Keenia hetkeseis

Panin eile oma kommentaari/küsimuse ilmselt valesse rubriiki- Keenia soodsate lennupiletite alla.

Üritan uuesti- kas on asjatundjaid sealse hetkeolukorra kohta Covidiga seoses? Riiki sisenemise tingimused jne. Kuidas Mombasa piirkond turistidele? Viisa endiselt piirilt?

Tänud ette,

Ivo

Tere. Äkki kirjutad kellelegi sealt kohapealt? Meie  läksime, siis suhtlesin Kadri Humal- Ayali ga läbi fb. Ehk on ta veel seal?  Mul kohalik trippide korraldaja ka sõbralistis. Aeg-ajalt kirjutame, võin fb kontakti anda.

0
0

eelmine kuu sai oldud.

kõik toimib.

viisa sai tookord piirilt. aga tee evisa.go.ke 

nagatiivse testi paberit tahtsid näha, lisateste teha ei tulnud sisenemiseks.

õhtul endiselt curfew (22st  oli vist)

maskid kõikjal avalikes ruumides, sh ka tänav.

puhvetid olid avatud, üritused toimusid, teatud piirangutega.

mombasa oli nagu veic “lihtsam” nende reeglitega.

0
0

Tere, 

Kuidas on hetkel olukord safari võimalustega Keenias (Masai) ja Tansaanias (Serengeti). Kas üldse hetkel korraldatakse. Ise varasemalt käinud oktoobris (oli Masias väga jahe, loomi palju), detsembris, jaanuaris (mõnusalt soe, ei sadanud). Kas Märts selleks on väga halb kuu, vaadates ilmakaarti, siis oleks tegu nagu väga märja perioodiga (kuskilt lugesin, et alates veebruarist kuni aprillini on nagu üldse safarid seisma pandud seoses kliimaga). Kas rannapuhkuseks Mombasa või Sansibar on antud perioodil samuti halb (sajab pidevalt).

0
0

Olime üle-eelmine aasta 22.02- 09.03. Kaks päeva Nairobis- nagu meie suvi, mitte liiga palav, aga parajalt soe. Võtsime 4 päevase  Masai safari. Safaritel palju autosid ja rahvast. Vihma tuli paar korda öösiti. Nagu ikka sealkandis, 20 minutit kallas ja jälle ilus ilm. Edasi liikusime Mombasasse, Diani randa. Ilmad kuumad, päeval +34, ööd kuumad, pakun, et +30.  ei mingit vihma, päike kärsatas lagipähe, nii, et kui päevitada tahtsid, siis palmi all. Ööd kuumad, st, ventilaatorid muudkui käisid. Meri- jahutust ei pakkunud. Tulid välja, jooksid külma duši alla jahutama. Läheks iga hetk tagasi sama aeg. Seda enam, et ka praegu olid odavad lennuhinnad. Lihtsalt ei viitsi 2 korda ühes kohas käia.

0
0

Dianil elasime sellises kohas https://www.booking.com/hotel/ke/desert-rose-beach-house-diani-beach.et.html

Maapealne paradiis. Oma aed, rand. Elu lähedal. Turvamehed, pakuti ka koka võimalust, aga eelistasime ise süüa teha. Toad eraldi, puhtad, ilusad. Poed, pangad, elu lähedal, aga mitte külje all. Kahjuks näitab praegu, et bookingus ei saa bronnida.

0
0

Keenias ei tea kunagi, kunas kevadine vihmaperood algab. Ei pruugi enne aprilli midagi tulla, aga kes teab. Mu meelest on see vihmaperioodide kartus üle dramatiseeritud. Sajab põhiliselt pimedas, kohati ka hommikul. Üldiselt ei sega see midagi.

1
0

Viisa veebist

pcr test tehtud 96h enne

health surveillance qr code - ears.health.go.ke/airline/registation

kahtluse korral vôivad küsida proof of funds - at least 500 usd

kollapalaviku vaktsiinipassi ei 

ole küsitud, aga olla vôiks ikka.

ôhtul 22st-4ni Nairobis liikumiskeeld - lennujaamast ja lennujaama saab ikka, vaja piletit vms tôendit.

Küllap on rannas ka hea, pàike paistab - ilm kena :)

kôik toimib, kôrtsid ja kaubandus avatud, maskide kandmine nagu Eestis.

0
0

Tere

Küsiks targematelt, oleme hetkele Keenias, selle kuu lõpus Eestisse tagasi, transiidiga läbi Türgi ja lennufirmaks Turkish Airlines. Kas on vaja teha Keenias PCR test tagasitulekuks ? Kogu seltskond

on täisvaktsineeritud.

parimat

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased