Viimased kommentaarid

Olen ka ise sellega kokku puutunud. Öösel sõid lapse nii ära, et vajasin meditsiinilist abi. Peale seda olen kasutanud ikka Off-i, oranž sprei Familyst, aitas. Lihtsamates hotellides on võrk voodi ümber, peab hoolega passima, et oleks korralikult suletud.Korralikes hotellides tehakse tõrjet kogu territooriumil. 

Mul kaasas veel ka Ben 100, aga seda lastele panna ei saa ja meil seda enam ei müüda ka.

Olen Moskvas  seda vahet istunud lapsega, enam ei taha,  ausõna ei taha. Korra olin ka Dohas 10 h, siis võtsin hotelli, puhkasin , vaatsin pisut linnas ringi ja taksoga tagasi lennujaama. Isegi seda enam ei taha.

Minu piir 3-4 h maksimum.

Jah, Krabil pole teil muffigi teha, eriti veel  Krabi linnas. Minge lantale ja sealt kindlasti leiate hea majutuse.

Julgen ka sõna võtta.

kõik oma reisid Taisse olen ise orgunninud. Lennupiletid hotellid jne. Kuna olen alati natukene pikemalt siis pole mulle sobinud need edasi-tagasi paketid, mis tihtipeale on väga soodsad. Valin ise oma kuupäevad ja enamasti olen kasutanud Momondot. Võtan ka tavaliselt sihtkohas esimesteks päevadeks hotelli, hiljem kohal olles vaatan ringi ja leian alati midagi palju paremat ja odavamat. Reisin tavaliselt koos pojaga, esimese reisi tegin temaga siis kui ta oli kolmene , nüüd läheme neljas korda temaga Taisse. Miks just Taisse? Tai on turvaline, lahkete inimestega, heade söökidega, alati soe ja soe vesi ka. Loodus on ilus ja muidugi puuviljad!!! Korralik vitamiinilaks on garanteeritud ja hoidnud minu lapse tervise meie kliimas alati korras. 
Vaktsiine me teinud ei ole, selle eest joome Coca-Colat, see on väga hea bakteritapja. Igaks juhuks on alati ka rohud kaasas:
1. Allergia vastu Syrtec, Cleratine (kunagi ei tea, mis võib mingi sügeluse või paistetuse tekitada)
2. kõhurohud, Loperamid on osutunud parimaks kui kuskilt mingi imelik tunne ka tekib.
3. haava desinfitsaator
4 plaastrid erinevates suurustes
5 palaviku alandajad
Sellisest komplektist on piisanud, et mitte joosta apteeki ostma ise ka ei tea mida. 
Oleme ka vajanud arstiabi kui poja astus klaasikillu jalga. Ise ma seda välja ei saanud ja arstiabi oli vältimatu. Valged kitlid olid osavad ja lahendasid probleemi. Oli see teenuse hind küll soolane, aga kindlustus korvas kulud. Enam paljajalu tänaval ei käi ja ka rannas kasutame ikkagi plätusid kui on rahvarohkem rand.
 Meie sõidame Rolleriga. Kukkunud ei ole kunagi ja hoiame ka vastavat stiili, et seda ei juhtuks. NB! liiklus vasakpoolne.  Saame kõik vaatamisväärsused ise käidud ja olla alati seal nii kaua kui meeldib.
Raha vahetame lennujaamas nii palju, et saab taksoga või minivaniga valitud majutusse. Tasub kindlasti kontrollida, kas sind on toodud ikka õigesse kohta. Oma viimasel Tai reisil viidi mind neljast korrast kolmel valesse kohta ja muidugi sõitis takso alati kohe ära.
Edasise rahavahetuse leiame parima kursiga ise kuskilt tänavanurgalt või kust iganes. Ka ATM ist olen võtnud, kuid jah, pisut riisub kohe ka bank oma. Kui olen näinud kuskil väga head kurssi, vahetan kohe rohkem, sest tihti on juhtunud, et see ongi korra silma jäänud ja rohkem nii head kurssi ei kohta. Kui ma ei eksi, siis parim on olnud vist 1 eur=38,7 . Osades kohtades küsitakse dokumenti, osades mitte. 
Majutuskohtades mis on kuskil rannas ja vähe hõredamate seintega, tasub jälgida et lendavad putukad liiga ei teeks. Korra oleme vajanud apteekri abi, sest poja söödi 1 ööga täiesti paiste. Nüüd võtame ka ise tõrjevahendi kaasa, kuid ka igast poest saab neid hankida. 
Päike on karm ja poja 50+ on alati kaasas. Seda määrin esimesed 10 päeva, siis lähen lahjema peale üle, sest nahk on sellest küllastunud ja on olnud juhus, kus tulime tagasi ja keegi küsis, et kas poiss ka ikka Tais käis. Igatahes on see kreemitamine ja faktor individuaalne ja eks iga üks peab ise aru saama , milline on paras. Ilma aga kindlasti ei tasu ringi seigelda, saab väga valus olema. Eriti kui on esimene kord seal maal.
Lemmikuks on saanud Lanta ja seda soovitaks ka teemaalgatajale. Lanta on rahulik hinnad mõistlikud ja rannad ilusad. Mulle on seal tekkinud oma kindel söögikoht ja ka majutus.  
Lantale on suht lihtne reisida, lennukiga Tallinn Krabi ja sealt juba minivaniga Lantale. Võib ka Tallinn- Bangkok- Krabi, peab ise vaatama kuidas logistika ja hinna paika saab. Tee peale jääb ka veekogu ületus, aga see on Vani hinna sees. Lantale peaks saama Krabilt umbes 400 bahti nägu. 
Majutuse olen saanud koha pealt umbes 750 bahti öö korralikus hotellis. Me ei ole alati rannas, mulle pole see vajalik olnud, sest sõidan sinna millal tahan. Rannas on hotellid kallimad.
Lantal ei ole hullu ööelu, õhtul küll pisut sadamas, aga sealt edasi rahuneb kõik suht varakult. 
Tuk-Tuki hindasid ei tea, sest ei kasuta neid.
Olen olnud ka Krabil, Ao-Nangis (Krabi linna ei soovita peatumiseks)Ao-Nangi rand on ise must ja palju pikasaba paate. Seal kõrval aga on väga ilusaid randasid, näiteks Raylai beach. Longteiliga 100 bahti nägu Ao-Nangi rannast 1 ots, kuid see tasub käimist.  Krabil vaatamisväärsustes veel ka Tiger cave tempel, Hot spring water ja ka päris lahe ööturg.  Ise liikumine aga loob hoopis suuremaid võimalusi ja palju põnevust. Leidsime  seal väga ilusaid randasid ja kohti.
Mitte seda, et soovitaks, aga  pole veel mina oma silmaga näinud Lantal politsei poolt korraldatavat lubade kontrolli. Liiklus on rahulik. Ka teismelised turistid sõidavad seal suht muretult. Jaanuaris valati uusi betoonteid, mis viivad läbi saare. Kui aga matsu paned ja veel tailasega kokku, oled alati süüdi, sest kui sind seal riigis poleks, poleks ka seda õnnetust juhtunud.
Asjadel hoia alati silm peal, sest tavaliselt ei näppa kohalik, vaid teine turist. Kuid teatud piirkondades on ka n.n. maffiad, kes korralikult turiste puistavad.
Iga reisiga Taisse õpime jälle midagi uut ja saame uusi kogemusi, nii positiivseid, kuid kahjuks ka negatiivseid.
Parim kus olen Tais käinud on vaieldamatult Tarutao!
Phi-Phi ei meeldinud, jube sebimine ja üle haibitud.
Edu reisi planeerimisel!

krt, kogu aeg õpin seal riigis midagi uut...

taksomeeter oli 900 kui ma ei eksi+ maksud. iga putka juures sirutas taksojuht käe ja ütles, et raha annaksin.

jah, taksomeeter käis, lisaks pidin maksma ka kõik kiirteemaksud igas putkas. hiljem tundus, et juht huias mind, sest see 600-700 öeldigi terminalist, kui ootasin oma taksot

Mina läksin BBK-st lennukiga samuile. Oli küll kallis, kahe peale 300 kui ei eksi,aga sai kiiresti. Kuna reisisin lapsega, ei viitsinud keerulisena tunduvat maismaa tripi ette võtta. Tagasi tulin hoopis Lantalt ja Bangkoki siselendude terminali. See terminali vahetus oli paras peavalu ja taksoga , mille  hind pidavat olema 600-700 bahti, läks tegelikult maksma umbes 1300 bahti ja sõit kestis vist pea poolteist tundi kui mitte rohkem. 

Samas Samuilt Lantale oli ka terve päeva tripp, algas hommikul väljasõiduga Samuilt laevaga , siis suur buss Krabile, Krabilt minibuss Lantale. Reis kestis umbes 9h. 

Kas ma saan 'õgesti aru, et lennupilet on 300 kahele üks ots BBK -Chang?

Vaatsin ka neid busse ja minikaid, kõige odavam oli vist mingi 13EUR, sõiduaeg aga 7,5 h. Mis asi see Ekkamai Bangkok on, kus need minikad väljuvad? Kas BBk-st ei lähe peale takso midagi muud mööda maad transporti?

Mõtlen juba ka pisut selle Kambodza peale. Kui see minek nii lihtne ja lähedal oleks ehk ka huvi. On sealt poolt lähenedes miskit põnevat ja kuidas seal liigutakse? kas peaks eelnevalt mingi tripikava paika seadma, on soovitusi?

Kui on Phuket Tallinn, siis on tavaliselt kõik ühe reisikorraldaja lend ja tema juba vaatab, et sa õigeks ajaks oma lennule saad.   Kui ise kuskile kolama jääd on juba oma mure. Seega kui on Phuket, Bangkok, Moskva , Tallinn suht muretu. Siiski ,võib olla, et sa ei saa kogu piletipakki kätte, seega kohe (kohe tähendab kohe, kui ei ole just 5-6 h passimist) kui oled lennujaamas, soovitan teha check- in ära. Mul on olnud mõned korrad nii, kui on ümberistumine

 Kambodžas  peab viisa olema, nagu aru saan, siis saab teha riiki sisenedes, aga mitte vist igal pool...

Üks selline majutuskoht jäi silma. On kellelgi miskit kommenteerida omast kogemusest ja kas see piirkond on OK? Mõtlen, et võtan algul mõneks päevaks ja siis kohal olles sebin ringi ja vaatan kus meeldib olla.

Mercure Koh Chang Hideaway

Hakkasin mõtlema, et kogu oma Tai reiside vältel, polegi kordagi muud transporti kasutanud kui roller (v.a. tripid teistele saartele). Chang hakkab juba vägagi huvitavaks minema. Saan aru, et sinna siiski lennukiga ei saa. Tõenäoliselt lendame Bangkoki, aga sealt edasi... või on mõistlik kuskilt mujalt Changile ligineda? Milline oleks kõikse kiirem ja mugavam?(raha loen ka siiski)

Väga hea lugemine, tänud. Tundub, et ka seal areng käib, seega päris 1:1 enam võtta ei saa, aga eks oma silm on kunn!

 50 EUR. Kui kannatab, siis tramm ja rong. 7 euri vist oli ja rong otse lennujaama ja arvesta umbes 1 h

Maod mulle muidugi meeldivad, Tarutaol sai neid vaadeldud ja pea igal saarel olen neid kohanud. Ma vaatasin, et see Chang olla suuruselt Phuketi järel teine, kuid meenub, et Samui pidi teine olema. Samui  meile ei meeldinud.  Kas Chang on oma looduse ja randaddega etem Samuist?


Jaanuaris saigi selline tripp Samui-Tao-Pha Ngan- Samui ja lõpuks 10 päeva meie lemmikul Lantal

Ja muide, Tarotaol näebki just ilusaid suuri varaane, ahviperesid, madusid , helendavaid planktoneid, krabisid ja ka kilpkonnasid.  Vaata Jensi Paradiisisaar.ee Kahe mere vahel- Lõuna Tai

Olen ka juba paljud läbi seigelnud. Tao on ilus, aga osadesse randadesse ei julge rolleriga laskuda. Koh Phangan oli ok, piisavalt suur, et seigelda ja randasid leidub nii rahulike kui ka rahvaga . Samui oli ja ei olnud ka, ei avaldanud eriti muljet. Tarotao oli ülisuper, aga see on rahvuspark ja seal saad jalgratta. Lanta mulle meeldib, olen nüüd seal juba korduvalt käinud ja lähen veel. (Lantal tehti jaanuaris uued teed läbivalt läbi saare)Phuket on liiga melu ja juba ka kallim ja liiklus päris kreisi, seda just Patongis. 

Eesti kodanikel on võimalus taotleda lisapass, mis antakse välja erandkorras.

Lisapass antakse välja näiteks siis, kui inimene soovib sõita moslemiusku Saudi-Araabiasse, kuid tal on passis Iisraeli viisa. Samuti antakse lisapass, kui isikul on tarvis sõita sellisesse riiki, millel pole Eestis konsulaaresindust.

Lisapasse kasutavad kodakondsus- ja migratsiooniameti pressiesindaja Urmas Krulli sõnul ka tippsportlased. "Lisapass on vajalik, kui sportlane sõidab näiteks kuu aja pärast mõnda riiki Okeaanias, kuid vahepeal peab minema Rootsi treeningutele. Üks pass on kuskil Okeaania riigi saatkonnas, teisega saab aga reisida ja treeningutel käia," selgitas Krull.

Lisapassi saab taotleda ka teenistuslikel põhjustel, kuid siis peab tööandja kodakondsus- ja migratsiooniametile esitama põhjendatud taotluse. Lisapass kehtib maksimaalselt kolm aastat ning mingil juhul ei ületa ta esialgse passi kehtimisaega.

Nagu ma aru saan, siis kõigil ei ole vist võimalik lisapassi taotleda...

Keegi peab vist ennast jumalaks juba...:))

Hakkabki kätte jõudma reisile mineku aeg. Küsin üle, et kas keegi veel seikleb Samuil?

Aeroflot annab ka lastele tegevuskomplektid kohe näppu. Olen ka lennanud nii finnairiga, Qatariga kui ka Aeroflotiga. Asja paneb minu jaoks paika ikkagi see millal lennata tahan ja vaatan ka hinda. Enne istun Moskvas lennujaamas 6 h kui maksan piletite eest 400-500 rohkem. 

Qatar on olnud seni üks paremaid, kuigi kord üllatas mind ka Finnair. Aeroflot aga lendab  ka kohale ja mida seal öösel lennukis ikka muud teha kui magada. 
Ka nüüd lendan Aeroflotiga ja läbi Moskva. Pole ka tulnud selle peale, et lennukis väga alkot nõuaksin, kaine peaga on oluliselt parem reisida.