Viimased kommentaarid

Haiglad on tõesti inimesi täis, aga samas vaatame asjale otsa, see on ju iga aastane jama seal ning rahvaarv on ka üle 100 miljoni. Kui paneme meie grippi suremuse kõrvale, siis suhtarvuna polegi nii jube.

Täna olukord selline, et Tallinnas küsitakse peale lennupiletite esitamist, kas viisa teete kohapeal, kuna ei viitsinud hakata kotist viisat otsima, siis ütlesin "Jah" ja sellega asi piirdus. Ja muideks hinnanguliselt c. veerand suurest KLM B747 reisijatest suundus viisat tegma Nairobi lennujaamas.Veel üks tähelepanek: alla 16 aastatstelt lastelt viisat ei nõuta, suutsin agarusest ka neile e-viisad teha (ühele anti, aga teisele sellest keelduti just sellel põhjusel, raha nad muidugi, mis iganes vea tõttu tagasi ei anna ning lootus et keegi suhtleb e-maili teel samuti puudub). Kollapalaviku vaktsineerimistunnistust Euroopast reisijatelt ei küsita, kuna Keenias pole sisuliselt aastaid ühtegi juhtumit olnu (v.a. mõne aasta tagune Angolast tulnud tööliste juhtum). Malaaria risk on aga kõrge ja tabletid kindlasti vajalikud, eriti rannikul.

Tere,


Aga kuidas selgitada Tallinna lennujaama töötajale, et alla 16 aastastel pole viisat vaja. Väljatrükk reeglitest?

Kenya airwaysi lehel saate vaadata marsruudi järgi, kui sisenete näiteks KLM-ga läbi Hollandi, siis tuleb selline tekst:  Kenya (KE)
YELLOW FEVER VACCINATION NOT REQUIRED.
Exempt from Yellow Fever vaccination:

 • Children under 9 months of age.
  Recommended:
 • Vaccination against yellow fever for all passengers over 9
  months of age visiting any area other than the entire North
  Eastern Province; the states of Kilifi, Kwale, Lamu, Malindi
  and Tanariver in Coastal Province; and the cities of Nairobi. 


  nimetatud allikad peaks suht värsked olema.

  Ametnikul on selge see lihtsam küsida kollast raamatut ja mitte süveneda. Üldiselt peaks siiski olema nii, et nõuavad kui sisenete mõnest kõrval asuvast riigist olgu siis lennates või maismaad mööda. 
Tere,

Kogemus on Nusatrip.com-ga, seal vaja enne tehingut chatida klienditeenindusega ja lasta oma kaart nimekirja panna, millega tehing läbi läheb, muidu pannakse raha broneeringusse, kuid tehing läbi ei lähe ja pileteid ei saa. Seal ei küsitud lisadokumente. Kasutasin 3 kuud tagasi c 5 lennu ostuks ja toimis. Olen taas samasse piikonda minemas, kuhu Teiegi ja kasutan neid nähtavasti jälle, Tiket ei vastanud mulle üldse ja ühegi Euroopa kaardiga, mis mul on osta ei saanud.

Olime just natuke alla 3 nädala Javal, Balil, Gili saartel ja Lombokil. 4 peale (2 täiskasvanud ja 2 last) oli eelarve kokku nõksa üle 4000 euri (koos lennuga Eestist), ei elanud kehvasti (4 tärni hotellid), saarte vahel kasutasime lennukeid, kuna need on väga soodsad (alates 14 euri inimene) ning kohapeal autot autojuhiga (saab alates 25 euri 8 tundi). Balil olime pikemalt Ubudis ja Nusa Duas (rand on ilus ja puhas), tuleb jälgida viimasehetke pakkumis Bookingus (hotell 4 peale c 30-50 euri öö - saad c70m2 läbi kahe korruse toa või maja). Balil ja Lombokil on masendavalt lihtne kõike korraldada :)

Kindlasti ei tohi midagi alahinnata, mägesid ja merd kõige vähem, kätised täitsa elementaarsed olenemata suurest ebapopulaarsusest laste poolt ning samuti suurte lainetega randa just lastega ei roni. Mul omal on kogemusi mitmeid analoogses kliimas matkamisel ja ronimisel, tean mida niiskuse ja kuumuse mõttes oodata. Lihtsalt uurisin käinutelt, kuidas füüsiliselt mt Rinjani tundus ning kas üldse avatud, et siis edasi kaaluda lapse kaasa võtmist.

Oktoobri keskel plaan minna, huvitav kas Mt Rinjani otsa kannatab hetkel ronida, arvestades, et alles purskas, mis võiks olla sellise 2 päevase retke mõistlik hind mida maksta. Kas mägi on füüsiliselt raske (heas vormis ja treenitud 10 aastase poisi jaoks, kellel on ronimis kogemus)? Tehniliselt ei tundu keeruline.

Tere,

Paar küsimust on tekkinud.

 1. Kui palju võib usaldada Indoneesia siselendude graafikuspüsimist (air asia, Garuda, Lion air). Kui lend Tagasi Euroopasse kl 21.00, mis kellaks peaks planeerima lennu Lombokilt või Balilt. Kui tulla Gili saartelt, kas on mõistlikum osta pilet Denpasari lennujaamast või Matarami lennujaamast Jakartasse? Reisikindlustusel on ikka uskumatult palju välistusi ning ei tahaks maha jääda.

 2. Kuidas suhtutakse lastesse (6 ja 10 aastane) vanematega samas kaheses toas lisavoodit kasutamata, enamikes tubades on aasia pärased laiad voodid (2 suurt voodit), kas selle eest küsitakse lisatasu, millised on kogemused? Tellides lisavoodi võib kohati hind tõusta nii kõrgeks, et mõistlikum on 2 tuba võtta.

pakun, et küsimus on ajas, kaua viibida antud kõrgusel. Näiteks aastaid tagasi Lhasasse (3 700 m) saabudes (lennukiga) polnud häda midagi. 6 tunni pärast oli enamik seltskonnast peavalu küüsis voodis pikali. Sama kordunud minu ja tuttavatega umbes samal kõrgusel ka edaspidi ja ka matkates (rahulikult tõustes). Lohutav on see, et see möödub umbes 24 h :). Sõltub palju inimesest, näiteks mu naisel pole olnud probleeme ka 5000m peal.

Mind on tabanud mäehaigus 3500-3700m peal, aga seda reeglina mingi 4-6 h peale sellele kõrgusele jõudmist. Peavalu ning vahel ka iiveldus. Juua tuleb väga kõvasti. Olen suht kindel, et korraks vaadet nautima minnes probleeme ei esine.

Uhuru Peak 5895 m, 5 päevane matk tippu.