trip-krainetrip-ukraine-dark
jälle see Tai

Tere, minek 28 nov. 3 nädalaks Taisse,esimene reis omaette, maandun Bangkokis ja sealt võtan vist järgmise lennu arvatavasti Phuketile. Küsiks sellist asja, et kust ma saaksin viisa 3 nädalaseks reisiks, kaasa tuleb naine ja 2,5 aastane poeg? Palju viisa maksab? Kas hotelli tasuks otsima hakata kohapealt või ennem broneerida? kohapealt pidi ikka palju odavamalt saama jutud liiguvad. samas kas riskiks sellega pärast ei saagi midagi head enam. On nii väiksel lapsel seal turvaline olla nii pikka aega ja on seal midagi ka lapsega külastada? Igasugune info teretulnud ja kindlasti küsin selles teemas veel juurde. Tänud!

kohapeal otsides saad hinda kaubelda..kui pysid kauem yhes hotellis...juba 3..4 päeva seal on kaua...

kas oskate soovitada mõnda hotelli kus saaks ka alla 500 eek-i öö phuketis? kuhu seal lapsega minna lõbutsema?

Lapsega kindlasti käi ära Phuket Zoos. Ega jah muud suurt midagi lapsele seal ei pakuta.

3 nädalat on pikk aeg. Soovitaks siiski kokku panna marsuudi erinevate peatuspaikadega.

Tai viisa kohta loe siit:

http://www.trip.ee/node/35409#new

Lollikindlam variant, kuid kallim, on kui Tai viisa tellida mõne reisbüroo kaudu.

kas 1 terve päev ja 1 poolik päev võib jääda lühikeseks bangkokis enne phuketisse minekut, mõtlen just ostlemisest. oskab keegi ka soovitada kuhu ma peaksin taksoga sõitma bangkoki lennujaamast, et leida igasugu lahedaid poode ja boutiiqe ja hotelli peaksin leidma paariks päevaks kohapealt?

Kui muud peale ostmise Bangkokis ei soovi teha, siis 1 terve päev paras. Siam on see ostukeskuste rajoon (mitu suurt kaubamaja, Siam Paragon, MKB, Central World, Tokyo, jne). MKB kaubamaja on siis see kaubamaja, kus müüakse nn. võltsinguid. Ja siis ööturud ja tänavakaubandus.

Kuid Bangkok on huvitav linn ja soovitaks siiski ka külastada olulisi vaatamisväärsusi.

Mis on su hinnalagi hotelli toa eest?

no ei tahaks üle 500 eeki toa eest maksta, ei otsi mugavusi taga... Et siis lennujaamast peaks võtma mingi odava takso ja paluma Siami kanti sõidutada ja seal hotell otsida? kas kauplema ka peab nii taksoga kui hotelliga?

Ise otsi hotelle vast Khao San Roadi tänava kandist. Lennujaamdes on turismiesindused, kust on ka võimalik hotelle kataloogi järgi valida ja ja kinni panna ja ära maksta hotelli eest. Võib 100 % usaldada. Ütled oma kriteeriumid ja siis vastavalt sellele valid. Loomulikult nad tahavad sulle kohe müüa ka linnatuure ja muid ekskursioone. Takso on üldiselt väga odav. 400 bahti linna + kiirteemaksud. Jooksva taksomeetriga tuleb ~200 bahti. Odavad taksod on lennujaama alumisel korrusel.

Kui on soov ainult kaubamajades shopata, siis KSR jääb küll liiga kaugele. Soovitaksin siis ikka kaubamajade või skyline peatuste lähedale hotelli. On neid ka seal küllalt. Skyline on kaubamajades shoppamiseks ideaalne abivahend.

palju sealt khao san roadilt siis kaubamajadesse kõnnib? kaubamajade juures on hotellid palju kallimad?

Vot ei ole proovinud seda teed kõndida. Pakun, et 2-3 tundi ehk. Ei usu, et keegi viicib sealses kuumuses ja heitgaasirikkas keskkonnas nii pikalt jalgsi käia. Takso või tuktuk on valikuks aga tänu ummikutele võib see teekond küllaltki pikaks kujuneda. Või sõita mööda kanaleid paadiga aga siis peab natuke otsima peatust. Hea ja huvitav marsruut on laevaga mööda jõge kuni taevarongi lõpp-peatuseni ja edasi taevarongiga kuni Siami. Aga õhtul laevad enam ei käi. Kui soovid odavamat öömaja kaubamajade lähedal, siis soovitan vaadata Soi Kasem San tänavale. Hotell Reno on seal kõige kobedam. Väiksemasid külalistemaju terve rivi. Otsing annaks siinsamas tripis juba päris palju infot ja soovitusi varasemast.

Khao San Roadilt on sinna umbes 4 kilomeetrit. Khao San Road jääb Bangkoki vanemasse ossa, jõe lähedale. Seal lähedal on olulised vaatamisväärsused Grand Palace, Golden Mount, Wat Po, jne. Sealt lähedalt (silla juurest)võimalik võtta paadisõit kanalitele ja jõele.

Takso on seal odav. Sealt vast maksimaalselt 100 bahti.

Tõesti üheks hotelli valiku kriteeriumiks võib olla hotelli paiknemine Sky Traini peatuse lähedal. Ise olin hotellis Jim`s Lodge, mis on kahe peatuse kaugusel Siamist peatuse Phloen Chit lähedal. Taksole tuleb öelda, et USA saatkonna tänav, siis nad teavad. Hotell ise oli ok, aga kulunud ja väsinud ilmega.

http://www.hotels2thailand.com/bangkok-hotels/Jim%27s-Lodge-Hotel.asp?gg=1&gclid=COHCtr72pI8CFQNEMAod7xMbJQ

Tuledesäras Bangkoki imetlemiseks külastage Tai kõrgemat hoonet Baiyoke tower.

http://www.thailandguidebook.com/baiyoke.html

Tuk-tukiga on see probleem, et see küll super odav, aga neil soov enne sinu sihtkohta viimist mõnest käsitöö- või juveelipoest läbi viia.

Lapsele sobiv koht Bangkoki äärealadel paiknev krokodillifarm (krokodillikasvatus + väike loomaed + etendused krokodillidega ja elevantidega).

Seal lähedal on vabaõhumuuseumiga sarnane kompleks Acient City.

Soi Kasem Sani tänaval(National Stadiumi Skytraini peatus) asub lisaks Reno hotellile näiteks Wendy Guesthouse, odavam ja kodusem, kuid toad väiksemad. Samas on ta antud tänava üks nõutumaid külalistemaju ning tubasid võib nappida, nii et mõtekas oleks eelnevalt kinni panna. Khao San Roadilt ükskord alustasime kõndi Siami, kuid ei suutnud kaua, sest taksoga saab suht odavalt ja kiirelt. Juhul kui jõepaadiga soovid minna, siis võta jõepaat Khao Sani lähedalt Banglamphu peatusest Saphani peatusesse ja sealt sõida Skytrainiga Siami peatusesse, mille ümber on kaubamajad.

Mina olen selle jalutuskäigu isegi ette võtnud. Umbes 1 tund suht nobedat astumist, kui ära ei eksi ja vahepeal kusagile sisse ei astu või vahepeal vihmapausi ei pea tegema. Taksoga või tuk-tukiga umbes 100 kohaliku rahaühikut(paljud ei viitsi muidugi sõita, aga mõne kindlasti ka nõusse räägid). Jõematk on ka kindlasti alternatiiviks: Banglamphu-st peale ja Saphan Taksinis maha sealt edasi õhutrammile ja lõpuni (National Stadium)välja. Laevapilet oli vist 13 kohalikku ja trammipilet 40. Khao san muidugi natuke lõbusam elukoht, aga kui eesmärgiks ainult shoppamine siis võid vaadata ka sellist tänavat nagu Kasem San 1(Siam Square juures kus asuvad eelpoolnimetatud ostukeskused). See on õhutrammi National Stadiumi peatuse kõrval kohe. Sellel tänaval mitu väiksemat öömajakohta hinnad kusagil 1000 kohaliku ümber. Ise olen kasutanud neid väiksemaid hotelle vahepeatuseks(pesemiseks, puhkamiseks, ostude hoidmiseks jne.) enne äralendu. Ettebronnimiseks pole põhjust veel olnud. Ilusat matka.

supertore et siit niipalju head tagasisidet tuleb eks ise hakkan ka aitama kui ära saab käidud ja kogemus olemas, panen siia kindlasti veel palju küsimusi, äkki leiab mõni veel infot

National Stadioni skytrain peatuse juures on ka suurem hotell... nimi ei tule praegu meelde, aga alla 500.- EEK oli küll öö. Peatusest alla minnes jääb see hotell MBK vastu üle tee kohe Kasem San-i tänava kõrvale. Kõrge hoone, kindlasti leiate, kui otsite. Sealt on MBK- sse jalgsi minek ja ka Siami kaubamajad kõik 3 on jalgsikäigu kaugusel. Kui kellelgi jääb Bankokis mõni tund aega vabaks, mida ta tahaks konditsioneeritud õhus veeta, siis soovitan väga Siami kaubanduskeskuses olevat akvaariumit. 3 Siami kaubanduskeskust on omavahel ühendatud. Kõige peenema, Siam Paragoni alumisel korrusel on äärmiselt lahe merekeskus. Näha saab täismõõdus haisid, suuri raisid ja kõiki teisi mereelukaid. Väga huvitavad, lihtsad selgitused erinevate elukate juures. Meie sattusime sinna juhuslikult, lugedes reklaami mingilt flaierilt. Igal juhul, kaaluge ja astuge läbi. Meile meeldis kordades rohkem kui nt. J.Thompsoni majamuuseum ( mis oli ka tore muidugi) Pakub huvi ka lapsele vast.