Kergesti püstitatav telk

Tere

Soov osta korralik (vettpidav ja kerge) 2-3-kohaline telk, mida oleks lihtne ka üksinda üles panna. Hakkan kasutama ratta- ja automatkedel kevad-suvi-sügisperioodil. Ektsreemseid olusid ilmselt ette ei tule. Ehk oskate soovitusi jagada?

Kalatarvete poodides müüakse iseavanevaid telke. Selle püstipanek nõuab võibolla paar-kolm minutit ja kui tõsiselt kiire, saad sekunditega hakkama. Kokkupanek on ka päris kiire ja lihtne.

Tõsi, see telk on ilma põhjata, see on mõeldud jääpeal tuulevarjuks ja kalapüügiks. Väga kerge on ta küll aga kui vihmakindel, pole mul aimugi.

Mingeid näidiseid näeb näiteks siit: http://www.salmo.ee/et/category/Kalamehetelgid?Winter

Kuna telgis tuleb kindlasti ka öid mööda saata, siis tuulevari jääv veidi niruks. Mida arvata sellisest telgist? http://www.matkasport.ee/msweb.nsf/pages/Coleman-Tauri-Connect-X3?OpenDocument&vw=Class&f1=Telgid#

See on väga vinge telk, korralikust hinnaklassist. Tegelikult ka selline 140.- eurost alates telk on juba hea. Vähemalt neisse oludesse, kuhu sina planeerid minna. Ma pole päris aega mõõtnud, aga usun et oma telgi saaksin üksinda ülesse umbes 2,5 minutiga. Maksis 10 aastat tagasi umbes 160.- eurot, pidevalt kasutuses olnud ja probleemideta. Alles aprilli lõpus kannatas tuule ja öö läbi vihma ära probleemideta.

hbert, milline telk (firma, tüüp jne) sul on?

Greatland Iglo-L, mahutaks ehk 4 inimestki, aga 2-le paras. Kuna tegemist on vana mudeleliga, siis vist Venemaal veel müüdakse. Leidsin sellise lehekülje http://market.yandex.ru/model-spec.xml?modelid=7310752&hid=91519

Tere, kas kellelgi on kogemust Hannah Desert telgiga,huvitab just üksinda püstitamise mugavus ja kiirus?