tibin

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

4 meeldimist
3 postitust
18 kommentaari

16 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Reis kestis meil 14-29.jaanuar ja sel ajal oli keskmine päevane temperatuur Playa Del Carmenis 28°C, õhtuti oli ka täiesti soe, et T-särgi ja lühikeste pükstega oli täitsa ok olla. Kahel päeval sadas õrnalt, õnneks mitte pikalt. Enamjaolt oli päikseline, aga kohati ka poolpilvine. Rannailma igatahes jagus :) Lõuna-Mehhikos Palenques saime kummalgi päeval vihma ja need olid ikka korralikud padukad. Hakkas sadama täiesti ootamatult ja jäigi sadama. Olime sel hetkel just varemeid vaatamas ja giid ütles, et vihm võib kesta 5 min või ka pikemamalt, millest võib järeldada, et nii algus kui lõpp on ootamatud. San Cristobalis olime ainult ühe päeva, aga sealne ilm oli ilus, päikseline ja soe, kuigi paar kraadi jahedam kui Playa Del Carmenis.

Tere!

Reis läks väga hästi :) Soomepoolne reisikorraldaja oli Apollomatkat ja nende kodulehel oleva info põhjal loteriimajutuse kohta olime valmis halvimaks. Hotell aga asus täiesti kuurortis st. Playa Del Carmenis, kahene tuba, omaette dušš-wc, seif, telekas, telefon, igapäevane koristus, tasuta wifi. Kuigi toitlustust ei oleks pidanud meie paketis sisalduma, pakuti meile ikkagi igapäevaselt hommikusööki, mis oli omakorda päris huvitav - värske puuvili (arbuus või papaia), röstsai ja croissantid, või ja džemm, maisihelbed ning mingid pruunid krõbuskid, kohvi-tee-piim. Kuna ise eriline krõbistaja pole, siis leiutasin uue võileiva - croissant pooleks, või peale ja vorsti/juustu asendas lõik arbuusi/papaiat :D Hotelli asukoht oli nii umbes 1 km rannast, oleks võinud ju lähemal olla, aga väike jalutuskäik ei tee soojas kliimas paha. Ainuke miinus oli, et hotellil polnud korralikku sisehoovi ja bassein oli väike ning piiratud koleda betoonaiaga. Miinuseks veel, et puudus õhtune ajaveetmiskoht hotellis nt. restoran või baar ja lastega peredel oleks seal kindlasti igav hakanud. Mingeid iluteenuseid-SPA´d vist pakuti, aga me polnud huvitatud. Kuna me olime hotellis ainult öösiti, siis hotellivahetust me isegi ei hakanud kaaluma. Meie hotelli hind infoletil oleva sildi põhjal oli 150 peesot ööpäev. Parim peeso kurss oli 15.4 peesot 1 euro eest. Ei oska arvata, kas muud hotellid ka on sama odavad. Ekskursioone pakuti iga nurga peal, kuigi meie neid ei kasutanud. Lihtne on liikuda collectivoga (marsruuttakso) Cancuni (30 peesot Carmenist üks suund) ja Tulumi (40 peesot). Lõuna-Mehhiko külastamiseks kauplesime mikrobussi kohalikult ekskursioone pakkuvast firmast. Kolmeks päevaks buss lisajuhiga sihtkohaks Palenque (varemete külastus giidiga hinnas) ja San Cristobal ning kaks ööbimist hotellis viiele inimesele läks maksma 20tuh peesot, ehk ~250€ per face. Väga soodne hind, sest praktilist sama summa oleks läinud inimese peale liinibussidega liigeldes. Ja kõigele lisaks nägime ka rohkem, kui ainult Yucatani poolsaart. Suht sama kallid olid Yucatani kohalike vaatamisväärsuste ekskursioonid. Kui muud infot soovid, küsi julgelt :)

Megad tänud ja head Lõuna-Ameerika reisi arden25!

Me saime suht lennupiletite hinna eest loteriimajutusega paketi (795€), mis ei sisalda sööke. Loteriimajutusel võib hotell vahepeal ka vahetuda kogu piirkonna ulatuses, aga see oleks iseenesest ju isegi huvitav :) Igatahes plaanime kohapeal vaadata, kui hotell on jamps, siis sõidame ringi ja ööbime mujal. Nagunii on plaanis paar pikemat mitmepäevast ekskursiooni ette võtta. Toitlustuste puudumist me ka ei põe, ongi lahe käia erinevates kohtades söömas ja tahaks loota, et tänavalt leiab ka mingit kohalikku kiirtoitu a´la hommikusöögiks. Vast organism peab vastu :D Võtame kogu reisi väga avatud meelega ja pead päris tulle ei pane :) Õnneks on siinsed kommentaarid olnud rahustavad, et midagi ette planeerima ei pea ja kohapeal saab nii pileteid kui ekskursioone osta. Eks selline spontaanne see reis olema saab :)

Suurepärane info, megad tänud! Palun veel, kas bussipiletid ostsite ette või marssisite lihtsalt bussijaama ja kohe saitegi?

Tänud! Mis transpordiga San Cristobali ja Palenquesse läksite ja palju need reisid maksid?

Oli huvitav aasta :) Alustuseks sai omal käel seigeldud Indias, mis oli äärmiselt põnev. Lennupiletid Lufthansa sooduspakkumiselt ja varakult ette. Suvi möödus üle pika aja Eesti saari külastades. Kõik olid spontaansed minekud. Mõned korrad Soomes. Kruiis Gotlandile muinasjutulise vanalinnaga Visbysse. Ja uue aasta esimene reis ka juba ostetud. Viimase hetke pakkumine, 15 min mõtlemist ja olidki piletid Mehhikosse olemas :)

Minul sama palve :P Täna just sai piletid ostetud ja minek 14jaan juba.

Keeniasse hetkel siiski ei riskiks, samas suured tänud nii kontaktide kui ka info eest!

Mehhiko oleks temperatuurilt ok küll, aga kui üksi või siis naised kahekesi läheks, kuidas turvalisus?

Kuna turvalisuse pärast just muretsen enim, siis selle pärast siit muid variante otsingi.

Keenia ja Mombasa on mind paelunud juba mõned aastad. Eelmine aasta olin juba pileteid ostmas, kui tuli uudis turistiröövi kohta Nairobis. Välisministeeriumi lehel soovitatakse hetkel vältida Keeniasse reisimist.

Indiasse läheks iga ilmaga, aga eelmine talv just sai seal käidud, tahaks vaheldust.

Iseenesest tahaks kangesti Jaapanisse, Marokosse või Mehhikosse minna, aga sel aastaajal seal tiba jahe.

Ära muretse, mõttekäik on igati loogiline :)

Vaatasin Lufthansa pakkumised üle, üht ja teist leidub. Kuulsin aga, et Finnair pidi samuti kampaaniahindadega nädala jooksul välja tulema, ootan selle ka ära.

Tänud kaasamõtlejatele!

Seda ma teengi, muudkui surfan, aga soovitused oleks ikkagi tere tulnud :)

Lennud kuni 700€ oleks mõeldav ja ajaliselt kuni 3 nädalat. Filipiinid oleks väga põnev, aga jääb tiba kalliks :(

Mis mõttes miilide saamiseks, kas nad automaatselt mulle miile ei anna siis? Kuhu ma selle kaardi esitama peaksin? Tänud ette!

To Vimpel: Kuna India saatkonna lehel oli kirjas, et peab olema valmiskirjutatud ümbrik, siis kleepisin ise sinna ka margid peale. Õnneks oli mul võimalus Soomest ostetud marke kasutada, aga idee poolest peaks ju EU margid kehtima kõikjal. To KertuM: Lasin tuttaval passid sisse viia ja põdesin ka just sama asja pärast, kas ikka pannakse kaks passi ühte ümbrikku. Tuttav lubas asja täpsustada, aga ma nüüd ei julge küll öelda, kas ta tegelikult ka täpsustas. Kavaluse mõttes kirjutasin ümbrikule meie mõlema nimed, enda oma panin esimeseks ja peale kirjutasin enda aadressi. Võib-olla selle pärast ei tekkinudki probleemi ;) Millegi pärast arvan, et passid saadab tagasi saatkond ise, mitte enam see vahendusfirma.

Passid said sisse viidud 13.12, kaasas online täidetud ankeet, kindlustus, 50€ viisaraha, pluss 13.50€ uue koha teenustasu ja kahe passi peale üks ümbrik, kus kirjas mõlema nimed ja marke 6.70 väärtuses. 28.12 oli ümbrik kenakesti juba Tallinnas postkontoris ja mõlema passid sees.

Meil viis tuttav passid saatkonda 13.12, aga muidugi saadeti ta uude kohta, kuigi saatkonnalehel sel hetkel veel sellekohast infot polnud ja seal uues kohas kasseeriti kenasti ka 13.50 per pass rahakest juurde. Enne veel, kui tuttav ette jõüudis kanda, et passid sees, saadeti maili peale kiri, et vastu võetud ja pool tunnikest hiljem uus kiri, et passid saatkonda edastatud. Kaasa panin ümbriku 6.70 markidega ja peale kirjutasin mõlema nimed, et siiski mõlema passid sinna pandaks. Eile hakkasin huvi tundma ja polnudki vaja kaugemalt otsida, kui kohalikust postkontorist. Seega aega võttis umbes täpselt kaks nädalat, selle sees nädalavahetused ja jõulud. Ümbrikus olid mõlema passid ja kui aus olla, siis markidel polnud ühtegi templit, täpselt nagu oleks kuller toonud otse kohale :) Minek 16.1 Helsingist.

Kellelgi infot, kuidas selle Miles & More kaardi kätte saab? Regasin end kasutajaks, saadeti mingi ajutine kaardipilt mailboxi, sealt sain kaardinumbrid ja need sai sisestatud ka lennupiletite ostul. Kõik see toimus oktoobri keskel, oleks oodanud, et kahe kuuga saadetakse mulle ka reaalne kaart koju, aga ei midagi. Kas üldse eksisteerib reaalselt sellist kaarti?