Esimest korda Taisse ja Vietnami (jaanuar-veebruar)

Hei!


Olen huvitatud minema jaanuaris-veebruaris taisse, vietnamisse ja üldse vaatama sinna kanti. Kuna varem seal käinud ei ole ja sooviks minna kuskil 4-5ks nädalaks. Siis sooviksin saada infot täiesti algusest. Kust osta parima hinnaga pileteid? Kuidas saada hea hinnaga hotelli, milliseid soovitusi on? Mida teha ja mida näha? Kuhu täpsemalt on soovitatud minna näiteks rannailu vaatama ja kuhu loomi, kuhu seiklusi..
Oodatud igasugune informatsioon. 
Loen ka eelnevaid postitusi samadel teemadel, kuid enamjaolt on kõigil selge kuhu minna ja mida teha. Kahjuks ise veel nii tark ei ole :)

Liiga hägune küsimus, et vastusi tuleks. Proovi konkreetsemalt loetud postituste põhjal.
Praegu on umbes nagu: "Soovin osta auto. Kust saaks parima  hinnaga? Mis peaks seal sees olema? Kuhu sellega sõita võiks?"
Hea tahtmise korral saab pika vastuse kirjutada, aga kui täpsemalt suunad küsimused, siis saad asjalikumad vastused.
Hakatuseks esimene vastus. Lend - Tripis sooduspakkumiste rubriik kubiseb Aasia pakkumistest, need kõik ongi head hinnad.

Mõtle sõidu aeg välja.Jõulud kuni jaanuari algus(vene uus aasta) vist väga soodsad pole.Vaata ka millal hiina uusaasta on,siis hiinlased reisivad.Oled üksi või kaaslastega?Tai on viisavaba kuni üks kuu.Lennu hindu saad vaadata näiteks momondost.Üldiselt siin peaks seda infi juba olema küll.Eriti Tai kohta.

Aja kokkuhoiu mõttes laenuta või osta raamatud Tai ja Vietnami kohta, seal sulle kogu vajaminev info olemas. 

Jagan siia mõned postitused:

Mida peaksid teadma Aasiasse reisides? 
Talveks perega soojale maale? Meie Koh Samui lugu:
Tai reis - kas valida Phuket, Krabi, Koh Samui või Chiang Mai?

Soovitan küsida konkreetseid küsimusi, siis saad kindlasti ka paremaid vastuseid, sest paljude reisikogemused on erinevad ja soovitused samuti :) Edu planeerimisel!

Taimaa oleks alustuseks kindlasti sujuvam/lihtsam 

Meie ostsime Finnairist otselend Helsinki-Bangkok. Majutuse võtsime Airbnbst, bookingust, agodast. 

Maandusime Bangkokis, edasi läksime siselennuga Phuketile ( seal väga kaua aega ei raiskaks, muidugi maitse asi), peatusime Karon beachil, Big Buddha tasuks kindlasti ära vaadata. Phuketilt edasi läksime praamiga PhiPhi saarele, see koht jäi meile kõige rohkem meelde, selline mõnusa vibega saar, ööbimise võtsime Viking Natures Resorti. Maya Bay, Monkey beach, snorgeldamine, tuleshowd, viewpoint- need kohad võiks läbi käia. 
Edasi läksime Krabile, Ao Nangi. Ilmselt järgmine kord minnes Ao Nangis enam ei peatuks ja peatuks hoopis Railay Beachil, seal ilusamad rannad, kuid tegevust vähem. 
Krabilt lendasime tagasi Bangkoki 2ks päevaks ja siis lendasime koju tagasi :) 

Meie käisime eelmisel aastal Tais väiksel Koh Sukorni saarel, peale meie oli seal veel 3 turisti. Rahulik ja närvepuhkav rannapuhkus. Oluline on ka sõnastada, mida reisilt otsid: kas sarnast kogemust või hoopis lõputult elamusi ja virr-varri.

Reisi planeerides arvesta kindlasti, et igasugune liikumine punktist a punkti b või c võtab reaalsuses rohkem aega ja kannatust, kui Eestis seda paberile joonistades.
Kirjutasin ka kolm postitust eelmise aasta reisist: https://kyllusesarv.wordpress.com/tag/tai/

Vihjaks Jensile, et sellist riiki nagu Taimaa Eesti keeleruumis tedaolevalt ei eksisteeri. Või tuleks öelda ka Leedumaa, Ukrainamaa, Hispaaniamaa, Itaaliamaa, Soomemaa, Maltamaa, Poolamaa, Vietnamimaa, Singapurimaa, Indoneesiamaa, Ameerika Ühendriikidemaa, Ugandamaa, Ühendkuningriikidemaa, Marokomaa, Tšiilimaa jne?