trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Ärge sööge neid keemiat täis malaaria tablette kui olete ainult Zanzibaril! Täiesti mõttetu! Tansaanias üldiselt ei pidavat olema, aga no sisemaal ja üldse Aafrikas vb võtaksin, kuid Zanzil kindlasti mõttetu:) Nii pisikese lapsega seal ilmselt suht palav, ta ikka üsna ekvaatoril ja kliima sh päike on karm!

Jep juba guugeldasin ja uurisin, aga samamoodi ei poolda ma eriti vaktsiine kôige vastu, et kui Sansibarilt seda saada pea olematu tôenäosus, sii pigem ei teeks... tahakski kuulda kellegi kogemusi. Ei ole plaan kuskile Aafrika sisedžunglisse minna, pigem rannapuhkus ja vb safari tansaanias 1p Üks tuttav vaktsineeris selle vastu, kes Sansil käis rohkem ei tea ise kedagi kes oleks teinud seda:)

Mind huvitab pigem, kas see kollapalavik on ohtlik haigus? On vaja tervise seisukohalt see süst teha? Kaasneb midagi hirmsat sellega? Minek märtsi keskel Sansibari, ilmselt korra käiks ka Tansaanias safaril. Malaaria tabletid lasin kirjutada, aga seda süsti eriti ei taha teha, et jälle mingit mürki kehasse lasta ei soovi kui just kohustuslik pole...

Oo, väga kasulik info:) Kas tegid ka kollpalaviku vaktsiini? Malaaria tablette lasid välja kirjutada? Kas Tansaanias safaril käisid?

Kas keegi teab, kas lennujaamast Nungwile on ok võtta leenujaamast takso või tuleb tellida see hotelli transfeer järgi? On turvaline jms? mis hind? Kas kohalikku raha tuleks vahetada nt lennujaamas? saan aru, et tuleks kaasa võtta usd-d nagu eespool mainitud oli, et euriga ei tasu...on ehk veel keegi minemas märtsi keskel:)?

Token556 kas tuleks kaas avõtta usd või eurod? kumb on mõistlikum?

Token556 kas oled mõlemil käinud või kust põhineb arvamus? Sansibar hetkel päris populaarsust kogumas ja nt italiaanode, rootslaste seas väga populaarne sihtkoht, päris mitmed tuttavad on väga kiitnud seda kohta... Seišellid ilmselt nagu Maldiivid, aga Maldiivid peaks odavam olema. Seišellide kohta olen kuulnud, et mõttetult ja meeltult kallis. Ise märtsi keskel minemas Sansibarile, eelmine kevad käisin Maldiividel-meeldis väga, kui rannapuhkust otsid, siis ideaalne :)

Meenus veel, et thatsin küsida pangakaardi kohta... see toimib ainult hotellides ja autorentides? Tuleb kaasa võtta usa dollarid, eurod ja need kindlas kohas cuc ideks vahetada?

Veel üks küsimus- INTERNET, WIFI? kuidas sellega Kuubal lood? kas kallimates hotellides jms ainult? või puudub üldse ligipääs?

AndreR, me käisime eelmine aasta Jamaical ja see on meeletult palju "väiksem" saar ja ei jõudnud sealgi kõike, mida tahaks vaadata. Kui oleksime seal bussiga loksunud, siis me oleks ilsmelt paari kohta jõudnud, sest teed ja liikluse oli hullumeelne. Ma eeldan, et Kuuba üsna analoogne...autoga lähedki otse sinna , kuhu tahad ja ei pea tõmblema või aja peale jooksma.

Kuidas autorendiga Kuubal lood? ei tasu? Kas ainult bussiga mõistlik liikuda? see saar tohutu, ainult bussis istumine ongi siis ju :(

Viisa on tõesti päris kirves...100USD oli ka 2015aasta novembris... tundub, et asi pole muutunud :(

Tervitus! Käisime novembri lõpus 2015 ja jagan kogemusi/arvamusi.

Lennupiletid kindlasti võtta Montego Baysse, Kingston-Negril u 350 USD taksoga, bussiga pidavat terve päev sõitma ja väga tüütu! (kui muidugi plaan olla ka Kingstoni kandis, siis sinna pilet võtta mõistlik)

Negril-ilusad rannad (maailma üks ilusamaid-7 mile beach), reggae baarid, chill, vähem turiste kui mujal, kindlasti peab ära käima kui Jamaikale satud! Ricks cafe-takso viib, väga äge chillimis koht, kus päev läbi pidu, saab kõrgelt kaljudelt vette hüpata, kokse juua ja õhtul live muusikat kuulata. Blue hole-ühes käisime, mis Negrilli juures ja suhteliselt mõttetu, 10USD oli vist nö sissepääs ja hüppasid lambisesse auku, võib ju ära vaadata, aga midagi erilist pole.

Montego Bay-2päeva max, pigem kruiisilaevade turiste täis ja hinnad kõrgemad. Käisime doctors cave beachil-sissepääs, toolid, varjud-kõik maksavad! Rand okei, aga pigem ei soovita Montego Bayd rannapuhkuseks ega üldse sela pikalt peatuda!

Ocho Rios-soovitan! Džunglilik ja troopiline kant. Dunns friver falls-soovitan, et see põhiatraktsioon ära näha, aga minna kindlasti hommikul vara või valida päev, mil kruiisilaeva sadamas pole-turiste oluliselt vähem! Pilet-20USD/nägu, võtta kaasa veejalanõud (ise tegime ilma ja ei olnud mingit probleemi, aga kui võimalik ja soovi, siis poest võib 8USD eest osta). Dolphin Cove-ei teinud, aga seal saab delfiinidega ujuda ja pilte teha jms, tundus pigem mõttetu turistikas…

Port Maria-läbisõiduks

Port Antonio-ei jõudnud, aga soovitati, pidi ilus ja puutumata loodus olema! peab tagasi minema, et üle vaadata :)

Blue Mountains-samuti ei jõudnud korralikku trippi teha, Seda peab varakult planeerima (ca nädal varem), pikk trip, mägedes ilus ja ainulaadse maailma kalleima kohvi Blue Mountain’i kohviistandused. Tagasi teel Kingstoni sõitsime läbi mägede ja päris hullud mägiteed, läheb palju aega, aga äge on!

Kindlasti rentida auto, ise võtsime island car rentalsist ja väga mõistlik, turvaline koht! Ei sovita nurgataguseid kohti, võivad scammida...

Hästi häiriv on Jamaikal see suhtumine, et sa oled liikuv rahakott, nad annavad sellest väga otse märku ja ühega läksin päris sõnelusse kui ta juhatas meid Negrillis nurga tagusesse supermarketisse ja hakkas raha nõudma ja käis nii kaua järgi kuni lõpuks sai dollari... iga asja eest tahavad dollarit...kohapeal päris kallis! nurga taguses supermarketis, kus ka kohalikud shoppasid ei saa 30 USD (ca 25EUR hetkel?) mitte midagi erilist, niisama näksi ja ongi raha läinud. Et sellega arvestage kindlasti!

Muidu soovitan väga, see kultuur ja vibe on meeletult äge! Kunagi tahaks täitsa tagasi minna!

Tänud, Marinel! Kas see jõudmine lennujaamast õigesse sadamasse Males on kulukas või millise summaga võiks arvestada? see paat+takso siis.. ehk oskad ka mingisuguseid teisi saari soovitada, mis sobiks päevaseks tripiks? Aitüma!

Tervitus!

Oleme ka minemas märtsi alguses ja suhtlen hotelliga otse, et saada hind koos kõigi maksutega. Uurisin ka speedboati Male-Maafushi ja nüüd ei saagi aru, hotellist öeldi, et pean minema lennujaamast paadiga Malesse ja sealt taksoga Petrol Jetty sadamasse, kust väljub paat Maafushi saarele ja meie hotelli? Kas see on mõistlik? Kas kuidagi otse Male Int Airport-Maafushi varianti pole? Tänud ette abi eest!

Tervitus!

Oleme ka minemas märsti alguses ja suhtlen hotelliga otse, et saada hind koos kõigi maksutega. Uurisin ka speedboati Male-Maafushi ja nüüd ei saagi aru, hotellist öeldi, et pean minema lennujaamast paadiga Malesse ja sealt taksoga Petrol Jetty sadamasse, kust väljub paat Maafushi saarele ja meie hotelli? Kas see on mõistlik? Kas kuidagi otse Male Int Airport-Maafushi varianti pole? Tänud ette abi eest!

Liigume ise nüüd kuu pärast märtsis (08.03-24.03.2014) Balile, ööbime Kuta beachil. Kuidas see aeg vihmaga? On keegi viibinud seal siis? Siis küsiks, kas keegi teab kuidas seal nakkustega/haigustega? On tarvis vaktsineerida millegi vastu? Tais polnud mingit probleemi 2013 märts, aga kuulsin, et keegi olevat Balilt malaaria sanaud ja päris tõsises seisus oli. Siis ehk oskate öelda must-see vaatamisväärsuseid? midagi mida 100% peab nägema?