Jõulud/aastavahetus Tais

Tere,

On tekkinud mõte minna jõuludeks ja aastavahetuseks Taisse. Kuna eelnev reisimise kogemus sisuliselt puudub, ootaks soovitusi, kust otsida võimalikult mõistliku hinnaga lennupileteid või reisipakette. Kui neid veel üldse leiab mõistliku hinnaga...

No selle asjaga oled küll vist lootusetult hiljaks jäänud-vaevalt enam midagi soodsalt Taisse saada on.Kõik sõltub muidugi sellest ,mida mõistlikuks pead. Aga pea silma peal Soome reisikorraldajatel näiteks TUI (tui.fi). On juhtunud,et nad viskavad soodushinnaga reisipakette suht hilja veel välja.

Tui.fi ostsime juba aastavahetuse reisi taisse septembri kuus,hetkel andud reisid välja müüdud voi ainult ca.5k 2 inimese reisid alles.

just seda sama silmas pidasingi, super soodne! Osta kohe kui soov kindel!

Nii lillelised need hinnad alati polegi, ka see eile õhtune Tui 365eur hind tegelikkuses ei kehtinud (proovisin võtta juba enne kui see Tripis üleval). See 365 küll jätkuvalt ka Tui-s neil veel üleval, aga kui lähed reaalset bronni tegema, siis viskab kohe teate ette, et tegelik hind on hoopis 750. Soome korraldajate viimase hetke e. Äkkilähdöt puhul ongi neil sageli eelnevad hoiatused kodukatel, et tegelik või lõplik hind võib selguda alles broneeringu käigus. Tihti joppab et jääb samaks, aga mitte alati. p.s. Teema-algataja küsis siiski "jõulud JA aastavahetus", selle all peetakse silmas siiski ca 20-ndal minekut, jaanuari esimesel nädalal tagasi, see on jah hindades alati tippude tipp, head pakkumist leida on haruldane, kõikjal on hinnad korrutatud vähemalt 2-3ga.

Soovitan siiski tähele panna, et TUI lehel kui hakkad bronni tegema, siis viskab sinna enamasti 2 inimese hinna. muutes soovi korral selle ühe peale, siis on hind pakkumisele endiselt vastav.

Tänud täpsustuse eest, paljudele on ehk sellest infost ka kasu. Enda poolt lisaksin, et ma pole just reisimiste/bronnimiste osas "eilane", sestap kordan veelkord, eilne hind ei olnud saadav, ükskõik kas proovisid seda 1, 2, või 3-e kaupa võtta. Ehk siis, näit. hinnaks kahele näidati algselt küll 730 (e. 2x365), kuid korrigeeriti bronni aknas (kus lähed juba reisijate nimesid sisestama) omakorda 1500-le, e. siis siiski 750 / per nase. Seega see hea hind eile ega täna hommikul reaalselt seekord võetav polnud, see oligi mu eelneva jutu point. Alates lõunast oli TUI teinud korrektuurid juba ka avalehtedel. Üks vihje aga lähinädalatel Taisse mineku huvilistele veel - TUI osas on suurem ja soodsam lendude ja pakettide valik tegelikult hoopis Rootsist (ja Taanist) algusega. Seega vaadake ka tui.se lehele (rootsi keele oskus on muidugi abiks).

Üritsime saada aastavahetuse reisile ühte inimest juurde,hind oli pm sama mistehes kaheleinimesele.Votsime tui.fi uhendust ja saime poole odavamalt ühe inimese juurde ostetud.Sammuti soovidan kasutada koodi tui.fi lehel, thb150 annab tai reisi broneeringu maksumusest 150 alla.

Hetkel lennupiletid sellele perioodile alates 900 eur /nägu (momondo.com andmetel). Samale perioodile pikemalt ette ostes, saaks lennu hinnaga ca 600-700 eur. Jõulud ja Aastavahetus kõige populaarsem ja kallim hooaeg siin Tais. Muidugi soovitan jälgida Soome lehti- tui, aurinkko, napsu või rantapallo äkkilähtod ehk viimase hetke lennupakkumisi. Eelmine hooaeg neid isegi tuli, kuid seda kunagi ette ei tea.

Tänud vastajale!

Lõpuks leidsin endale sobiva reisi tui.se lehelt. Reis kestab 18.12-02.01, oleme elukaaslasega kahekesi 4* tärni hotellis Patongi rannas ja hinnaks kujunes 4k. Kas tegu nüüd selle ajavahemiku mõistes hea pakkumisega või mitte, ei oska kommenteerida. Esialgu oli plaan minna 22.12, kuid nendel kuupäevadel hinnad juba oluliselt kõrgemad. Elukaaslasel õnnestus puhkuse kuupäevi veidi varasemaks nihutada ja saime parema hinnaga.

TUI.se st tasub osta pileteid 1-2-3 päeva enne lendu, siis reaalselt hinnad kukuvad. Eile (10.12) oli 12.12 Tai lennupileti hind ca 300 eur.

Probleem võib tekkida sellega, et pead ka saama Stockholmi. Viimasel hetkel ostes on see ca 150-200 euri.

Eelmine aasta käidud Tais TUI-ga Stockholmist. Töötab aga tuleb arvestada, et mingit eri luksust ei ole, lennuk lapsi täis, suht kitsas, teenindus selline nii ja naa. Midagi hullu ei ole, midagi erilist ka mitte - nagu trammisõit tipptunnil - transport lihtsalt.

fi lehel harva hea hinnaga Tai pileteid. Samas nt hiljuti oli võimalik 320 euroga Sri Lankale lennata Helsinkist.

TUI-ga lennates arvesta, et kõige odavamale hinnale võib juurde tulla lisatasu söögi ja ära antava pagasi eest. Mõnele lennule ei saa isegi lisaraha eest sööki osta kui ostad pileti nt hiljem kui 48h enne lendu (endal selline kogemus olemas).