Jalgsimatk mööda Peipsi rannikut.

Lugu üsnagi koomiline - hea sõber ning piirivalvur, tulnud just nädalasest ellujäämislaagrist. Kõik vahva ja tore, muljetasime tema rästikute söömist ja nädalast nälgimist. Kuna piirivalvekursantidel algas puhkus, otsustasime võtta ühe toreda jalgsimatka ette.

Otse loomulikult on suvi aeg reisimiseks, trippimiseks ja rändamiseks. Seekord sai valitud pärast mitmepärast rannas grillimist ja pikale veninud saunaõhtut kolmekesi üks rahulik õhtu maha istumiseks ning nii see plaan sündiski - jalgsimatk mööda Peipsi läänerannikut, ideaalne eesmärk oli muidugi nädalaga Mehikoormast Narva-Jõesuusse põrutada, suursoost väike kõrvalepõige ja Kallaste kandist tagasi ranniku kanti.

Kes Peipsi kandis käinud, ilmselt teab sealset rannikut.

Kuna uljust ja enese proovilepanemist ning Bear Gryllsilikku kogemust meil on, alates siis rästikute söömisest ja lõpetades ka ekstreemsetes välioludes magamise koha pealt, jõudsime läbitud päevas keskmiselt 50 kilomeetrit, samuti arvestades praegust ekstreemset kuumust, saada hakkama ka lahtise tuleta. Varustuseks meil igalühel kerge magamiskott, korralikud jalatsid ning peab nentima, ei saanud hakkama ka ilma piiritusetablettidel priimuseta.

Kokku matka kestvus siis sai meil koos väiksemate ja suuremate vahepeatustega natuke üle 7 päeva, külastatud sai ka kõikvõimalikke külakaupluseid, sibularestorani ja spakülastus pärast sellist seiklust kulus marjaks ära.

Sääskedega suuri probleeme polnud, küll aga tegid oma töö kimalased, parmud, kuumus ja muidugi ka alkohol. Igatahes, üks lubadus on nüüd täidetud. Huvitaks aga ka kunagi siinsel foorumil läbi käinud teema Saaremaal mingisugustest noorematest sellidest, et kas nad Saaremaale ringi tegid peale? Augusti lõpus saab puhkus otsa ning mingisuguse korraliku kodumaasaavutuse tahaks sama seltskonnaga korda saata. Sel nädalal on kui ma ei eksi, siis ka päris mitu minu tuttavat võtmas osa Saaremaa "Elu Jooks" nimelisest katsumusest. Joosta päris ei tahaks, kuna seda on tehtud omajagu, küll aga selline nädalane tripp ümber Hiiu või Saaremaa. Ja loomulikult pärast seda väike Spa-puhkus Georg Ots või Arensburgi spas..

Oskab keegi mingisugust mõistlikku marsruuti välja pakkuda? Peipsi kaldaga saime igatahes hakkama..

Nädalaga soovitaks Vormsile pigem tiir peale teha.

Vaatasin seda kanuuvarianti - kanuuga on üks variant, seda aga ainult kevadisel ajal, siis on ka mingisugust ekstreemi.

Kevadel käisime Võhandu peal raftimas, ekstreem korralik - kirves kogu aeg paadis ja kui jälle mingi oksalasu ees, siis ainult raiu.

Vormsi kogemus võib isegi päris lahe olla, pole kahjuks sellel saarel veel senimaani käinud. Äkki annab Vormsi-Ennult saada igasuguste tõbede vastu rohtu ja lasta oma tervise pärast matka ka üle vaadata. Ega keegi ei oska öelda, kas ta inimesi vastu võtab või mitte?

peaks olema täitsa mõistlik variant. Üksikud vahemaad on suured, kus võib-olla vaadata pole, aga need võite ühistranspordi või häälega teha. Marsuut näiteks soovituslikult:

  • Heltermaa-Suuremõisa(Pühalepa)-Hellamaa(rand)-Suursadam 1 päev ca 30-40 km
  • Kärdla-kuni Tahkuna 1 päev max ca 30-40 km
  • Tahkunas 1 päev
  • Kõrgessaare-kuni Kõpuni 1 päev max ca 30-40 km
  • Kõpu poolsaarel 1 päev
  • Kõpu-Orjaku(soovitatav transport)- kuni Kassarini-Sääretirp 1 päev
  • Kassaril 1 päev
  • Kassari-Heltermaa (soovitatav transport)

Ideid sel teemal leiad näiteks http://www.hiiumaa.ee/tuletorn/index.php?id=1