Izmir - uus sihtkoht Eestile?

Vaatan, et siin teemas on täielik vaikus. Kas 22.05.2013 väljuv reis, mida GoAdventure pakub (http://goadventure.ee/catalog/izmir/tours/unustamatu-puhkus-izmiris.html), on esimene sedalaadi pakett? Põnev oleks kuulda Izmiri kogemustest hotellide, ranna ja kõige muuga, mis ühte turisti võiks huvitada.

Izmiri piirkonda teeb praegu oma reise mitu reisikorraldajat. Aastaid tagasi sai sealkandis käidud Germaloga. Päris huvitav piirkond oli. Izmiris endas ei käinudki, piirdusime sealse lennuväljaga. Tookord ööbisime Kusadasi linnas, kuhu tulevad sisse ka suured Vahemere kruiisilaevad ja uhked jahid. Suht lähedal on kuulus Ephesus, kuhu oleks patt minemata jätta. Kusadasist saab igale poole reise teha. Kusadasis endas on poolsaarel kindlus, mereäärne promenaad, suur türgi bazaar, mingil äripäeval suur kohalike turg, poekesed, ajaveetmiskohti, loomulikult piraadilaevad jmt turistidele. Randadest on Kusadasi linnas kivikliburand, linnast lõuna pool ilus Ladies Beach liivarand (kõigile, mitte vaid naistele, väiksed bussid viivad-toovad vähese raha eest, kuid võib ka jala minna), veelgi lõunapool Long Beach. Kreeklaste Samose saar on käeulatuses, aga sinna jõudmine pole eriti lihtne. Kusadasi ongi vist rohkem puhkepiirkond kui suurlinn Izmir. Hotelli valides peaks vaatama lisaks tärnidele ka seda kus see asub ja mida pakub. Mõni superhotell on ehitatud sellisesse rägastikku mäe otsa, et ilma transpordita ei saa sealt kuhugi, rääkimata sellest, et läheduses pole ühtegi kohta, kust merre ujuma saaks minna või kui, siis vaid sillalt. Mis kliimasse puutub, siis kohalikud rääkisid, et Kusadasis on see täiesti normaalne nagu Kreekas, mitte nagu Türgi lõunaosas, kus pärast päikese loojumist mitte üks riideese ära ei kuiva. Kusadasi netis http://www.google.ee/search?q=kusadasi&ie=UTF-8&hl=et

2
0

Minu isiklikus subjektiivses edetabelis on Izmir päris tugev pretendent maailma ühe kõige mõttetuma linna tiitlile. Lihtsalt igav ja kole koht, mis on õnnetul kombel ilma jäetud igaugustest vaatamisväärsustest (ise nad sellega muidugi ei nõustu, arvates, et nende kellatorn ajab kõik kohutavalt pöördesse). Goadventure hüüdlause "Unustamatu puhkus Izmiris!" on oma sisult seega umbes sama kõva müügiargument nagu "Unustamatu puhkus Lasnamäel".

Õnneks on puhkusepaigad sealt eemal. Kusadasis pole käinud, aga Çeşme oli päris lahe, mõnusa atmosfääriga linnake. Kuurortid asuvad linnast mõnevõrra eemal, aga mikrobussidega pääseb kergelt liikuma. Türgile omaselt on enamus hotelle isikupäratud kombinaadid, aga kui see ei häiri, siis ei tohiks probleemi olla.

Çeşmest on võimalik soovi korral minna päevaks-paariks Kreekasse Chiose saarele (vt http://www.erturk.com.tr), mis mulle tundus isegi veel lahedam. No ja muidugi Ephesos, seal tasub küll ära käia. Selle kandi (hetkeks juba üsna vana) reisijutt on siin http://sellinemaailm.wordpress.com/2007/04/05/turgi-2006/

2
0

Just tulime sealt kandist 2 nädalaselt puhkuselt. Käisime omapead, mitte reisibürooga. Meie peatusime Özdere kandis. Väga ilus mägine maastik, rannad sõltuvalt hotellist, meil oli konkreetselt liivarand, aga üldpilt kui ringi sõita siis pigem kiviklibune. Käisime ära ka Kušadasi linnas ja sealsel turul. Tegemist tüüpilise moslemimaa turuga, kus hinnad sõltuvad inimese kauplemise oskusest. Lisaks sellele reisile õnnestus meil ka Samose saarel(Kreeka) käia. Oli mõnusalt lõõgastav laevareis. Lihtsalt infoks, et Samosel käib enamus oste sularahas. Kaardimakset ei taheta tunnistada. On olemas automaadid sularaha väljavõtmiseks. Kui keegi selle laevareisi ette võtab siis veenduge ostmisel, et sadamamaksud sees oleks, muidu peate hiljem juurde maksma. Ja passi saate lisatempli, et käisite Türgist väljas ja tulite uuesti Türki sisse. Samoselt ostsime lahtist puidtünnist lastavat nende "konjakit". Maitses päris hea ja ikka selline kohalik kraam. Muide meie ajal oli türgis maasikahooaeg, meie hotell tegi isegi maasikafestivali ja turul maksis maasikas umbes 1,35 euri kilo. Ja muidu on kõik värske kraam turul nii ahvatlev. Lisaks suur valik oliive ja õlisid. Kui inimestele meeldib tee, siis seda tasub kindlasti suurematest toidupoodidest kaasa osta. Purutee 0,5 kg pakk maksis umbes 2.70 euri.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased