Itaaliasse puhkama ja tööle

Tere,

kas keegi oskaks mind aidata seoses sooviga minna Itaaliasse kaheks kuuks puhkama ja natuke ka töötama. Võiksin teha mitmesuguseid töid, no ntks viinamarju korjata. Itaalia keelt olen samuti mõnda aega õppinud, aeglaselt rääkides saan ka kergemast jutust aru. Ise räägin samuti natuke. teenindada itaalia keeles vaevalt,et oskaksin. kas keegi teab head piirkonda soovitada või lausa töökohta? Oleksin väga tänulik.

Le uva si raccolgono in autunno, cara mia.

Scusami, Io sono la raggazza bionda... aga sel juhul miskit muud?

Kui suvel tahad minna, siis vali ikkagi mingisugune puhkustesihtkoht (Rimini, Liguria rannik jne) ja paku ennast ettekandjaks. Ikka on vaja neid, kes välismaalastega kõnelda oskavad ja küll sa itaalia keele ära kobistad. Teine võimalus on ka ennast kööki sokutada (aga nõuab mingeid oskusi ja äkki isegi paremat itaalia keelt).

Muid immigrantide töid väga ei soovita, sest need ei mahu "natuke töötama" sisse.

Oh, neid helesinesid unistusi...,,puhkama ja veidike ka töötama,,... Välistööjõu puhul ei tule tavaliselt kõne allagi ...natukene töötama...,kui siis,paned täie auruga või siis,ei võeta kuhugi. Tee parem kohe valik-kas puhkad või töötad.

KUi sul soov siia tulla, kirjuta mulle sõnu, elan hetkel Firenzes, rohkem-vähem kolm aastat, ehk saan kuidagi abiks olla, nõustan meeleldi!

Kõigepealt vastuväide tutkaonule, on võimalik teha kahte asja korraga nii tööd kui puhata. Sealne töökultuur, just suviti on selline, et lähed kohale pakud ennast tööle ja see töö pole konti murdev ja sa ei tööta kindlasti 24/7 seega saad väikese lisaraha eest mõnusalt puhata ja puhkus ei pea kestma vaid nädal või kaks. Aga nüüd teemast. Kindlasti vali mingi turismitsentrum, kuna mujal võid inglise keelega hätta jääda itaalased ei kipu rääkima ja oskama inglise keelt. Turismipiirkonnas aga arvatavastis sellist muret pole. Võimalik on et leiad interneti teel tööd aga kui vähegi võimalusi on siis sõida kohale ja otsi kohapeal tööd. Ise käisin nii tööl eelmine suvi Kreetal ja väga mõnus oli. Ning sügisel sai ka Itaalas natuke tööd tehtud =)