Kas keegi pole käinud??

Kas keegi tõepoolest ei ole Vanuatul käinud, või ei viitsi oma muljeid kirja panna? :) Eestist otse see tripp ette võtta pole just naljategu aga kui teed WH Austraalias, on Vanuatule minek nohu. Sooviks isegi sinna minna ning loeks heameelega, millised muljed sellest paigast on!

On plaanis 2010-2011 võtta ette tripp Uus-Kaledooniale ja Fiji'le. Kui aega ja ressursse jätkub, siis tunnen huvi ka Tonga ja Vanuatu vastu. Loodan, et kuu ajaga saan hakkama. Ma usun, et eestlasi on seal käinud, kuid kas keegi neist ka tripikas on, ei tea. Kindlasti pole see eurooplaste massiturismi piirkond.

0
0

käis seal Triin oma abikaasaga. Vaata blogi//ksskss.blogspot.com

0
0

Fidzil sai käidud aga 7 päeva jäi ilmselgelt väheseks...

0
0

To huviline: Kahjuks sealt blogist Vanuatut ei leidnud, küll aga palju muid põnevaid sihtohti!

0
0

Saabusin just tagasi kuu ajaselt Austraalia reisilt ja sai kylastatud ka Vanuatut. Vanuatule lendasin koos elukaaslasega Sydneyst Pacific Bluega 27 Detsembri hommikul. Lend kestis ainult 3 tundi. Saabusime Port Vilasse kella 1 ajal paeval. Kuna seal oli nii oelda wet season siis arvasime et sajab vahemalt iga paev natuke aga ei sadanud mitte yhtegi paeva ja temperatuur oli 30 kraadi ringis. Kuumus oli vagagi talutav sest niiskust polnud ohus peaaegu yldse! Meie peatus paigaks oli Nirvana Resort and Spa Efate Saarel ja soit sinna lennujaamast kestis ainult 20 minutit. Meie valisime selle resorti kuna see oli linna karast eemal ja hasti vaikne ja rahulik. Seal oli ainult 15 Island Bure ( vaata pilte) ja ka suhteliselt uus reosrt - avati vist maikuus. Meie majakesest avanes vaade ookeanile ja kohe ranna aarest algab korall reef. Snorkeldamine on lihtsalt fantastiline. Kalu ja meritahti ja meriusse oli seal vaga palju. Ranna aares nagime ka ohtul madu ja toas suuri amblikke aga onneks pole seal saarel yhtegi eluohtlikku looma/mereelukat. Vesi oli hasti soe ja labipaistev. Meie yheks lemmikpaigaks sai Honeymoon Beach...see oli meie elupaigast ainult 20 min jalutada ja see oli enamus ajast inimtyhi rand. Veel kylastasime erinevaid saarekesi - Irirki Island, Erakor Island, jne. Kahjuks jai kylastamata Tanna Island kus on purskav vulkaan - sinna pead aga juba lennukiga lendama. Igal juhul soovitan Vanuatut julgelt ja meil oli hasti viimase peal puhkusel!!

0
0

Käisime Vanuatul paar aastat tagasi. Vanuatule minnes tasub selgeks teha mida sa seal näha/ teha tahad, sest kõigile saartele sa kindlasti ei jõua. Peamine "vaatamisväärsus" on seal nn. land diving, mis toimub Pentecost´i saarel, aga seda vaid teatud kuudel aastas. Kui oled sukelduja, siis tasub kindlasti ära käia "million dollar point´il", see on koht kuhu USA uputas peale II MS suure osa oma okeaanias kasutusel olnud sõjavarustusest, samuti on Vanuatu vetes üks kuulsamaid aurikuid, mille nimi ei meenu... Vaatamist väärt on kindlasti John Frum´i usu kogukonna külad juba tänu sellel, et selle usu tekkel on suht koomiline taust.
Meie olime peamiselt Port Vilas ja Tanna saarel, kus asub muuhulgas ka maailma paremini ligipääsetav vulkaan... Võimalik on minna täiesti tegutseva vulkaani kraatri äärdele, mäe teisest küljest on aga võimalik lumelauaga mööda tuhka alla sõita.. Tannal tasub kindlasti minna ka külaelanike korraldatud "cultural tour´ile", mis kujutab endast näitemängu, mida esitab terve küla ja mis annab väga ehedalt aimu, milline oli saarel elu enne valge mahe ja piibli tulekut. Fiji kohta niipalju, et kuna üle poole elanikkonnast on india päritolu, väljendub see ka tänavapildis ja elus- olus. Üldiselt on ta suht tsiviliseeritud ja kogu kultuur on justkui müügiks. Väga kiftid ja omanäolised on mõned külad mägedes, mis on Fiji külastamisel MUST- seal näeb traditsioonilist elulaadi ja arhitektuuri, rahvas on sõbralik, pea igas majas tuleb sees käia ja kavat juua. Meie puhul oli külarahvas väga nördinud, et pidime õhtul lahkuma, ega jäänud ööseks külla ööbima... Fiji asemel soovitaksin hoopis minna Cooki saartele ja Samoale! Tonga kohta niipalju, et kindlasti pead sa siit endale viisa organiseerima (või viisa olemasolu kinnitava faxi), sest kui sul vastavat kinnitust pole, ei pääse sa Uus- Meremaalt lennukile, kuna lennufirma võib saada kuni paari tuhande dollarise trahvi kui viib saarele inimese, kellel puudub viisa.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased