kambodza ilm juuni-august?

Kas kellelgi on kogemusi, milline on ilm Kambodzas juuni,juuli ja augusti kuus. Tean seda, et pidavat olema vihmahooaeg. Aga mis see tähendab?Kas seda ,et on ka kuivi päevi või sajab igapäevaselt? Kui suur on sadu päevas, kas sajabki päevad läbi või tuleb paaritunniseid sahmakaid ja siis vaikus? Küsin sellepärast, et kuna muul ajal ei ole võimalik reisima minna, kui suvekuud, siis tahaks teada, kas sinna oleks üldse mõtet sellisel ajal minna või on see pigem piin endale?

Päris kindlasti on mõtet minna! Käisime seal eelmisel aastal juuni lõpp- juuli algus ning vihma tuli ainult paaril päeval. Kui sadas, siis peale lõunat ja max. tund aega. Sadu oli muidugi tugev, kuid peale seda säras jälle päike ja õhk tundus ka kuidagi värskem- seega oli sadu pigem leevenduseks.

Mina käisin mitu-mitu aastat tagasi ning juuli algusest juuli lõpuni ehk neli nädalat - täpselt samal põhjusel, nimelt puhkust sai vaid sel ajal. Vihmahood on seal üürikesed, kestavad ehk tõesti umbes tund, ja selle aja jooksul on väljas viibides totaalselt läbimärg olek garanteeritud (sest see maht, mis selle aja jooksul alla tuleb, on lihtsalt ulme). Aga kui selleks ajaks kuskile mingit ampsamist või väikest jooki timmima minna, on seda väga lõbus pealt vaadata. Pärast sadu olenevalt piirkonnast tänavad ujuvad, aga vesi aurustub väga kiiresti.

Minu reisi ajal tuli vahele ka päevi, kus ilm oli püsivalt pilvine. Aga ka see on tegelikult vahelduseks hea, sest sealne päike on päris karmi kõrvetusega (s.t päikesekaitsekreem või, veel parem, pikad vabalt langevad varrukad ja püksid/seelikud kaasa).

Kui on plaanis minna mägisematesse piirkondadesse, siis seal võivad olud veidi erineda, näiteks olla veidi vissis ilm. Kuid eks see sõltu ka aastast.

Vihma sadas minu sealoleku ajal tavaliselt pärast lõunat, nii et kui plaanis rohkelt ringi liikuda ja vihmasadu muret teeb, võiks oma tegemiste alguse lükata hommikul veidi varasemaks. Kui varem alustada, eriti Angkori piirkonnas, on ka veidi rahulikum ning päike ei hakka kohe kõrvetama.

Kindlasti soovitan sel ajal minna, turiste on tippajaga võrreldes vähem ja hinnad vist ka veidi madalamad. :)

Juuli ja August on vaga hea aeg Kambodzia kylastamiseks kinnitan eelpool oeldut: vihma sajab enamasti tund paevas, moni paev muidugi ka paar korda paevas ja siis kui tuleb siis ikka kallab kohe aga kerge on leida kohti kus varjus olla. Peale vihma on ohk puhas ja ilm vaga meeldiv. Ka on oige see et turiste on vahem ja koik hinnad on seetottu madalamad kaasaarvatud majutus ja tuk-tukid. Elan ise Kambodzias Siem Reapis nii et kui vaja annan nou! Edu ja head reisimist.