Kanada piiriületus

Tere! Kui minna Kanadasse turismiviisaga, mida piiril küsitakse ja kui lihtne- raske on piiriületus? Kas küsitakse olemasolevaid finantse? Kas võiks olla ka küllakutse?

Montreali lennujaamast riiki sisenedes küsiti vaid, et kas tunnen kedagi Kanadas. Lennukist autorendi leti juurde jõudmine võttis aega 15 minutit. Selle sees pagasi ootamine 10 min. Maandusin kella seitsme paiku õhtul.

Niagara Fallsis maad mööda sisenedes ei küsitud midagi.

See oli eelmisel suvel. Siis veel eTA´t ei olnud.

NB! Kanada on (turismi)viisavaba.

Märtsist mingist kuupäevast alates on vajalik elektrooniline eTA taodelda eelnevalt. Pole kindel, aga usun et piiri ületamisel selle pärast midagi ei muutu.

Just jaanuaris tulin turistina. Lennukis saad lehe, mis tuleb ära täita. Seal küsimus, et kauaks jääd, mida riiki tood ning kuna mina panin oma reisiajaks 6 kuud, siis sain maksimum kontrolli arvatavasti. Panen siia kirja, mida kõike nad küsisid ja küsida võivad.

  • miks tuled, kauaks, kus ööbid ning palju raha on. Ole valmis tõestama broneeringuid ja rahasummat. Kui raha pangas, siis võta eestis inglise keelne panga väljavõte oma rahavarudest. Kui sulas kaasas, siis laod letti.

  • kas sul on tuttavaid või sugulasi Kanada. Kui on, siis kes, kus ja mis tööd teevad.

  • TAGASILENNU PILET. Turistina peab olema see! Erandeid tehakse, aga ei tasu riskida.

  • mis sa riigis teed ja kuhu minna plaanid. Kui sa ei tea kuhu lähed jne, siis see väga neile ei meeldi. Võivad kahtlustada, et jääd riiki ja lähed tööle. Mina pidin suht põhjalikult seletama, mis plaanin ja kellega.

  • võivad ka tervisekindlustust küsida.

Hetkel rohkem ei meenu. Võta vabalt ja ole aus. Kui turistiviisaga tööle siia ei tule võid rahulik olla. Närvilised reisijad neile ei meeldi. Ausus ja rahu aitavad! :)

2013 a Seattle-st autoga suusareisil käies Kanada piir üllatas pisut - toitu ei tohtinud üle viia ja küsimustega pinniti kõvasti. Kuna meil olid osad elamised broneeritud, siis probleemi ei tekkinud. Raha teemat ei mäleta. Olen kogenud, et piiriületused sujuvad paremini, kui sel ajal ei viska omavahel nalja ja vastad lühilausetega ainult ametniku poolt esitatud küsimustele.

Kas on vaja ka elektroonilist taotlust eTA Kanadasse läbisõidul? Sõidan edasi 6 h tunni pärast USA-sse