Kanuu või kajakk - kes oskab kommenteerida?

Tervitus hääd matkahuvilised. Nimelt mul küsimus selles, et päris palju nii kummipaadi kui ka kanuuga eesti jõgesid võetud. Nüüd selline etapp, et peaks endale ka midagi muretsema. Esimene mõte oli kanuu (Peaks olema vähemalt kahekohaline) kuid siis sain tagasisidet, et miks kanuu, et mõtle parem süsta peale. Süstaga pole väga kokku puutunud - tuhnisin netis ka ringi - üht teist leiab aga segaseks jääb enda olukorras. Nagu ikka on mõtekas asju vaadata vajadustest ja huvidest lähtuvalt. Kirjeldan: Tüüpiline olukord paari kolmepäevane matk mööda jõge üht teist tavaari ka kaasas (seljakott) kuid mõte on ka eesti üksikuid saari külastama minna - seal oleks kajakk tegija. Kas neid asju on üldse mõtet ühendada või tuleks neid täiesti erinevalt vaadata? Oleks tänulik kui oskaksite vähe nõu anda ja kommenteerdia.

Lühema kahese süstaga saab ka keskmiselt käänulisi jõgesid sõita. Vaid natuke pikem, kui kanuu. Klassikalise kanuuga aga saartele ei soovita minna. Kui siiski, siis vaid Pedassaarele väina kõige kitsamast kohast.

Jõgede jaoks ikka kindlasti matkasüst, palju mugavam kui kanuu

mina arvan, et sa leiaks sellise universaalse matkasusta, mille pikkus peaks jaama vahemikku 5-5,5m. Kuna sa soidad palju jogedel ja on suur oht kividega kokku porgata, siis soovitan poluetuleenist kajakki. www.eastpole.ee nende vendade kaest voib kusida koike, mis on seotud aerutamisega.

Kui on plaanis ainult jõge sõita, siis kanuu on enam-vähem valik. Aga kui soov ka merele minna, siis kanuu merel = enesetapp! Sulle soovitan täisplastist(poluetuleenist) paati. See on küll veidi raskem, kui komposiitpaadid, aga kannatavad kive(jõgedel sõites). Samas Eesti jõed on valdavalt sõidetavad suurvee aegu, aga saari on meil üle 1500. Niiet varem või hiljem hakkad merd kündma:) Eastpole on täna ainuke firma Eestis, kes on keskendunud ainult süstadele ja kanuudele + kõik sinna juurde kuuluv varustus(aerud, riided, päästevarustus jne). Sealt saad tõesti pädevat infot. Ja kui ükskord saabub see tore päev ja Sa oled õnnelik süstaomanik, siis tungivalt soovitan mõne süstamatkakorraldaja(Reimann Retked, 360) juures teha ka päästekoolitus läbi, sest merel muutub ilm väga kähku ja kallas võib jama korral kaugel olla(erinevalt jõest). Ja kui süstateema tõsisemat huvi pakub ja tahad seda sügavuti uurida, siis mine vaata ka kajak.ee lehele.

Kajakiga sõitnud 4 aastat, lahe asi. Stabiilne, kannatab merel sõita ja saab ka suurematel, väiksematel jõgedel.

Saad nõu küsida ka www.kajak.ee

Lisaks Eastpole'ile tegeleb kanuude, kajkkidega ka Merinek ( www.merinek.ee ). Ise sõidan nende müüdava Necky Kayaks'i plastikuga, mis on Eestis tunduvalt mõtekam kui klaasplast - saad mõõta jõge ja kive probleemideta. Valikus ka plastik kanuud.. ning kõik muu vajalik.

Vaatasin ka natuke ja ei oleks uskunud, et selline harrastus nii kallist hinda tahab. Natuke pudipadi ka ja on 30-40 tuhhi läinud. Õnneks ei pea jõe peal piletit lunastama.