Keegi hiljuti Mehhikost tulnud või sinna minemas?

Vaatasin, et Mehhiko-teemad foorumis suht vanad. Kas keegi on ehk hiljaaegu Mehhikost tulnud ja teab jagada värskemaid näpunäiteid?

Ise olen 14-29jaan. Cancuni kandis, aga kindlasti saab ka olulisemad vaatamisväärsused läbi sõidetud. Satub keegi veel samaegselt seal olema/tulema?

Meie käisime veebruaris 2012. Cancunis ja Isla Mujeresel olime vaid ühe päeva ja sellest oli täiesti küll. Kindlasti soovitan külastada ka sisemaad, hoopis teised inimesed ja teistsugune õhustik. Meie ring oli nii: Cancun- San Cristobal (sealt käisime Cañon del Sumidero, San Juan Chamula ja veel mingi kohalik küla)- Palenqe (sinna sõites jäid tee peale Aqua Azul ja Misol Ha)- Belize-i Caye Caulker (snorgeldasime Shark Ray Alley)- Tulum- Cancun. Puhkus oli kokku 2 nädalat, aga Tulumis oli 5 päeva rannapuhkust. Kõige vähem pakkus emotsioone sellel reisil just Cancun. Chichen Itza jätsime ära, et Tulumis ühe rannapäeva juurde teha. Ja osad väidavad, et Palenqe varemed on võimsamad, seal käisime ära. Ilusat reisi!

Tänud! Mis transpordiga San Cristobali ja Palenquesse läksite ja palju need reisid maksid?

Ööbussiga sõitsime Cancunist San Cristobali, ma võin eksida, aga vist oli 900 kohalikku ühele see bussipilet. San Cristobalis olime 3 ööd ja siis võtsime ekskursiooni Palenque (hind oli vist 350), siis seal need kosed jäid teele, mida külastasime ja lihtsalt peale Palenque varemeid lasime end El Panchanis maha panna. Seal on keset metsa mingid hütid, milles ka soovitatakse ööbida. Me sellepeale aega raisata ei tahtnud. Aga saime tuttavateks Palenque ekskursiooni bussis ühtedega, kes sinna ööbima läksid. Nad lubasid lahkelt meil oma dušši kasutada (päris lahedad hütid olid), siis õhtustasime seal ja sõitsime ööbussiga Chetumali, et sealt Belize edasi minna. Belize-ist Tulumisse sõitsime ka ööbussiga. Tahtsime kõik pikemad sõidud öösel teha, et päeval ei peaks bussis passima.

Suurepärane info, megad tänud! Palun veel, kas bussipiletid ostsite ette või marssisite lihtsalt bussijaama ja kohe saitegi?

Üritasin läbi neti osta, aga ei õnnestunud, seega ostsime bussijaamast.

Mina ja mu kaasa olime Mehhikos ka Elinaga samal ajal, st jaan-veebr 2012. Nagu ühest teisest teemast märkasin, ostsid sa lennupiletid + majutuse, ilmselt siis Cancunis või Playa del Carmenis? Meie võtsime ainult lennupiletid (Helsingi-Cancun 595 euri), kuna oligi plaanis ringi reisida. Vahemaad on seal pikad, nii et kui soovid ikka ringi käia, pead ilmselt nii mõnestki oma makstud hotelliööst loobuma. Meie marsruut - Cancuni lennujaamast sõitsime kohe Tulumi, kus olime vast 3 päeva. Imekena rand ja varemed! Vahepeal käisime bussiga Cobas ja Chichen Itzas. Tulumist sõitsime bussiga Chetumali (piirilinn), sealt järgmisel päeval edasi Belize. Beliz Cityst sõitsime edasi watertaxiga Ambergrisi saarele San Pedrosse, kus veetsime 4-5 päeva lihtsalt puhates. Sealt jälle tagasi watertaxiga otse Chetumali, kust bussiga Tulumi. Peale paari päeva liikusime Tulumist collectivoga Playa del Carmenisse, kus veetsime viimased 4-5 päeva. Ühel päeval käisime ära Cozumeli saarel, kus rentisime rollerid. Ja liinibussiga Cancuni tagasi. Ainus bronnitud öömaja oli minnes 2 ööks Tulumis, muu otsisime kõik jooksvalt, samuti sõltus me liikumine puhtalt meie tujudest - midagi suurt ette planeeritud polnud. Bussid on väga korralikud ja mugavad, kuid öösel läheb külmaks (konditsioneer). Piletid ostsime vast päeva ette. Belize sõit oli muidugi hoopis teine teema - pilet sai enne sõitu ostetud ja buss oli vana nn ameerika koolibuss ilma igasuguste mugavusteta ja täis neegreid. Loksusime 5 tundi, aga oli lahe. Collectivod on odavad ja kiired, peatad lihtsalt tänaval. Toitusime palju tänaval pakutavast, mitte ühtegi kõhuhäda ei saanud :), küll aga palju uusi meeldivaid maitseelamusi. Kuigi käisime ka palju peatänavatest eemal ja lausa kohaliku rahva sees, ei olnud meil ühtegi ebameeldivat kogemust ega intsidenti. Muidugi - ole ikka ise ka arukas! Rahvas on lahke ja tore. Veidi espanoli tuleb ainult kasuks - siis on nad veel superlahked. Meie ainus probleem oli seotud Sampo pangakaardiga - hoolimata panga kinnitusest see seal ei töötanud ning pidime rahad sellelt ümber kantima teisele kaardile. Kuid nüüdseks on ka see viga panga sõnul parandatud. :) Kogu reis oli ülilahe ja rahuldas kõik meie vajadused - palju kohalikku elu, jooki ja sööki, veidi kultuuri, veidi rannapuhkust ning veidi shoppamist. Hindu enam ei mäleta, kuid kogu suure tarbimise juures, kuhu kuulus ka palju kohalikku head ja odavat tequilat või Belizes rummi, toitumine, ööbimine, sõidud, meelelahutus ja ostud, kulus umbes sama raha kui piletitele. Odavaim öömaja oli meil üks võõrastemaja Chetumalis (ikka vannitoa ja WC-ga) 100 peeso (umbes võrdne krooniga)nägu. Kallim aga San Pedros 38 eurot tuba. Loomulikult saaks palju odavamalt, kui end piirata või ette asjad paika panna. Nojah, tänaseks vast hinnad juba tõusnud ka... Mõnusat reisi sulle! Iga kell läheksin sinna tagasi. Ise sõidame see veebruar kuuks ajaks Lõuna-Ameerikasse.

Megad tänud ja head Lõuna-Ameerika reisi arden25!

Me saime suht lennupiletite hinna eest loteriimajutusega paketi (795€), mis ei sisalda sööke. Loteriimajutusel võib hotell vahepeal ka vahetuda kogu piirkonna ulatuses, aga see oleks iseenesest ju isegi huvitav :) Igatahes plaanime kohapeal vaadata, kui hotell on jamps, siis sõidame ringi ja ööbime mujal. Nagunii on plaanis paar pikemat mitmepäevast ekskursiooni ette võtta. Toitlustuste puudumist me ka ei põe, ongi lahe käia erinevates kohtades söömas ja tahaks loota, et tänavalt leiab ka mingit kohalikku kiirtoitu a´la hommikusöögiks. Vast organism peab vastu :D Võtame kogu reisi väga avatud meelega ja pead päris tulle ei pane :) Õnneks on siinsed kommentaarid olnud rahustavad, et midagi ette planeerima ei pea ja kohapeal saab nii pileteid kui ekskursioone osta. Eks selline spontaanne see reis olema saab :)

Tere!

Kuidas teil reis läks? Kas jäite majutusega rahule? Plaanime siin ka loteriimajutusega Mehhikosse minna, hetkel veel kahtleval seisukohal:)

Tere!

Reis läks väga hästi :) Soomepoolne reisikorraldaja oli Apollomatkat ja nende kodulehel oleva info põhjal loteriimajutuse kohta olime valmis halvimaks. Hotell aga asus täiesti kuurortis st. Playa Del Carmenis, kahene tuba, omaette dušš-wc, seif, telekas, telefon, igapäevane koristus, tasuta wifi. Kuigi toitlustust ei oleks pidanud meie paketis sisalduma, pakuti meile ikkagi igapäevaselt hommikusööki, mis oli omakorda päris huvitav - värske puuvili (arbuus või papaia), röstsai ja croissantid, või ja džemm, maisihelbed ning mingid pruunid krõbuskid, kohvi-tee-piim. Kuna ise eriline krõbistaja pole, siis leiutasin uue võileiva - croissant pooleks, või peale ja vorsti/juustu asendas lõik arbuusi/papaiat :D Hotelli asukoht oli nii umbes 1 km rannast, oleks võinud ju lähemal olla, aga väike jalutuskäik ei tee soojas kliimas paha. Ainuke miinus oli, et hotellil polnud korralikku sisehoovi ja bassein oli väike ning piiratud koleda betoonaiaga. Miinuseks veel, et puudus õhtune ajaveetmiskoht hotellis nt. restoran või baar ja lastega peredel oleks seal kindlasti igav hakanud. Mingeid iluteenuseid-SPA´d vist pakuti, aga me polnud huvitatud. Kuna me olime hotellis ainult öösiti, siis hotellivahetust me isegi ei hakanud kaaluma. Meie hotelli hind infoletil oleva sildi põhjal oli 150 peesot ööpäev. Parim peeso kurss oli 15.4 peesot 1 euro eest. Ei oska arvata, kas muud hotellid ka on sama odavad. Ekskursioone pakuti iga nurga peal, kuigi meie neid ei kasutanud. Lihtne on liikuda collectivoga (marsruuttakso) Cancuni (30 peesot Carmenist üks suund) ja Tulumi (40 peesot). Lõuna-Mehhiko külastamiseks kauplesime mikrobussi kohalikult ekskursioone pakkuvast firmast. Kolmeks päevaks buss lisajuhiga sihtkohaks Palenque (varemete külastus giidiga hinnas) ja San Cristobal ning kaks ööbimist hotellis viiele inimesele läks maksma 20tuh peesot, ehk ~250€ per face. Väga soodne hind, sest praktilist sama summa oleks läinud inimese peale liinibussidega liigeldes. Ja kõigele lisaks nägime ka rohkem, kui ainult Yucatani poolsaart. Suht sama kallid olid Yucatani kohalike vaatamisväärsuste ekskursioonid. Kui muud infot soovid, küsi julgelt :)

Missugused ilmad seal aasta alguses on, soe on küll aga kas vihma ka saite?

Reis kestis meil 14-29.jaanuar ja sel ajal oli keskmine päevane temperatuur Playa Del Carmenis 28°C, õhtuti oli ka täiesti soe, et T-särgi ja lühikeste pükstega oli täitsa ok olla. Kahel päeval sadas õrnalt, õnneks mitte pikalt. Enamjaolt oli päikseline, aga kohati ka poolpilvine. Rannailma igatahes jagus :) Lõuna-Mehhikos Palenques saime kummalgi päeval vihma ja need olid ikka korralikud padukad. Hakkas sadama täiesti ootamatult ja jäigi sadama. Olime sel hetkel just varemeid vaatamas ja giid ütles, et vihm võib kesta 5 min või ka pikemamalt, millest võib järeldada, et nii algus kui lõpp on ootamatud. San Cristobalis olime ainult ühe päeva, aga sealne ilm oli ilus, päikseline ja soe, kuigi paar kraadi jahedam kui Playa Del Carmenis.

Kui keegi kaasmaalastest peaks vajama reisiteavet Mehhiko kohta, siis www.mehhiko.com lehel peaks olema alguse kohta suhteliselt pohjalik informatsioon, eelkoige Mehhiko idaranniku, Maya Riviera kohta. Viibin ka ise praegu Cancunis ja saan nouga voimalusel kindlasti abiks olla.