trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ma küll lastega Patongi ei kipuks, rand ka mitte just puhas seal. Ma soovitaksin kas Kata piirkonda või siis juba Nai-Harn. Karon oli suht tühi. Endale veel avastasin Banana beachi, aga seal pole teil lastega muffinitki teha, rand aga väga puhas. Teine mida oskasin soovitada on Krabile, Ao-Nangi piirkonda villa, neid seal jagub ja siis saate juba pikasaba paatidega seigelda erinevates randades. Ao-Nangi rand ise ei ole hea. Toidukohad on lahti,melu ka natuke jagub Tukiga pole ka otsad pikad.

Nüüd ka küsimus minul, et kas ma saan õigesti aru, et seda Mor Chana jälgimisäppi enam ei nõuta? 

Kui aga, siis millal ma selle pean oma telosse laadima, kas saabumisel Taisse lennujaamas või hotellis või enne saabumist...?

Küsimust tõstatus sellest, et meil siin mingi reisibüroo saatis kellegile Tai pakkumise, kus olid loetletud kohustused Taisse sisenemiseks ja seal oli kirjas, et äpp tuleb juba siin , Eestis allalaadida...

Küsisin järele. Tal oli võetud pakettreis või miskit taolist ja ei saadud nii palju inimesi kokku, et reis korraldada. Omicroniga tegu pole.

Proovi uuesti teha. Minul ei küsitud üldse testi, polnud sellist kohtagi, kuhu testibronn laadida. 

Pead laadima passikoopia ainult pildiga lehest

vaktsiinid kui on kahene nii esimese kuupäev ja sert juurde kui ka teise testi kuupäeva ja sert juurde(sert siis ükssama)

Hotelli bronn SHA+

Kindlustus minimum 50000USD

Kõik mis küsitakse täidad ka ära.

Tegin 4 passi ja probleeme polnud,  5 seki, tuli kinnitus, et läbivaatlusel ja 30 seki hiljem oli pass meilis.

Ei ole kindel, aga soovitati. Ma muidugi ei kujutagi ette, et lähed lennujaamast välja ja hakkad taksot sebima, mis point siis ka hotellis oleks passida kuni testi tulemuseni... Kes saab siis üldse kindel olla, et kuhu klient suundub? Muidugi äpiga on see jälgitav, aga see oleks liigne energiakulu Tai ametnikele. 

Andres Phuketist teadis rääkida, et ta on tahtnud oma klientidele head teha ja leidnud ise transpordi. On aga juhtunud nii, et hotell saadab ise kohe auto vastu ja kaardilt läheb summa nigu niuhti. Seega on Andres pidanud maksma ja ka klient ise...

Pigem maksan mõne euro rohkem ja sekeldusi selle võrra on vast vähem!

Isadora,    kui ostad testi , siis automaatselt pakub Sulle kohe esimese kohana lennujaama (vähemalt Phuketiga on see nii).  Teed seal testi ära, lähed oma tellitud transfeeriga CHA+ hotelli ja ootad vastust ! Saab ka kõik ühes osta, aga väidetavalt pidi testi vastus kauem tulema, sest hotell ise tellib Sulle testimise, see viiakse  laborisse ja millalgi laekub Sulle mailile tulemus.

Test ja hotell ei pea olema ühes potis!!!

Thailand Passi täites ei küsita testi maksmise tõendit. Täites passi, on vaja seal kirja panna millal esimene ja millal teine vaktsiin tehtud, kuupäevaliselt ja mis vaktsiin. 

Mina ostsin testi eraldi ja hotelli eraldi.  Test ette ostes pidavat kallim olema kui lennujaamas kohapealt ostes. Mina ei viitsi seal järjekorras passida või mis iganes.

Cha+ hotelli bronnides ei olnud kohe võimalik transfeeri tellida, kuigi kirjutasin erisoovi kohale sellest. Kui sain hotellist kinnituse, et mu bronn on OK,  siis peale seda sain tellida transfeeri. Väidetavalt cha+ transfeer saab olla minivan, mulle nii hotellist väideti ja ei lasknudki väikest autot  bronnida. Me muidugi ka 4 inimest, aga käsipagas.

Kui miskit lisamata jäi, täpsustage, parandage, lisage juurde!

Mu tuttaval just tühistati reis Zanzibarile , mis oli kavandatud veebruaris.

ka mina sain 5 sekiga. Nüüd hakkasin sõbrale ka tegema ja ei lasknud, sest kui sisened Taisse alates 15 dets., siis ei saa enne 01.12.21 passi täita

Marko, hakka käsitsi ise sisse trükkima hotelli nime, siis ta leiab selle ise sealt ülesse. Kui ei leia, siis pisut jama vist jah. Minul ka polnud algselt nimekirjas, toksisin esimese sõna ja kohe tuli hotell ette.

Minu hotelli bronnis polnud algselt transfeeri, tellisin selle hiljem. Aga passi tegemisel ei küsitud transfeeri kohta midagi.

Mina tavaliselt otsin hotelle selliselt:  Vaatan eelnevalt piirkonna kus tahan kolada, siis vaatan seal olevaid hotelle läbi momondo või bookingu. Sõidan kohale ja kui meeldib, siis kauplen hinna. Alati on nii saadud ja odavamalt kui läbi bookingu või momondo. Taksoga sõidan üldse vähe, kogu aeg motikas all.

NB! Lisan juurde, et kohe polnud hotelli CHA+ nimekirjas, aga kui lõin esimesed tähed sisse, siis ilmus nimekirja. Teste ostes küsib hotelli nime, kus peatud.

Tere, 

just ostsin testid ära, 62.- EUR tk, ehk siis 2400 bahti. Testimise koha saad ka valida, kuid ostes pakub esimesena automaatselt lennujaama, seda siis Phuketi puhul. 

SHA+ hotellid juba suht tavalise hinnaga, ehk ainult pisut kallimad. Võtsin lennujaama lähedale, sest hotellist pean tellima transfeeri ja ei viitsi pikalt sõita ka, saab ruttu hotelli ja särgi maha. Edasi nagunii lähen Phuketist ära. Hotell mere ääres ja oma basseinidega , hea hommikusöök hinna sees. Aklimatiseerun seal paar päeva. Hotelli öö siis alla 50.- euri koos hommikusöökidega kahele, toa suurus 50m2 ja toa terassilt saab otse basseini.

Tai nõuab jah Covid19 kindlustust. Peab olema ingliskeelne. Seda pakuvad erinevad kindlustused, Salva, PZU, Seesam, IF-kindlustus. Kõige odavam pakkumine 1 kuuks, 1 täiskavanud ja 1 laps oli IF kindlustusel.  Meditsiiniabikindlustus 300 000.- EUR, Tai nõuab minu teada alates 50 000 USD

Koh Samuil kindlasti kontrolli taksost väljudes, et oleksid ikka õigesse kohta saanud, enne ära taksot ära minna lase. Hotellist on kõikse kindlam võtta roller, isegi passi võib sinna jätta. Autoga pole seal sõitnud ja rentinud pole kah, aga jah, ummikuid seal tekib ja siis on rolleriga lust lasta.

Otsi ülesse Hot Pot söögikoht ja saad mõnusa söögielamuse. 

Leiad ka suure kaubakeskuse Lotus, seal on kaltsudel odavad hinnad.

Minu arvates Samuil mingeid erilisi vaatamisväärsusi ei ole kui just esimest korda selles riigis ei seikle. 

Krabil soovitan Tiger Cave, Hot Spring water no ja midagi ehk veel, näiteks ööturg, kus palju kraami on kallim kui näiteks Ao Nangi tänavapoodides. Pisut avastamist endalgi. 

 Ma pole seal märganud sellist autojuhti, kes hakkaks mingeid selliseid trippe ette võtma, mida tehakse Balil ja hinnaklass on ka kindlasti teine. Puuviljad ja toit aga hoopis paremad kui Balil!

Ao Nangi rand ei ole just suurem asi, aga ranna lõpust üle mäenuki minnes satud väga ilusasse randa. Randa minnes pead andma allkirja, sest see on n.n. rahvuspark. Kõik mis sinuga sinna läheb, läbeb sinuga tagasi ka. Sellel mäenõlval aga tähelepanu ona varustusele, ahvipätid on seal vilkab käpad taha ajama...

Ao Nangis otsid ise soodsama koha, kus raha vahetada, seal neid jagub, kõik jalutuskäigu ulatuses.

Kõik oma tripid vaatamisväärsustele tegime ise rolleriga. Ka parimad rannad avastasime ise . Hommikul hotellist välja ja õhtupimeduses tagasi, poiss mul oli siis 6 aastane.

Pikasaba paadiga saad Ao Nangist ka teistesse randadesse, 100 bahti ots ja soovitan soojalt Railay beach koos kaljudega ja koobastega. Kui silmad lahti hoiad, võid seal näha suuri varaane .

Edu ja mõnusat , turvalist reisi!

Taimi pole tegelikult kunagi tohtinud tuua. Olen iga kord Taist toonud nii ananassi kui ka mangosid ja muid häid puuvilju, v.a. duriani. Eks siis paistab, kui võetakse ära, siis tõenäoliselt alles kas Stokis või Tallinnas. Toon ikka  selles n.n. puuviljakorvis ja vooderdan kerge, hingava paberiga. Korv lennukisse kaasa, käsipagasisse. Korra panin ananassid kohvrisse ja läks pagasisse. Juhtus aga see, et pagas ei jõudnud minuga koos Tallinnasse ja sain hiljem oma kohvri kätte. Ananassid olid siiski veel söödavad:))

Just Oliver, ja polegi vaja väga üle kanali minna, et seda mustust näha.  Tegelikult kui minna üle kanali ja siis veel ka üle mäenuki, vot seal on ilus rand. Allkirja annad kui randa lähed ja sealt  lahkud, et kõik mis sa sinna kaasa tõid, endaga ka kaasa viid. Teel sinna peab aga tähelepanelik olema, sest võsas päris ülbed pärdikud, kes su asju himustavad...

Lennuk küll lendab jah ainult 50 minutit, aga peab ka varem kohal olema, lennuväljale tuleb ka minna ja pärast oma kohvrikest ka veel ootama. Seega pisut kiirem , aga oluliselt kallim on lennuk jah. Kui veel nüüd ka pisikene seltskond, siis on mõtlemise koht, millist teed minna.

Krabil suht igav ja Ao Nangi rand tõepoolest solgiauk. Ma ka pigem Lantat soovitan perepuhkuseks. 

Kui aga Phuketisse, siis äkki Kata piirkond. Patongis on autoga päris keeruline, isegi rolleriga on väga suurt tähelepanu vaja.

Soovitan ka perele Lantat.

Phuketis aga Kata piirkonda, hind on mõistlik.

Mulle ka tundub , et enamus ajast saab kuskil loksuda, bussis, laevas jne...Samuilt Lantale kulus ainuüksi 9 h kui õigesti mäletan. No ja Lipe ka veel sinna otsa...Ma teeks esialgu sellise ringi, kuhu jäävad Samui, Tao  ja Phangan, Krabi ja Lanta, olenevalt muidugi tripi pikkusest.Samui mulle ei meeldinud, Tao on ilus, aga suht väike ja  jube järsud teed osaliselt, mõnda randa ei julgenudki rolluga sõita. Phangan oli suht mõnus ja ka hotelli saab norm hinnaga. Pisikesed külakesed ja nende juurde kuuluv. Lanta, -täna veel minu lemmik. Äkki Chang muudab midagi, kui ei, olen Lantal tagasi järgmisel korral  Kui tahad  Lipet väisata, siis mina soovitaksin seda koos Tarutaoga ja Langkawiga.  Ma ei  liidaks neid ühte suurde potti. Kui aga mitu kuud plaanis , siis miks mitte!

Ma olen ka alati Taid külastades käinud uuesti koh Lantal, mulle seal meeldib. Äkki hakkan nüüd igal aastal Changil käima. Otsingi just seda oma "teist kodu"...

Vot kui hea info! Suured tänud ja tundub et asi paigas. Vaatasin ka Siem Reapi hotellihindasid, tunduvad väga mõistlikud ja suht head näevad välja. Kas oleks mõistlik siis Changilt võtta ise kuskilt pilet otse Siem Reapi hotelli, piiril viisa teha. Reaalselt kui kaua see trip tegelikuses Changilt sihtkohta läheb ja kas on veel mingeid huvitavaid nüansse, mille peaksime arvestama?