Jaanipäevaks Rethymnonisse. Hotell Marilyn Apartment?

Hei,jaanipäeval minek Rethymnonisse ja Marilyn Appartment peatuspaigaks,. Kas jagate kogemusi sellest hotellist ja mis huvitavat sinna lähedale jääb?

Oleneb, kas teil on ka auto või mitte. Muidu seal ümbruses ju tunni kuni paari sisse mahuvad ka ida, lääne või lõuna poole rannad ja restoranid, kurud ja mäed ning külad.

Kui autot pole,siis kohapeal tehakse ka päevaseid bussiekskursioone.Meie käisime näiteks Chanias.

Haniasse saab ka liinibussiga. ntx ekspressbuss - jäi väljumisega 15 min hiljaks, siis pidas linnaäärse burksiputka juures kinni , sooritas vajalikud ostud ja seejärel sõi terve tee oma saia, jõi cocat, rääkis terve tee telefoniga (ilma handsfreeta) ja jõudis  ikkagi 10 min enne sõiduplaani kohale .. Ja kõik jäid ellu ka !

Minu küsimus teemaalgatajale on, et mis on huvitav.

Arheoloogia/muusiumid/ajalugu?  Veepargid? Odavad söögikohad? Ööelu? Kas autorent on plaanis? Anna teada ja soovitame.

Soovitaks Samaaria kuristikku, mida miskipärast meie  reisikorraldajataepoolt kuruks kutsutakse. 

Tere üle pika aja...jh plaan on auto rentida 2-3 päevaks,a veel ei tea kas kohapeal v netist. See meil esimene reis mis pole AI. Võõral maal ja kultuuris huvitab kõik,ajalugu,vaatamisväärsused,ehtsad turud ,retked...Samaria kuristik vist pole kõigile jõukohane nagu paljud kirjutavad. Enda vanus ka poole saja peal :) . ka soodsamad söögikohad (kuna hotelli toitlustust ei võtnud seekord),ja veel kuidas seal saarel keeltega on, enda oskused jäävad ainult eesti,soome ja vene keelele. Ehk on abiks vestmik ,käed ja jalad :) Tänan kõiki kes vastasid.

Üldiselt inglise keelt võiks pisut keegi osata.Seal kus turistid käivad,on söögikohas menüüd ka venekeelsed.Mõnedes poodides on venekeelsed teenindajad,seda muidugi turistikohtades.Kuna turism on seal üks sissetuleku allikas,siis üldiselt aidatakse kui abi vaja.Kui iseseisvalt trippimisega hätta jääte,soovitan võtta venekeelse giidiga päevase ekskursiooni/väljasõidu näiteks Chania poole või kuhu iganes pakutakse.Ajaloo suhtes võiks enne tutvustavat raamatut lugeda.Vist oli minu Kreeka näiteks?Autosõidul vaja arvestada,et kohati on Kreeta päris mägine(meile harjumatud pikad tõusud langused,kohati on tee ääres paarisajameetrine kuristik,asulates kitsad tänavad jne).Suve keskpaik on muidugi ka palav.Edu!!!

minu autorent oli http://www.cretarent.gr/
see oli muidugi 2013
Samaria , kui mingi koraldaja poolt võtta siis see tavaliselt mäest mere poole ehk siis valdavalt alla mäge, üldiselt normaalses konditsioonis inimesele ei tohiks probleeme , et kui suudate 18 km nii 5-6 tunniga käia ei ole probleeme ja kui võrrelda Tenerife Masca-ga siis Samaria tundus meiele lihtsam.
Meie kasutasime hoomikust kõige esimest liinibussi Chaniast algpunkti jõudmiseks.Mere äärest saab paadiga kõrval linna kust siis tuline liinibussiga tagasi

Matka söök-jook tuleb endal kaasa võtta, alla jõudes mere ääres on juba söögikohti.

Samaria kuristik ülalt alla jalgsi läbida (korraldajalt ostetud buss-laev-buss)  pole keeruline, kui inimene ükskõik kus pikalt käia jõuab. Igatahes ilu jätkub seal igal sammul. Samaria-piletil on kogu rada vee- ja WC-punktidega kirjas, rajal iga km tagant km-postid, söök ja veepudel peavad enesel seljakotis olema. Raja pikkus (langus) on 12,8 km,  edasi rannani umbes 3 km ühetasast munakiviteed, mille võib vähese raha eest ka mikrobussiga sõita.  Paksu tallaga jalanõud ning pea- ja õlakate peavad olema, kuna rajal võib olla lahtisi kivikesi ning päike on terve tee kuklas. 

Rethymnos oli turg Municipal Garden kõrval neljapäeval, kui meie just seal viibisime. Suur igapäevaselt tasuline parkimisplats vanalinna lähedal muutus üleöö suureks turuks, kus müüdi kõike juurikatest ja eluskanadest kardinateni.
Rethymno vanalinn oma tänavaterägastiku ja erinevate restoranidega on iseenesest vaatamisväärsus.

 To Karmen Ka. Ära otsusta oma tegevusi vanuse numbri järgi, nii võid elus poolest lõbust ilma jääda. Paljugi, mis mõnele ainult autoroolis liikunud helbekesele üle jõu käib. Kas sul on liikumist takistavaid  tervisehädasid, kas sa jaksad pool tundi või tund järjest rahulikult käia? Ma olin ka "poole sajandi peal", kui Samaaria läbisin ja see on kenamaid mälestusi reisidelt. Valdavalt läks mäest alla ja jalad viisid iseenesest edasi. Tol korral oli poolel teel ka eesliajajaid näha, aga mina ei vajanud abi. Praegu olen 70+ ja läheksin küll uuesti.

Me täname, usun et teie jagatust on palju abi :), Ootan juba sinna jõudmist...30 päeva veel. Kui kellelgi on veel midagi lisada, siis kõik info on teretulnud.

Karmen, kirjutasin privaatsõnumisse pikema kirjelduse hotelli, autorendi ja võimalike tegevuste kohta.