Jälle Horvaatia ja seekord saared. Palun abi!

Tere,

pärast Jaanipäeva plaan taaskord Eestist oma autoga Horvaatiasse põrutada. Oleks kohapeal 2-3 nädalat. Kindlat ajapiirangut pole.

2012 a, sai sõidetud Rijekast mööda rannikut alla, Montenegrosse välja ( siin ka tolle korra reisikiri http://trip.ee/content/horvaatia/reisikiri-horvaatia-montenegro-2012.html )

Sel korral sellist hullu sõitmist teha ei viitsi. Põrutaks ühe hooga, mööda kiirteed, valitud kohta ranniku äärde välja. Ning kuna eelmisel korral ei jõudnud me ühelegi saarele, võtaks siis seekord mõne neist ette. Jääks saarele kohe mitmeks päevaks (nädalaks) paika, naudiks elu:)

No ja vot see ongi kogu mu plaan. Kuhu täpsemalt ning mitmele saarele ma minna tahan, vot ei tea. Mul on mõned kriteeriumid ka, aga nende järgi ise neid saari välja sortida ei oska. Seega pöördun siia palvega- aidake palun :)

Nendest kriteeriumitest siis:

  1. Saarel võiks olla mäed, ja huvitavad matkarajad, kus matkata... nii jala, kui ka jalgratastega. Mida suuremad ja keerulisemad mäed, seda parem. Avastamist võiks jätkuda kohe mitmeks päevaks.

  2. Vähem turiste ja privaatsed rannad. Meeldivad igasugused eraldatud lahesopid, kaljunukid, koopad. Annan aru, et tipphooajal täieliku rahu ja vaikust me nagunii ei saa, kuid võimalikult rahulik võiks ju olla.

  3. Soodne majutus- vahet pole kas kämpingud, või kodumajutus. ( Soodne on kuni 20 € öö/ 2 inimest.

  4. Paadi või kajaki rent- eeldan, et igal saarel olemas?

Piirkonnast rääkides, siis ausaltöeldes pole vahet. Kui sõelale peaks jääma Cres, Krk, Pag vm saar seal kandis, siis teeme kindlasti ka Istra poolsaarele tiiru peale. Sinna polegi veel jõudnud.

Kui aga Hvar, Korcula, Vic vms, siis sinnakanti jäävad kohad, mis eelmisel reisil hirmsasti meeldisid, ning kust vast isegi liiga kiiruga läbi sai sõidetud- jutt siis Splitist, Makarskast jt.

Dubrovnikusse sel korral enam ei lähe, sest siis tuleb kiusatus Montenegrosse välja sõita ja sõitmist tahaks just sel korral palju vähema teha.

Seega, kas kellelgi soovitusi?

Ette Tänades.

Karin

Soovitan Učka mäge, seal päris mõnusad matkarajad ja kui mäetippu jõuad, siis vaade on seda ronimist väärt.

0
0

Saartest on hetkel sõele jäänud Mljet ja Vis. Valin veel Braci ja Hvari vahel. Teadjamad, ehk oskavad nõua anda, kumma saare peal on paremad snorgeldamise ja matkamise võimalused?

0
0

Ehk on siin ka keegi, kes oskab öelda, millises hinnaklassis on saarte vaheliste laevade hinnad- kui arvestada, et liigeldakse autoga?

0
0

Tere!

http://www.jadrolinija.hr/ Vaata vedaja lehte.Praami hinnad on üpris soolased.

0
0

Ehk teadjamad oskavad öelda, Kummal saarel on 3-4 päeva rohkem teha, kas Hvaril või Bracil? Idee ikka see,et saaks snorgeldada, matkata ja niisama ilusates kohtades ringi kolada.

0
0

Carin, varsti ise lähme Horvaatiasse ja ka mõtlesin, mis saart valida. Lugesin palju erinevatest saartest ja valisin Hvar'i. Peaks olema väga ilus ja omapärane

1
0

Njaa, ma ise kaldun ka selle Hvari poole.... mõtlesin, et viskan veel mõlema saare telkla hindadele ka pilgu peale, aga eelmsel korral Horvaatiat külastades saime aru, et kohapeal on neid ilma kodulehtedeta kämpsaplatse päris palju....

0
0

Mina valisin Rabi saare, liivarandade pärast, kuna väiksese lapsega minek. Ja sealt veel pärast Krkle ka korraks.

0
0

mis on majutuse hinnad Horvaatia saartel ?? Rab ja Krk saarel ??

0
0

Kas keegi on Vis'i saarel telkinud? Kas seal üldse on telklaid?

0
0

Majutuse hindasid saab agodast või booking.com-ist vaadata. Krk-il on kolme tärni hotell (basseiniga) kuskil 80€ öö, aga on ka kallimalt. Umbes nii on need hinnad igalpool Horvaatias, v.a. Dubrovnik, mis on kallim. Apartamente leiab kindlasti palju odavamalt, ka kuskil 30€ öö võib olla reaalne, aga siis on see apartament pigem kehvapoolne või vähemalt selline kogemus on minul.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased