Kalimantan

Vaatan, et mingil põhjusel on Kagu-Aasiasse reisimise mõttes jäänud suur valge laik nimega Kalimantan (Borneo saare Indoneesiale kuuluv osa). Kas keegi on Kalimantanil käinud ja oskab sellest rääkida veidi rohkem, kui seda, et seal asub linn nimega Tarakan? Internetis veidi tuulates on silma jäänud orangutanid, vihmametsad, kohalikud hõimud ja reisimine mööda jõgesid.

Käisime suvel. Lendasime Surabayast Kalimantani linna nimega Pangkalanbuun. Lennufirmaks oli KalStar Aviation, tutikas lennuk. Pileti hind 2 päeva ette ostes oli ca 55 eur. Sihiks oli meil Tanjung Puting rahvuspark, mis pidi olema väga hea koht poolmetsikute orangutanide vaatamiseks. Ja oli seda ka - tegime 4-päevast paadituuri jõel ja jäime väga rahule. Pargi külastamiseks tuleb rentida klotok (paat), mida saab siis kas tervikuna endale rentida või jagada teistega. Me tuuri ette ei broneerinud, kuigi olin eelnevalt paarile korraldajale kirjutanud, et hinnatasemes selgust saada. Lennujaamas oli kohal ühe firma esindaja, kelle kohta oli netis ja LP-s head juttu kirjas ja jõudsime ca 5 minutiga igati rahuldava tulemuseni. Nende kodukas: http://www.borneowisata.com . Kui soovid selle tuuri kohta rohkem infot, anna märku - saan pikemalt kirjutada. Kokkuvõttes aga saan öelda, et jäime väga rahule - kõik oli väga hea, sh nii paat, kokk, toit kui park ja orangutanid. Kuivõrd me läksime Malaisia poolele pärast Kalimantani, siis ei oska isiklikult võrrelda seal asuvate orangutaniparkidega. Aga vähemalt ema juttude ja piltide järgi vaadates tundub, et Malaisias on tegemist ikkagi oluliselt piiratuma alaga ja orangutanid on inimestega oluliselt rohkem harjunud. Tanjung Puting oli aga super kogemus.
Kahjuks mujal Kalimantanil seekord käia ei jõudnud, liikusime Pangkalanbuunist otse (niivõrd-kuivõrd see võimalik:) ) edasi Malaisia poolele Kuchingi.

On Valdeku reisikiri https://trip.ee/reisikirjad?page=8 ja
https://picasaweb.google.com/104935050820137863302/IndonesiaKalimantan2013
Reisimine mööda jõgesid ja lääne pool tühjad saared. Pildialbum küll ei taha avaneda

Käisime eelmise aasta augustis Kalimantanil festivalil. Reisikirja saab lugeda siit:
http://kirmas2016.blogspot.com.ee/2016/11/proloog.html