Katalaani või Hispaania keel?

Oskab keegi kommenteerida, et kumba keelt Barcelonas rohkem kõneletakse? Tahaksin muidu minna Hispaania keelt Hispaaniasse õppima, kuid ei tea kas Barcelona oleks selleks just kõige parem koht.

Katalaanid muidugi tahavad kogu aeg oma keeles lobiseda ja väiksemates linnades on tihti viidad tänaval, menüüd jne katalaanis, aga see ei tähenda et nad hispaania keelt ei oskaks. Mitte väga ammu polnud ju katalaani keel lubatudki ja praegu on neil just see iseolemiseufooria. Mina õppisin Eestis ja õpetaja oli hoopis Mehhiklane. Seni olen Hispaanias kenasti hakkama saanud ja Kataloonia ongi mu lemmikpaik sel maal. Pole kursis, kus igal pool välismaalastele hispaania keelt õpetatakse, aga mina soovitakski võimalusel just mõnd väiksemat ja ehedamat paika, kui Barcelona, kus tungleb palju sissesõitnuid ja turiste.

Barcelona linnas on ilmselt hispaania keele esimese keelena rääkijaid isegi rohkem (sisserändajad mujalt Hispaaniast ja Ameerikast), samuti ei ole Barcelona katalaanidel tavaliselt väga tuntavat katalaani aktsenti. Katalooni väiksemates kohtades on kindlasti rohkem katalaani keelt kuulda ja ka hispaania keele tugevam aktsent. Keelekursuste osas ma arvan ei ole küll mitte mingit vahet, ei pea kartma, et Barcelonas sulle mingit "catalanot" õpetataks :) Näiteks andaluuslaste hispaania keelel on palju tugevam aksent kui kataloonlastel (võrreldes sellise "ilusa" teleka uudistesaate keelega).

Aitäh vastamast! Lugesin ka selle blogi läbi. Väga huvitav oli. Igatahes mõtteainet mul nüüd on sinna minemise osas.