja Poola turistid ja hinnad sõbralikumad.

Olen käinud. Olen rutaga nõus, Umag on ilus. Kindlasti soovitan ka Rovinjot ja Pulat, mis samuti Istra poolsaarel ja Umagist lõunas.Pula amfiteatri all on väike muuseum, kus eksponeeritakse hilisantiigist pärit oliiviõli valmistamise presse, vanne, amforaid, jne. Tasub vaatamist. Istra poolsaar on tõesti segu itaaliast ja lõunaslaaviast. Kui võimalik, tasub vaadata ka kohalike surnuaedu, sealt näha, et enne 20 saj. on enamikel hauakividel itaalia nimed, alles 20.saj. alguses suureneb slaavi nimede hulk. Rovinjo vanalinna katedraalis asuvad ühe naispühaku säilmed ja läbi aegade on olnud Rovinjo (eriti ilus on vaade vanalinnale üle lahe)tähtis palverännakute koht.Kultuuri ja ajalugu on tõesti palju!!!