Kas keegi on lähiajal minemas Maldiividele või käinud?

On kellegil soovitusi mida teha Male-s või mida peaks kindlasti vaatama või proovima?

kasuta Tripi otsingut, imestad ise ka, palju infot saad! ;)

1
0

Eelmine reede naasesin sealt.Males võid külastada turgu, soeta mõni puuvili ja kookoseshokolaad või kalamaius.Ja saad vaadata kohalikus rannas, kuidas riietes ujuda saab :) Soovitan praamiga ka Hulhumalele sõita. 6 kohaliku raha eest on sealt vaatamist rohkem.

0
0

Käisime seal veebruari teises pooles. Males pole mitte midagi teha - hullumeelne motakate ja mopeedide liiklus, tänavad kitsad ja koristamata, eriti jõhkrad "kaupmehed" on suveniiripoodides,kus õhku täis sellid peavad ennast miljonärideks ja neid külastavaid turiste kerjusteks,kes 10 USD maksva asja eest ei ole nõus maksma 200 dollarit.Naersin kõva häälega kui üks mees ütles,et 10000 USA dollarit pole nende meelest mingi raha. Uuem trend on elada korralikes hotellides saartel,kus elavad ka kohalikud. Näiteks Maafushil. Seal on Arena Beach Hotel,kus ka ise ööbisime nädal aega.Privaatne saare ainus bikini liivarand kohe hotelli kõrval, toad rõduga, väga hea toit,lihtsalt super teenindus, õhtul oli Bodu Beeru kontsert, hulgaliselt reise teistele saartele ja suhteliselt odavad, elamusterohkd õhtused kalapüügid, mõnusad snorkeldamised. Maafushil on 5-6 suveniiripoodi,kus valik suur ja hinnad vägagi mõistlikud. Veelgi suurem suveniiride, korallide, ehete, riiete jne. valik kui lähete päevaks Guraidhoole. Meile meeldib tutvuda kohalike inimestega, saada aimu kuidas nad elavad. Saarel on ka kohti,kus prahti rohkem,kuid hommikuti juba 5 paiku võib hulganisti näha luuaga inimesi oma aeda, eeskoda või elamu (hotelli) esist ja külgnevaid alasid puhastamas.Alkoholi sealt ei leia,kuid alkovaba Ginger Beer täitsa olemas. Veini ja õlut võib nautida ka kui ostad 15 UDS pileti Safari Boat-ile, 3-4 min. teekonna kaugusel Maafushi sadamast. Hind sisaldab õhtusöögi ja jookide hinnad on täiesti talutavad. Meile Maafushi väga meeldis ja Filalhohi saare Resorti külastamisega saime ettekujutuse,kuidas on elu sellistel saartel,kus maksad 600-800 USD/öö eest koos transpordiga saarele ja tagasi. Nägime hulgaliselt ärapõlenud vanu inimesi,kes ei saanud tulla isegi palmide varju lesima,sest päike põletab ka varjus, rannas käimisest rääkimata. Üle 1 tunni võtta korraga päikest võib lõppeda väga kurvalt. Massiliselt on inimesi,kes pikutavad rannas varjus ja käivad vees, särgid seljas.Aga muidu on tore elamus olla Malediividel. Infot veel niipalju,et sõita tavalise kohaliku dhoniga Malest Maafushisse ei tekita mingit ebamugavust. Kohvrid aidatakse paati, istekohti on 100 ringis,pileteid saab osta vahetust enne väljumist. Meil oli küll laev täis,seega tuleb kohal olla vähemalt 30 min. enne väljumist,et ei tekiks kohaga probleeme. Kes tahab aga minna välja kindla peale,saab pileti osta internetist www.atolltransfer.com. Ost on turvaline ja mõne päeva pärast saadavad meiliga e-pileti,mis tuleb kohapeal sadama kassas vahetada õige pileti vastu.Pealegi on dhonil katusel suur plats,kus on hea fotosid ja videoid teha.Ainuke häda,et päike paistab lagipähe. Loodan,et meie infost on tulevastele matkajatele kasu. Head reisimist Malediividele.

3
0

Lähme naisega 21.03 seitsmeks päevaks. Millal ise plaanite minna?

0
0

Maldiivide point ongi ainult need 600-2000 USD/öö privaatresordid, kui kohalikku elu tahad, siis on märksa huvitavamaid kohti, kus backpackida...mis ärapõlemisse puutub, siis täitsa enda lollus, kui päikesekreemi ei kasuta.

3
0

Meil on umbes kuu aja pärast minek. Nagu ma varasematest postitustest lugenud olen, siis raha tasuks vahetada dollariteks.

Kuidas aga hiljuti käinud on toiminud, kas juba Eestist dollarid kaasa või olete Males automaadist raha välja võtnud?

Dollari kurss euro suhtes igal juhul praegu rõõmu ei tee ja ilmselt tuleks raha juba kohe ära vahetada (eurod dollariteks), sest kes teab, mis kuu aja pärast kursist saanud on.

0
0

Ise käies mõtlesin ka,et kus vahetada.Otsisin siis sobivat kurssi aga see vahe on nii väike. 1000$ vahetamise vahe on suht minimaalne

0
0

Küsimus selline Kui tripadvisorist või booking.comist Maldiividele hotelli bronnida siis paneb imestama mingi TRANSPORDI MAKS mingi 300USD näkku?ja see võetakse hotellihinnale lisaks? Või saan ma millestki valesti aru?

1
0

Transpordimaks tuleb lisaks hotellihinnale juurde. Vahemaad on pikad ning kiirkaatritega sõit ongi kulukas. Kõige soodsam oleks kasutada Malest väljuvaid praame. Male-Maafushi sõit oli vist 3-4 tundi, pilet 2-3 dollarit nägu, vahepeatus oli vist Gulhil. Samas Maafushilt tagasi saime kaatriga, mida rohkem inimesi, seda soodsam tuleb pilet näo peale, meil läks vist 50 dollarit nägu see sõit, samas saime pikemalt Maafushil olla sest praamid läksid juba hommikul, sõiduaeg umbes pool tundi? Tasub uurida kõikidest ümbruskaudsetest hotellidest, mis ajal kaatrid lähevad ja kas neil kohti on.

0
0

ja nagu taara62 varasemalt kirjutas, pakutakse Maafushilt erinevaid päevatrippe naabersaartele ja resortidesse. Alguses pakutakse komplekti: resordi külastus, sandbank ja fishing tripp, kiirelt selgub, et eraldi võttes tuleb see soodsam ning kehtib sama reegel, et mida rohkem inimesi paadil, seda soodsam hind näo pealt tuleb. Meie käisime ka Fihalhohi resortis, mis tegelikult vist üks soodsamaid all inclusive resorte seal (hinnad u 300 dollarit soodsaima toa kohta). Veidi tundus sellise väsinud olemisega. Peab arvestama, et lisaks resordi külastuse transpordihinnale tuleb maksta ka sissepääsutasu, meile pakuti 3 varianti: lihtne sissepääs 49 dollarit nägu, sissepääs koos lõunasöögiga 79 dollarit nägu ja sissepääs lõunasöögi ja alkoholiga 100 dollarit nägu (lõunat saab süüa ka niisama eraldi ostes, aga hinnad on keskmisest kallimad). Aga selle õige tunde saab seal kätte küll, hütid vee kohal ja kristallselge vesi ja valge liiv. Ärge ainult pehmedusega toole võtke! Need kuuluvad hotellikülastajatele. :)

Maafushil ööbisime Crystal Sands hotellis, pole mitte ühtegi halba sõna nende kohta öelda. Väga positiivne kogemus ja väga ilusad toad. Samas muud söögikohad olid allapoole arvestust, lõpuks jäimegi oma hotelli restoranile kindlaks. Teeninduse osas on nad suht tuutud, kui nii võib öelda, ühte lauda teenindab 3-4 inimest, kes omavahel midagi ei koordineeri. :) Samuti see eelpoolmainitud ginger beer on tegelikult magus limonaad, nii et kosutavat õlut pärast kuuma päeva sealt ei saa. Alcohol boat tundus meile veidi ebausaldusväärne ning sinna seiklusi otsima ei läinud.

Ja mis veel oluline Maafushi osas: päevitamine toimub ainult ühe palmilehtedest nö tara taga, st et saarel on mitu ägedat liivaranda, kus tahaks meeleldi pikutada aga seal tohib olla vaid kaetult. Tara taga täitub rand suht tihedalt ning suurt privaatsust sealt ei leia.

Malest soovitan jalga lasta nii kiirelt kui võimalik, eriti kui oled naisterahvas. Ebameeldiv tähelepanu on seal garanteeritud.

1
0

Tervitus!

Oleme ka minemas märsti alguses ja suhtlen hotelliga otse, et saada hind koos kõigi maksutega. Uurisin ka speedboati Male-Maafushi ja nüüd ei saagi aru, hotellist öeldi, et pean minema lennujaamast paadiga Malesse ja sealt taksoga Petrol Jetty sadamasse, kust väljub paat Maafushi saarele ja meie hotelli? Kas see on mõistlik? Kas kuidagi otse Male Int Airport-Maafushi varianti pole? Tänud ette abi eest!

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased