Kas keegi oskaks soovitada reisi plaani Bulgaarisse?

Kas keegi oskaks soovitada reisi plaani Bulgaarisse? Kui palju võtab aega kohale sõit? Kus oleks soovitav ööbida võib ka soovitada kindlaid hotelle? Kohapealne öömaja on välja valitud aga jah ei tea kui kaua jõuab päevaga autoga läbida! Äkki oskaks keegi aidata või on keegi teine ka järgmise aasta juunis sinna poole liikumas?

Plaanis minna Päikese rannikule ja algpunkt on Rapla!

Michelini kaart on ju päris hea. Paned algus ja lõpppunkti kirja, teed muud valikud, näiteks miilide asemel kilomeetrid jmt. http://www.viamichelin.com/web/Itineraires?strStartLocid=31NDNoOWYxMGNOVGt1TURBd05ERT1jTWpRdU56azFNRGc9&strDestLocid=31MzU1dDEwY05ETXVNakUyTmpVPWNNamN1T1RFeE9ERT0=&intItineraryType=1&caravaneHidden=false&vh=CAR&strVehicle=0&itineraryCarType=0&itineraryFuelType=0&isFavoriseAutoroute=false&isAvoidPeage=false&isAvoidVignette=false&isAvoidLNR=false&isAvoidFrontiers=false&dtmDeparture=27%2F09%2F2012&distance=km&devise=1.0|EUR&indemnite=&carbCost=1.6&autoConso=6.8&villeConso=6&routeConso=5.6 Raplast Varnasse näitab see kaart läbisõiduks 2335 km ja sõiduajaks 36 h 48 min, min.kuluks (bensiin, toll jmt) 266,55 eurot. Samapalju siis ka tagasisõidul. Ega oluliselt kiiremini ei saa, kui just liikluseeskirju ei riku. Vahepeatuste kohad peab ikka ise valima, oleneb palju korraga sõita jõutakse ning palju sõitjaid on.

Tulime sealtkandi reisult augusti lõpus. Reisu eesmärgiks oli Rumeenia - Bulgaaria - Põhja Kreeka, Korfu - Albaania ja siis läbi Horvaatia otse koju.

Palju kordi läbisõidetud kohtades me peatusi ei teinud ja Rumeeniasse jõudsime pooleteise päevaga. Järgmised kolm päeva avastasime seda riiki. Käidud kohtade märksõnadeks jätaksin Targu Mures, Sovata Laku Ursu soolajärv, Sigishoara, Brašov ja muidugi ööbimine toredas hotellis tripist tuttava Anu juures, Transfagarasan, Poenar, Bukarest. Rumeeniast saaks päevaga läbisõita, aga võiks ka tempot pisut maha võtta.

Enne Bulgaaria piiri on 2.mai nimeline asula ja siis Varma Veche ja vähemalt viimases saab autoga "ratastega liiva" parkimisplatsile sõita ja sooja merd nautida.

Bulgaaria lemmikkuurordiks jäi meil Albena. Seal olime kaks ööd. Oli meeldivalt rahulik paik, kus kõik meile vajalik olemas. Sportlikumast tegevusest sai seal lõputult ujuda, seagway`ga sõita, lendasime paraseilinguga, ja eriline oli varahommikune ratsutamine Musta mere kaldal. Õhtustest tegemistest söömine, joomine, tantsimine ja rahvusliku esinemisprogrammi vaatamine. Teisel päeval tegime tiiru lähedal asuvale “Kuldsetele liivadele“ja mõtlesime soovikorral ööseks sinna jääda, aga ei jäänud. See linn ei ole mõeldud autoturistidele. Me läksime tagasi Albenasse.

Päikeserannikuga oli sarnane lugu, päeva olime seal. Nessebaril kohtasime ka eestlasi. Nagu öeldud, meie lemmikuks jäi Albena ja kui jälle läbi Bulgaaria sõidame siis peatuspaik saab olema seal.

Rumeenia meeldis rohkem. Kuigi vaesuse-rikkuse kontrastid olid suuremad, kui Bulgaarias oli see maa armasam, ilusam ja hingelähedasem. Sellist arhitektuuri kui seal ei näe mitte kusagil mujal. Küla tänavatel on hästi meeldiv, et ükskõik milline on maja, peab neist igalühel olema üks kaunis element- see on puidust nikerdustega värav.

Bulgaaria on slaavipärane ja kohati rohkem slaavipärasem, kui venelased ise. Sellesse loetellu ei kuulu mereäärsed kuurortid, need on hoopis teine maailm.