Karon vs Kata Beach

Seni on alati Phuketil käies ööbitud Patong Beachil. Põhjus lihtne - aktiivne ööelu-melu. Nüüd siis väheke vanust juurde tulnud ja tekkis mõte, et võiks naaatukene rahulikumalt võtta, aga ka mitte päris vaiksesse saare nurka eemalduda.Ehk võiks ikka olla nii, et mingi elu käib ja õhtul kell 11 ei peaks päris tuppa magama minema, kuna väljas pime ja midagi ei toimu. Saigi välja vaadatud Kata või Karon ning kui guugeldada, siis mõlemad tunduvad sobivat - ok rand, piisavalt söögikohti, võimalik teha daytrippe siia-sinna. Või ma mõtlen/plaanerin üle ja pole seal üldse vahet, kummas rannapiirkonnas olla?

Ise küsisid ja andsid endale ka õiged vastused. Mõlemad rannakülad on tunduvalt rahulikumad kui Patong. Beerbaare ja piljardi kohti leidub mõlemas, puuduvad go-go baarid ja ööklubid. Mõlemad suht sarnased kohad ja lõpuks on nende vahe vaid paar kilomeetrit , tukiga 200 B. Ainuke, millest tavaliselt olen Karonil/Katal puudust tundnud, on see et seal on vähe neid nn plastiktoolidega väikseid mõnusaid söögikohti. Kes Taid tunneb, teab millest räägin.

Katal vaibub elu peale kella 23 täiesti ära. Enamus söögikohtadest ja müügikohtadest pannakse just kella 23st kinni. Katal oli märtsi alguses väga palju venelasi, nii hotellis, tänaval kui ka loomulikult nendes venelastele mõeldud restoranides.Ja see on õige, et tänavasöögi kohtasid on väga vähe nii Katal kui ka Karonis.

10 aastat järjest oli Phuket ja Karon minu lemmikkoht kuid lõpuks sai sellest vene turistide armeest kõrini. Pakun välja, et kõikidest turistidest ca 80 % olid venelased, kohati oli selline tunne nagu oleks Sotshis puhkusel. Ainukesed kohad, kus vene turist kunagi ei käi, on beerbaarid õhtuti. Tunduvalt odavam on ju 7/11`st kaasa ostetud  alkot hotellis või kuskil põõsastes juua. Seepärast olen veetnud 2 viimase aasta puhkused peamiselt HuaHinis. Väga mõnus ja rahulik koht.

6a tagasi olin viimati Karon beachil, mis siin toimub nagu Krimmis või Sotshis oleks:)

Tänaval müüjad räägivad vene keeles. privet sergey jne.

Elu käib siin nüüd poodides, söögikohad jumala tühjad, tüdrukud kadunud, läänest väga vähe rahvast kuulda näha. 4a tagasi olin krabil nagu teine maailm siin, millal karonil see muutus toimus? 

Tervitused Karonilt!

Kuuldavasti Tai ei ole nii populaarne kui m6ned aastad tagasi. Hinnad tõusnud, kurss ei ole ka enam nii soodne. Turistidesse ka enam nii hästi ei suhtuta.Varem panustati vene turistidesse, siis hiinlastesse. Aga ka nemad enam ei reisi sinna nii palju. Eks mingi osa juba korduvalt seal olnud ja samasse kohta enam ei tiku. Eurooplasele on lähemal soodsaid kohti nagu Türgi,Kreeka jne.

Alles tulime Taist. 3 ööd Katal oli piisav, täielik venelaste küla, Karon samuti. Fiks hinnad venelaste järgi pandud, hotellis toimus meeletu taldrikute kuhjamine, õhtul purjus venelane loopis kasse basseini. Kõik pöörduvad su poole vene keeles jne.