Junibackeni muuseum

Lähen 10-a poisiga Stockholmi. Kõigepealt soovin teada, kas Junibakken pakub ikka sellises vanuses poisile veel huvi. Ja kas rongile, mis seal sõidab, saab peale istuda ka ema? Olen lugenud Junibakkenist, kuid soovin infi ikka inimeselt, kes on seal ise käinud ja oskab minu küsimusele ka vastata. Ja palju kulub seal muuseumis keskmiselt aega?

10a poja emana arvan, et see koht on ikka väiksematele. Samas kui 10a meeldivad Lindgreni raamatud ja ta tunneb neid tegelasi, siis võib sealt läbi käia. Vaevalt, et üle poole tunni kulub. Rong on niisugune, kus täiskasvanu ka sõita saab. Tegelikult nägime seal ka ainult täiskasvanuid (lasteta). Minu pojale meeldis seal lähedal asuv Vasa muuseum. Nad käisid klassiga ja ta ütles, et oleks tahtnud seal kauem olla.

0
0

Skanseni vabaõhumuuseum on kõige fantastilisem! Junibacken oli sügisel nädalavahetusel nii paksult lapsi täis, et polnud ruumi liikudagi. Nutt-karjumine... brrr Mulle jäi ka mulje, et see on pigem pisikestele lastele.

0
0

Junibakken võib olla väga tore, kuid pole koht, kuhu 10a poisiga poolt päeva planeerida. 10a võib sealt läbi jalutada ja vaevalt, et ta seal pisikestega mängima jääb. See koht pole eriti suur ja enamus lapsi tittedest koolieelikuteni. Edasine sõltub juba kaua rongile saamiseks oodata on vaja. Rongisõit ise ei võta väga kaua aega. Lõpetuseks jõuad suveniiripoodi ja kohvikusse. See on juba teine asi, kaua nänni vaadates aega kulutad või otsustad seal ka einestada. Kui meie käisime, siis oli jaanipöev ja lastega mängis seal ka Pipi, aga ma arvan, et nii seal koguaeg ei ole. Ja minu 10 a poiss sinna ringmänge mängima ei läheks. Lõpetuseks ütlen, et ka mulle see koht meeldis ja lapsed olid väiksed, kui seal käisime ja ka meil kulus sel ajal seal paar tundi. Aga 10a ei kulu seal palju aega ja põhitegevuseks planeeri midagi muud, aga mõte temaga sealt läbi käia pole ka paha, sest talle on need raamatud tuttavad ja see rongi teekond erinevate juttude vahel on päris lahe.

0
0

Oleneb lapsest. Mina käisin Junibackenis 9-aastase poisiga ja me olime seal ilma naljata terve päeva. Kui sisse läksime, siis arvasin ka, et ilmselt on see mõeldud noorematele, kusjuures mu laps pole ka mingi lugemishimuline, et Lindgreni raamatud meelitaksid vms. Aga ta mängis seal hea meelega, tegutses muumimajas ja vaatas ka kaks näidendit ära (mis olid küll rootsikeelsed ja millest ta midagi aru ei saanud, aga tegelased olid vahvad, ning pidevalt suhtlesid lastega ja laulsid). Siis sõime all kohvikus, mis ka aega võttis jne. Minu laps oleks seal kindlasti veel kauem olnud, aga hakkasime juba laeva peale tagasi sättima ning pidime ära tulema. Nii et meie kruiis Rootsi hõlmas ainult: väike jalutuskäik vanalinnas, Storkyrka, vahtkonnavahetus (mis on uskumatult pikk ja minu jaoks ka veniv), laevaga sõitmine saarele, kus Junibacken asub, Junibacken ning sõit bussiga tagasi sadamasse). Alguses plaanisin ka Wasa muuseumi(asub kohe seal Junibackeni kõrval) graafikusse, aga sinna lihtsalt ei jõudnud.

0
0

Tänan ja küsin veel,kas vahtkonnavahetus on tõesti nii pikk ja veniv? Ja on ta täpselt 12 või 12.15, nagu siin kirjutatakse?

0
0

Kui nagunii vahtkonnavahetust vaatama lähete, siis soovitaks 10 a poisile kuningalossis asuvat kuninglikku varakambrit - tõllad, saanid, tuttidega hobused, vist ka mõned relvad ja rõivad. Täiesti tasuta kusjuures. Ja Vasa muuseumi ka, ega ühe päevaga rohkem jõuagi. Võib ju ka vanalinnas tiiru teha - vaadata üle nt kitsaima tänava, mille ilmselt ületab ka pisikese poisi käte siruulatus. Tundub hulga põnevam, kui end pipi-karlssoni maailma sobitada. Arvan, et ei maksa kümnesest lapsest ikka titte enam teha. Samas, et mistahes paik oleks lapsele huvitav, tuleb lapsevanemal ikka ise ka veidi pingutada.

http://www.stockholmtown.com/templates/page____14858.aspx

Siit leiab muuseumite info, kindlasti ka vahtkonna vahetuse ajad ja palju muud vajalikku-huvitavat.

0
0

Kas siis täpselt 12 on vahtkonnavahetus või on see 12.15. OK, see pole kõige tähtsam. Tahtsin teada, kuidas sadamasse Djurgadenist kõige parem minna on? Kas jala või nr.69 bussiga? Ühed arvavad, et 69 buss ei käi laupäeviti. Samas leidsin lingi, kus buss 69 ikka ka laupäeviti käib. Kuidas soovitad kiiremini sealt sadamasse(Värtahamnen) jõuda? Teatavasti on Värtahamnen nats kaugemal, kui Frihamnen, kus laevad randusid enne 9.03.

0
0

http://www.stockholmtown.com/Event/Event____7674.aspx?eventid=139703&fdate=2005-01-01&tdate=2222-11-11

Transpordi koha pealt pole ma väga hea nõuandja. Läksin sadamast jala vist pool tundi kesklinna, Vasa muuseum on lähemal mu mäletamist mööda. Tagasi sadamasse sõitsin metrooga ja siis jala natsa. Aga bussiühendus sadamaga on kahtlemata täitsa olemas ja mugav ka, koha peal võib ju vabalt küsida, kuidas vastavalt soovile paremini-kiiremini-odavamalt vms saab. Ja laevas võib ajaviiteks infopunktist üht-teist küsida, sealt saab kindlasti linnaplaani ja muudki kasulikku teavet.

Siin veel üks lehekülg, mis võiks abiks olla http://www.sl.se/Templates/SubStart.aspx?id=1906

Natuke peab ikka ise ka vaeva nägema:-))

0
0

Minu jaoks oli tõesti vahtkonnavahetus pikk, aga võib olla oli see ka sellepärast, et ilm oli väga külm ja ma ei suutnud lõppu ära oodata.

Kas keegi oskab öelda, et kuidas seal lossi lähedal parkida? Tuleme autoga suusatamast ning käiksime seal varakambris ära enne kui sadamasse läheme. Kuidas parkimine Stockholmis on korraldatud?

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased