Kehtivad piirangu Küprosel

Tere,

Kas keegi on hiljuti käinud Küprosel ja oskab infot anda kehtivate piirangute kohta? Kuidas on kohad avatud? Kas peab igal pool maski kandma ning tõendit nàitama?

Suur tänu juba ette info eest :)

Tere,

Meie tulime nädal tagasi sealt. Kohad kõik avatud, kuid igal pool siseruumidesse sisenedes küsiti Cypros Flight Passi, sh kaubanduskeskusesse. Me küll eraldiseivas toidupoes ei käinud, kuid  Paphose kaubanduskeskusesse sisenedes, kus ka suur toidupood, sooviti seda samuti uksel kohe näha.

Maski kanti kõikjal siseruumides, ka hotellis, v.a söögilauas. 

Kui Flight Pass olemas ja seal kirjas, et vaktsineeritud, siis liikumine vaba, lihtsalt maskiga :D

Tere,

Suur tänu info eest, mis see flight pass täpsemalt on? Kust selle saab, tuleb ise tellida kusagilt või saab lennujaamast saabudes? Kas see maksab?

Tänud!

Enne Küprosele minekut tuleb täita riiki sisenemise ankeet, misjärel saadetakse sulle e-mailile Flight Pass, mille qr koodiga saad riiki sisse. Soovitus on see välja printida, juhul kui kohapeal tekib tõrge telefoniga vms. Meil paberil seda vaja ei läinud ja näitasime alati telefonist , aga kotis oli ka paber olemas.

Kui oled vaktsineeritud, kehtib see kogu reisi, kui ei ole, siis peab ilmselt mingi aja tagant testi tegema.

Täpsema info ja viite ankeedi lehele leiad siit:

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/kupros/

Super! Suur aitäh info eest :))

Alates 21. oktoobrist peavad punastest riikidest st. ka Eestist Küprosele sisenejad näitama ette lisaks vakt. tõendile ka negatiivse testitulemuse, tegema Küprosel uue testi ning selle tulemuse selgumiseni olema isolatsioonis? https://www.hermesairports.com/covid-19/travelling-to-cyprus

@Paan

Mina saan sealt lehelt aru, et need punased nõuded on vaktsineerimata inimestele. Viimane lause lehe lõpus: It is reminded that passengers who are fully vaccinated with one of the vaccines approved by the Republic of Cyprus, as well as passengers who hold a certification of recovery following a period of 14 days from the date of sampling of the positive PCR result, valid for 6 months, in the form of European Digital Certificate (EU Digital COVID certificate EUDCC), are exempted from any restrictions (no laboratory test and /or quarantine, self-isolation is required).

Saan õigesti aru?

Vaktsineeritutele need nõuded ei kehti. Ei pea testi tegema.

Palun lugege seda viimast värskendust https://www.pio.gov.cy/coronavirus/uploads/18102021_epidemiologicalEN.pdf

Kuna Eesti on nüüd punane riik, siis vaktsineerimisest ei piisa.

Selle dokumendi ülesehitus on sarnane varasematele. Vaktsineeritud peavad kerima leheküljele 5 ja seal on info nende jaoks. Ja info on selline, et neile on kõik ikka sama nagu alates mai kuust.

Ei viitsi hetkel kehtiva paberiga võrrelda, aga tõenäoliselt on tegemist lihtsalt riikide kategooriate muutmisega, mida tehakse vist kaks korda kuus. Ei viitsi isegi seda vaadata, kas Eesti on hetkel punane :) Aga pakun, et me oleme Küprose jaoks juba mõnda aega punaste riikide hulgas.

Kui ma õigesti mäletan, siis läks Eesti Küprose jaoks punaseks juba augustis.