Kas see on hea telk muidu: Coleman Celsius Duo 3

http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/ColemanCelsiusDuo3!OpenDocument&vw=Class&f1=Telgid#

Tahaks sel aastal näiteks Lapimaal ja Norras käia, juunis. Aga edaspidi me täpselt ei tea kuhu läheme, aga ekstreemturismi talvel lumes telkides vast meie puhul väga oodata ei tasu, samas paar nälginud miinuskraadi võiks ikka üle elada küll, kui need juhtuvad väljapoole telgiriiet sattuma. :)

Mõnes mõttes, kas oleks ehk midagi muud soovitada, ideelt sarnast nagu see lingi all. :)

Et kuna autoga plaanis minna, siis telgi kaal iseenesest ei ole väga oluline.

Võibolla on väga algaja teemaarendus, aga mul küsimus kõrvetab, pean varsti otsuse vastu võtma. Põhimõtteliselt minule antud telgi kõrgus muret ei tee, aga üks inimene juba juhtis tähelepanu, et seal kus mina püstipäi käin, on teised enamasti kumeras ja äkki pikad siis mainiksid, millises telgis mugav oleks näiteks hommikul kohvi teha või istuda ja oodata kuni vihm lõppeb. :)

Ma olen ilmselt oma elu jooksul nii aasta jagu päevi telgis ööbinud. Viimane kord kui ma telgis süüa sain teha ja see miinuskraadide eest päästis, oli sõjaväes. Seda sooja hoidis siis 2 kihiline paksust materjalist riie ja raudahi. Olen käinud paksu presenttelgi ja raudahjuga ka talvematkal, aga siis pidi söögi tegemiseks juba välja minema. Telgi esmane mõte on ikka pidada vihma ja tuult. Sooja peaks hoidma magamiskott. Ja kui soovid katuse all süüa teha, siis vali eeskojaga telk või osta varjualune eraldi kaasa. Magamisosa pole mõtet kõrget võtta, telgis on soojem 3-4 kraadi kui õues ja madal magamisosa tagab selle soojuse osalise jõudmise magajani.

Arvan et seniste kogemuste järgi, me sööme midagi niisama ilma suurema vaaritamiseta, või väljas siis lõkke peal aga kohvi teeb äkki küll, harjumus iga päeva alustada kange kohvilaksuga, muidu veri ei käi keres ringi :P Aga iseenesest kas minu ülespandud lingil olevas telgi eesruumis on ohutu pisikest matkapriimust sussitada? Huvitav, kas matkatooliga istuv persoon saab antud mudelis istuda mugavalt, nii et pea päris laes kinni poleks. Mul endal pole oluline, eelistan ristisjalu maas oma võileiba süüa aga kutile ei meeldi, tema jalad ei painduvat. :D

Oma materjali poolest on see hea telk - ei lase vihma läbi kohe kindlasti mitte! (endal on Celsius 3 telk ja kogemused olemas). Üldjuhul ei ole soovitav telgis sees põletit kasutada, aga kui see soov on, siis soovitaks pigem sellist telki, millel pole põhja (nagu sel celsius duo-l). Mõistlik oleks kauplusesse kohapeale minna, sest valik on suur. Soovitan Matkasporti.

ma sealt Matkaspordist vaatasingi, ma elan ise suht kolkas ja seega harjunud netipoode kasutama, oleks hea kui seekord ka shopingureisist pääseks. :D aga pildil on tal eesruumis selline kummine põhi, kas see käib ära või pole see sedasorti põhi mis kärssama nii lihtsalt võiks minna. see vihmapidavuse asi aga rõõmustab mu südant, eelmises telgis olid peale üht sadukaööd hommikul juuksed märjad, irw. Läksime tookord agara müüja õnge, kes meile asja usinalt pähe määris, et peab vee väljaspool paremini kui tuukrikell aga nii hea see siiski ei olnud. Ei tahaks oma raha eest dushiga telki saada nagu jälle..

Muide, Matkaspordil veebipoes ei ole midagi nii lihtne, et vaatad, et seal olemas ja tegelikult on ka olemas.

Ise sai paar kuud tagasi otsitud kompaktset kaheinimesetelki, mis kannataks tuult ja vihma, ning silma jäi kaks aluraamiga telki. Läksime nende põhipoodi (mis praeguseks kinni) asja uurima ja kohapeal oli väga osaline valik telke väljas. Kui müüja käest küsisime neid konkreetseid telke, siis tuli välja, et üht telki pole üldse - kuigi see on veebipoe valikus täiesti olemas, ja siiani! - ning teist on ainult ühes poes üks eksemplar järel. Tellimise vms võimalusest samuti ei räägitud. Õnneks see olemasolev telk sobis, aga muidu tekitab see pood küll küsimuse, mis majanduskriisist me räägime, kui tullakse sooviga osta 3500-kroonine telk, aga ei ole isegi varianti seda müüa.

Seega helista enne poodi ja uuri, kas seda telki ka tegelikult üldse pakutakse.

Ja veel: ma ei tea, kuidas hakkab garantii lugema, kui teha telgis priimusega tuld ja midagi kärssama läheb. Põhja tõttu on paljudele telkidele see juurde märgitud, et tuld vms ei tohi sees teha. Aga see selleks. :)

Vabandust, olles telkinud ka titestsaati, siis jään ka pisut hätta praeguse telgivaliku puhul. Kunagi sobis emme ja issi soetatud Poola päritolu telk kah (topeltkatusega), sest suvilasse kogu suguvõsa ära ei mahtunud. Pidin õues elama, aga olen elus.

Abednego: Sekelda parem oma priimusega õues, siis pole vaja jageleda kui miskit telgis kärssama läheb.

Ja Urribel: normaalsed plikad eelistavad juua kohvi värskes õhus, mitte telgis!

Kokkuvõttes on telgi ostmine nagu naisevõtt või auto-ost... Lõputu teema. ;)

Meh? Kallis sultanja, mina sekeldangi, aga püüdsin siin teemaalgatajat kohvikeetmise asjus veidi aidata. Ka trip.ee-d pole ehk vaja nii pessimistlikult võtta, et võid siin millegi kohta küsida ja tegelikult selgust ei saa. Päris tihti ikka oskab keegi ka millegi kohta vastust anda - kuigi, jah, alati on keegi, kes soiub, et maitsed on erinevad.

Täpsemat silma lugemisel ja loetu mõtestamisel! Ning optimismi. :)

Kõik oli juba enne superarusaadav Abednego. Tänud vastamast.

Tänud vastamast, ups jama ma vaatasin alles nüüd, et polegi netipood vaid peab kohale ronima, urrurrr. Tänan kohviga seotud nõuannete eest, mulle ka meeldiks värskes õhus, aga mul on ammu juba tunne, et ma tõmban vihma ligi. :DD

Ise olin paar aastat tagasi samuti ostmas Coleman Celsius 3 telki(see on küll eri mudel kui 3 duo Celsius, mis on raskem, 9 kg) kui telki valisin aga lõpuks siiski langes valik Eureka! telgi kasuks, mille mudel on Mountain Light 3, ostetud sai Sportlandist, kus on päris suur valik selle firma telke. Tegemist on siis väga vana Ameerika tootjaga, kes varustas muide ka II maailmasõja ajal USA sõjaväge telkidega. Oma telgi kohta saan nüüdseks öelda, et veepidavus on super- täielikus padukas oldud kolm ööd ja probleeme polnud. Telgi ülespanek ja samuti kokkupanek probleeme ei tekita ja seda ka üksi toimetades. Õhuvahetus- nii ja naa- kui on tuuline siis liigagi hea, st. lausa tõmbetuult sai tunda, aga 4 päeva tagasi selline kogemus, et hommikul ärgates oli päike tõelise sauna tekitanud ja õhku polnud üldse. Aga muidu telk on kvaliteetne, õmblused veatud, lukud käivad sujuvalt ja on töökindlad, duralumiiniumkaared. Tundub ka suht vastupidav olema, tähtis on telk peale märjaks saamist hästi ära kuivatada muidu läheb hallitama ja lebra tuleb külge.. Sellel Colemanil olid vist fiiberkaared, sellepärast tolkorral loobusin sellest.

Noh nüüd on telk ostetud, eks ma pärast annan teada, kuidas kõlbas ja küll jaanipäeval selle vihmapidavus kah järele proovitud saab. Ostsime ikka selle Colemani siis.

Hea telk on, lihtne üles panna ja sooja pidas ka hästi, kui öösel metsakale minnes oli eeskojas külm nagu brrr, siis magamispesa oli mõnus soe. Vihma ei katsetanud, enamjaolt oli väga ilus ilm ja paar viimast vihmapäeva kutt ütles, et miski vägi ei aja teda vaid 6 kraadi ja tiheda vihmaga välja telki üles panema. Eriti kui eelnevalt on mingi 10-12 tundi roolis istutud. Mul oli ka siis suht savi juba ja kuna ma väike, siis mahun igale poole rõngasse ära. Aga autos hakkas hommikuks külm sunnik, nii et oleks ehk ikkagi telgi pidanud üles panema. :P