Jalgrattamatk

Plaanis teha jalgratta matk, kas on kedagi kes oleks sellest huvitatud? Plaan minna välismaale!

Kuhu sa jälle minema hakkad :P?

Tahaks lihtsalt võtta rattast ja kotti ja minna matkama kas Eestis või välismaale. Eestis ringi käia siis saaks kasutada RMK metsaonne ööbimiskohana ja ka vahel telkida.

Tahaks natuke rohkem infot. Tore oleks kui sa vastaksid nii lühemalt või pikemalt mõnele küsimusele. Sellest oleks kindlasti ka teistel foorumi inimestele kasu.

Kes sa ise oled? Kui vana oled ja milline on sinu matkakogemuste pagas? Millal oleks retke umbkaudne algus? Kui kaua see võiks sinu meelest kesta? Mis on umbkaudne eelarve? Kas peale sinu on seltskond suurem? Mis on planeeritava rattasõidu mõte?

Ise olen 25M ja hetkel üritan asju nii seada, et juba suve alguses oleks suurem start. Kuhu ja kauaks, see on veel "seadmisel", aga liikumisvahendiks on jalgratas.

PS! öömaja pärast küll muretsema ei pea. RMK'l on meil tõesti luksuslikud telkimisalad ja onnid jms majakesed, aga samas saab alati telgi kusagile suvalisse võssa visata ja kõik korras.

Olen Joonas. Olen Rapla vaba skaut 18.a. Matkakogemust on mul ümmarguselt 6 aastat. Esialgselt tahaks teha väiksemat matka sirka 5 päevast alguse aeg on veel paika panemata aga suhteliselt üsna pea. Mina tavaliselt kaasa raha ei võta need mida vaja võtan kaasa kaasa arvatud söök. Hetkel peale minu pole veel kedagi kuna ma alles hakkasin seda planeeringut tegema aga loodan et on selliseid kes on huvitatud sellisest asjast ja löövad kaasa! Rata sõidu mõtteks oleks see et kaasata teisi matkamisele ja leida endale matkakaaslast kuna on plaanis teha suuremat sorti rattarändamine.

Ise olen käinud suuremal ratta matkal ck 2500 km.

Muhahaa mis on su planeeritav jalgratta matk suve algusel!

Ma ei julge hetkel oma reisiideed väga reklaamida. Tegelen ikka veel aktiivse planeerimisega. Mõte on minna lõuna suunas. Sõiduajaks olen planeerinud kuu või poolteist. Tahaks täpselt nii kaua sõita, et saaks kätte rutiini. Eelmine 2nädalane retk läks kuidagi liiga kiiresti ja sellepärast tahakski sellel aastal asja veidi suuremalt ette võtta. Suund oleks Horvaatia suunas, aga suure tõenäosusega nii kaugele välja ei jõua. Start on suve alguses, sest suve teisel poolel on planeeritud juba uus ja seekord veidi suurema seltskonnaga seiklus.

Kas plaanid hakata Eestist sõitma otse Horvaatiasse läbi Läti, Leedu, Poola, Tsehhi ja Ungari. Ma eelistaksin küll alustada alles Poolast, sest enne seda on väga igav tee kui mõtled Via Balticat mööda minna. Kui kõrvalisi teid siis vb vähe huvitavam. Mina eelistaks Rootsi, Taani, Saksa varianti, siis saab Alpidest ka läbi sõita. Edasi-tagasi kuu ajaga ära ei käi ka. Mõte on muidu huvitav.

Tegelt polegi plaanis edasi-tagasi tiir teha. Plaanin sõita ainult ühe otsa sinna ja siis tagasi tulla juba mingitsorti transpordiga. Nii jõuaks kaugemale ja saaks rohkem "maailmaränduri" tunnet. Aga nagu ma juba mainisin, siis asi on alles tugevas planeerimises. Olen ka mõelnud alustada alles Poolast, aga hetkel ei ole leidnud mõnda head viisi kuidas end koos hunniku pagasiga mugavalt sinna saada. Kui minekuks läheb, siis kindlasti mööda kõrvalisi teid pidi. Eelmisel aastal olin Via Baltical ja see oli suhteliselt kohutav.

Poolast alustada oleks parem mõte. Sinna saaks bussiga Tallinn-Varssavi, aga kas nad rattaid ka peale võtaksid, seda ma ei tea (Eestis ei taha eriti võtta). Võibolla lisatasu eest võtavad. Sealt Horvaatiasse sõita polegi enam nii pikk maa. Kui reisikaaslasi otsid, siis selle peale võiks isegi mõelda. Tagasi peaks siis mõne lennuga tulema. Kus eelmisel aastal sõitsid ka?

Tallink peaks ju ka Saksamaale sõitma. Miks mitte sellist teedpidi minna.

Mina oleks ka jalgrattamatkast huvitatud, esmalt siiski Eestisse. Nii et kirjutage oma plaanidest täpsemalt, siis saaks edasi arutada..

See välismaa sõit huvitab mind, (koma!) aga ainus asi on see, (koma!) et pean edasi tagasi sõitma rattaga, (koma!) kuna majanduslik seis ei lubaks mul busside ja lennukitega sõita!

!

muhahaa anna oma msn või midagi sellist, (koma!) et ma saaksin sinuga ühendust pidada.(punkt!) Minu mail on rapla1@hot.ee või mozillaboy@hotmail.com

!

Minge bussiga Vilniusessa-Kaunasesse või veel parem Poola. Ja siis paugutage sealt edasi kuhu iganes. Ma ka paar korda Hispaanias ja mujal seigelnud rattaga - uskuge -nii on hea. Ööpaeva jooksul jõuate ratastega Poola niisama ka, aga arvestage, et midagi sööte ka ju ikka ja tee äärest kasvõi juua ostate. See raha hoidke kokku ja selle eest saab ilusti Poola bussiga. Ja veel üks asi. Hoidke samasse kliimavööndisse: kui sõidate madalamal maal siis sinna jääge ja kui stardite Poolast, siis ärge võtke lõppsihiks Kreekat. Point selles, et temperatuuri vahetumine lisab ohtralt riiete kaasavõtmist ja haigestumisohtu. Saksas näiteks mägedes juhtub, et all on 30+C ja mäe otsas suht 0C, siis peaks olema paksud magamiskotid ja soojad joped jne. Kui ei ole raha, et kogu aeg uut varustust osta tee peal. Meie startisime 1.sept Poola piirilt ja siin pidi juba paksu särgiga käima ja sõitma. Hollandis samas käisime veel ujumas ja ostsime uued kerged sõiduriided, sest oli veel suisa suur suvi.

Lennukisõidud ei pruugi sugugi kallid olla. Ryanair pakub vahel isegi 5 euroseid lende euroopasse, algusega Riiast! Äkki on abiks..