Keenia, Mombasa

Tere kõigile. Käisime ka lõpuks, Keenias ära ja ütlen kohe ette ära ,et see oli minu esimmene kokkupuude Aafrikaga ja väga positiivne. Inimestele kes pabistavad,et seal ei ole turvaline võin ainult öelda nii palju,et ega see palju meie kodumaast ei erine,ka siin võid sattuda õhtul röövi või kakluse osaliseks. Nt kui inimene ronib puu otsa,peab ta ikka arvestma olukorraga,et sealt võib alla kukkuda.Ei ole meie ega ka kellegi teise inimesega sellest lennukist selle 2 nädala jooksul midagi hullu juhtunud. nüüd soovitused 1.safarid,linnareisid,paadiretked need ostke julgelt kohalikke käest,nt kui meie reisbüroo tahtis 2 päevase ida tsavo safari eest 695 dollarit nägu,siis kohalikust büroost ostsime 230 dollariga nägu plussiks veel,et olime ainut kahekesi autos ja ööbisime voi lodges,nägime safaril küll neid täistopitud busse.Wasini saare trip 290 dollarit,kohaliku käest 70 dollarit. 2.safarile minnes müüakse väravas niiöelda safari mütse,kohalikud küsivad alates 2000sillingit tk,safari sees poes saab neid 750 eest,nii et väravas võib neile pakkuda 800–900 ja saate mütsi kätte.kui veel ütlete et olete ennem käinud ja teate hindu,siis nad müüvad kiiresti. 3.kommid ja vihikud lastele,soovitan osta kas suurest nakumatti poest või kui lähete kohalikuga tripile,siis tema viib tavaliselt kohalikku väikesesse poodi,kus on ka ausad hinnad,kommikott maksab 150–300 sillingut,10 vihikut on ka 150,ainuke erinevus on wasini saare poes,seal tahtis kaupmees samasuguse kommikoti eest 600 ja vihikud(10tk)500sillingut. 4.Soovitaksin siin veel meie kohalikku giidi Mohamed Bindot,kui keegi läheb keeniasse mombasasse,siis julgelt helistage talle ja ta tuleb igale poole teile järgi,mis teda eristab teistest küsite kindlalt,siis võtsime ka ali käest sealt trippe,aga tema viis sind sinna turistidele mõeldud kohtatesse,aga mohamed näitas seda päris elu,kohalikud külad,küla koolid,küla baarid,naturaalne kookosevein,banaani istandused,ananassi istandused,jne.sõitsime selliseid teid pidi,et 2 korda lükkasime oma autot,et edasi pääseda.kui rääkisime sommidele kes võtsid oma reisid meie reisibüroost kus käisime ja mida nägime,siis ka nemad võtsid Mohamedi käest trippe ja hiljem ütlesid ,et nagu öö ja tuumapäev. Panen siia ka Mohamedi tel nr +254 736 950 615,shanzu tourist road,agentuur on Wildebeest.helistage julgelt 5.100 sillingit on umbes 1 euro 6.soovitan kui on ruumi kohvris(jälgige kohvri kaalu),kaasa võtta oma vanemaid riideid mida niikui nii kavatsete ära visata,saate seal võib olla kanda paar korda ja siis kohalikele anda nad võtavad kõik vastu,ise jätsin peaaegu kõik sinna. 7.kirjutan teine kord veel või kui kellegil on küsimusi siis vastan hea meelega.

...kui Sa Wasini saarelt kohalikust poest vihikuid ostsid, et lastele jagada ‘for promote education‘ eesmärgil, said küll petta kahjuks... Need korjab sulle järgnev inimene kokku laste käest ja lähevad ei - tea - mitmendat korda uuesti müügile... Kurb tõsiasi, aga osa turismiärist...

Tere, jah seda küll, aga kui vaatad neid lapsi ja seda vaesust, siis oligi meil kaks kohta kus me ei tinginud, üks oli Wasini saar ja teine masaide külas, masaide külas olime ka ainult kahekesi ja kui ikka terve küla tantsib ja laulab sulle, siis hiljem nii öelda nende turul ostsime nende küsitud hinnaga paar asja.

Lisan siia ühele kirjale antud vastuse.

Tere. Me saime oma hotelli juures baaris tuttavaks Mohamediga ja siis ta rääkis, et töötab seal ja saab pakkuda meile erinevaid reise ja ülejäänud aja, mis me seal liikusime võtsimegi , siis kas Mohameedi käest auto koos juhiga või tuli ta ise ka kaasa, kõigil kohalikes külades ja mombasa ringreisidel käis ta isiklikult kaasas, mis meile Mohameedi juures veel meeldis, ta ei küsinud kunagi nämmnämm raha hiljem, leppisid hinna kokku ja selle raha eest viidi hotellist sihtkohta ja toodi tagasi ka. Mida veel soovitaks on see, et pole mõtet dollareid kaasa vahetada, seal arveldatakse ka eurodega igal pool, ainuke kes ütesid, et nad võtavad parema meelega dollareid kui eurosid, olid imigratsiioni ametnikud, viisa maksab 50 dollarit või 40 eurot(riiki sisenedes). Ida Tsavos nägime suurest viisikust lõvi, pühvlit ja elevanti, ei näinud ninasarvikut ja leopardi, ma usun et nende nägemiseks peab olema vähemalt nädala. Aga nägime veel kaelkirjakuid, jõehobuseid, erinevaid ahve, varaane, sebrasid, hüääne, kilpkonna , pastat, egiptuse hane, jaanalinde, gaselle, jne. Teistesse ei hakanud minema, kuna nägime suurema osa loomi juba ära ja Masai Marasse lendama hakata leopardi ja ninasarviku pärast ei leidnud mõtet. Käisime hoopis Mohamediga kohapealsetes külades. Soovitan veel kohe ära käia safarid ja Wasini saar, et viimane nädal jääks puhkamisekski jätta kõik lõppu, siis läheb lihtsat kiireks ja kui tundub et tahaksid uuesti safarile jõuab uue reisi võtta, Lääne Tsavot ei soovita, kõik kes käisid ütlesid , et seal on kuivem ja pole peaaegu ühtegi looma näinud. Kindlasti soovitan minna Mohameediga kohalike elu olu vaatama, näete ikka päris elu, üks küla oli selline, et meil oli niiöelda turvamehed ka kaasas(kohalikke hulgast)see oli tõesti vaene koht. Ja sularaha võtke julgelt 1500-2000(selle summaga saab käia safaridel ja igal pool julgelt ära ja jääb üle ka) euri kaasa, sest kaardiga saab ainult poes maksta. Raha saab hoida hotellis seifis, mis on tasuta. Masaide küla peale safarit soovitan kindlasti, sissepääs umbes 20 dollarit nägu või 1500 sillingit(me käisime kahekesi, sommid olid 7kesi ja siis oli 1000 silli nägu) Kui midagi veel soov teada, siis minu nr on 5234100, helista julgelti.

Omaksile mõni küsimus

Hei, plaanime sõita 2 nädala pärast Mombasasse. Tore, kui saaks vastsued veel enne mõnele küsimusele. Kuidas olid teie sealoleku ajal ilmad? Märtsist lubatakse seal vihmu? Kuidas sääskedega lood olid ja kas pidite end millegiga määrima? Kas vaktsineerisite enne reisi või võtsite malaaria tablette? Saan aru, et liikusite kogu aeg ringi ainult koos kohaliku saatjaga, kas seda ka Mombasa linnas käies? takuke

takuke

07.02.2012 - 21:35

Hei, kas kirjeldaksid ilmastiku – olusid, kas on teada, millal algavad vihmad? kuidas olid lood sääskedega? kas hotellides (Mombasas) on wifi? Kas omapead ka liikusite või oli kohalik saatja kogu aeg kõrval? Tänud ette, kui leiad aega vastata! Kustuta sõnum Blokeeri saatja

Omaks777

10.02.2012 - 16:47

Tere. Meil oli ilm kogu aeg hea, kahjuks ei tea millal sajune aeg hakkab. Nii kummaline kui ka ei tundu, aga pole sääski terve see aeg näinud, safaril käies magasime võrgu taga, aga seal ma ka ei märganud midagi. Hotellides on wifi olemas, aga see maksab, üks ööpäev oli 1000 silli, umbes 10 euri. Kuu aega 15000 sillingut. Me võtsime kogu aeg omale autojuhi koos autoga, oli mugavam, ütlesid kas siis talle või Mohamedile mida umbes näha tahad ja tema viis, keskmiselt võib arvestada autojuht, giid ja bensiin on umbes 10 dollarit tund, aga parem on kui on kohalik kaasas, ta tunneb kanti ja oskab näidata. Tänud

Keenia kõrghooaeg on jaanuar-märts, apeillist juunini on pikemad vihmad. Veel on héa aeg juuli - oktoober, mil on loomade suured ränded. Kindlasti soovitan omal käel Nairobisse lennata ja seal ise giidiga kohtudes kõiges kokku leppida. Annan ühe hea giidi meili eelnevateks läbirääkimisteks aegade, kohtade ja hindade üle : maweu_2005@yahoo.com Giidi nimi on Patrick, öelge, et saite meili Leelo käest. Edu!

...võib-olla ma rikun ära kellegi illusoorse pildi Wasini saarest kui vaatamisväärsusest, kuid suhteliselt suvaliste varemete vahel raha erinevate võtetega pettes ja kerjates tegelevad suuremad ja väiksemad inimesed omamoodi antireklaamiga sellele sihtkohale. Wasini saare sloganiks sobiks: kerjused varemete vahel, valge, tule anna meile raha! Kerjuse 'toetamine' ainult süvendab vaesust, sellest võiks mõtlev inimene ikka aru saada.

Tere! olen siin päris uus kasutaja ja loen Kenia kohta asju. Tekkisid küsimused ,sest plaanis sinna minna ma arvan märtsi lõpupoole.. Kas pangaautomaadid on seal olemas? S.t tasub siit sulli kaasa võtta või saab ka sealt pankadest? Kuidas teie olete käinud? Võtnud siit turismifirma kaudu hotelli, näiteks 2 nädalaks ja siis sealt safaritele sõitnud. Aga kui ma võtan kohapealt 3 päevase safari, siis hotell ju minu peale ei kuluta? Kas broneeringut kohapeal muuta ka saab? Kui läheme kahe inimesega, kaheks nädalaks, kui palju peaks siis päevale plaanima kulutusi? Kas oleks keegi armastusväärne ja kirjutaks kuidas teil kõik asi käis? Juba siit Tallinnast minekuga algusest.. Palun, kui keegi viitsiks..Kindlasti saaks ka keegi kolmas targemaks:)Tänud ette!

Umbes kuu aega tagasi sai kah esimest korda Aafriaks käidud, eesmärk eelkõige loomi näha. Rootsi reisibüroost ostsin viimase hetke pakkumise piletid Mombasasse, Rootsi lendasin lennumiilide eest. Piletid kahele algusega Tallinnast kokku u 720.- eurot.

Safari organiseerisin siit ise, saates päringud erinevatele safarikorraldajatele ja siis valisin välja selle, kes tundus usaldusväärne. Lõpuks oli aga meie 8-kohalises safaribussis inimesi neljast erinevast büroost, seega ei tea sa (vähemalt odavamate safarite puhul) kunagi, kes sind tegelikult sõidutab. Safari eest maksime 135 USDi päevas inimese kohta, ööbisime telkides (püsivad telklaagrid, mõnel isegi WC ja soe dush küljes) ja korralikes hotellides. Toit oli täiesti mõistlik.

Majutuse leidmisel safarivälisel ajal olid abiks booking.com ning thomas cook'i saksamaa kontor. Bookingu valik Keenias on piiratud, sealt leidsime vaid öömaja Nairobis. Rannahotelli saime Cooki kaudu.

Ise ATMe ei kasutanud, reisikaaslased võtsid sealt aga küll raha välja. Öömaja eest maksime juba broneeringut tehes krediitkaardiga, safari eest sularahas dollarites.

omaks 777. Küsin ,et kas sa ostsid safari ja paadireisi seal olles ,või bronnisid eelnevalt siin olles??

Tere. Ikka seal olles, siis saad ise inimesega kokku ja lepid kõik päevad ja ajad kokku, ootan siia tagasisidet ka Leho käest kes võttis Mohhamedi käest kõik reisid, kas jäid rahule või oli midagi mis ei meeldinud, sest minule meeldis, aga inimesed on erinevad ja kõik tagasiside on teretulnud. Aitäh