Kas Pompeis on midagi peale varemete üldse vaadata?

Tere reisihullud! Plaanin märtsi lõpus Napolisse lennata. Sealt edasi Pompei varemed ja pärast Amalfi rannik. Internetis on märksõnadega Pompei ja Pompei city tour väga raske leida midagi peale arheoloogide välja kaevatud varemete, seega küsin pigem siit. Kas Pompei linn ise on külastamist väärt? Reis on küll lühike ja veedaks hea meelega suurema osa ajast Amalfi rannikul, aga kui linnas on midagi unikaalset, siis sellest ei tahaks ilma jääda. Aitäh!

No põhiliselt ainult varemed.  Ja no sissepääsu väravate lähedal on seltskond, kes meelitab sind enda söögikohta sööma tulema. No pool tunnikest võib seal jalutada. Aga no mis seal rannikulgi, seal suvel ikka ilusam.

1
1

Vesuuvi otsas võib ka mõtiskleda, kuidas see Pompei täpsemalt igavikku saadeti. Rendiautol ketid mäel kohustuslikud.

2
1

Mind jättis külmaks. Pigem selline turistilõks.

0
3

Pompei (mida külastataksegi just nende varemete tõttu) asemel võid külastada ka Herculaneumi -- samuti aastal 79 Vesuuvi purskes hävinud linna. 

Väljakaevatud osa on palju kordi väiksem kui Pompei  -- rohkemaks väljakaevamiseks oleks vaja tänane Ercolano ära lammutada.

Herculaneum on paremini säilinud (leiti oluliselt hiljem ja väljakaevamised olid oskuslikumad ja süstemaatilisemad), Pompei rabab oma mastaabiga -- ka selliseid linnu oli inimkond suuteline ehitama juba enam kui 2000 aastat tagasi. Ilma Internetita, ilma kõikvõimalike arvuti CAD programmideta, ilma elektrita, ilma kraanade, ekskavaatorite ja veoautodeta. 

Ja kõik see hävines loetud tundidega loodusjõudude toimel.

6
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased