Kesk- või Lõuna-Ameerikasse või Aasiasse novembris 2011. a.

Tere,

Kaks noort naisterahvast ootavad ideid, kuhu minna ja mida teha 2 nädalat Kesk- või Lõuna-Ameerikas või Aasias. Huvitavad: inimesed, söök-jook, natuke kultuuri ja võib-olla ka natuke sukeldumist ja merd. Ei huvita: paketireisid ja major tourist destination`id. Oleme ideedele avatud! Aitäh :)

Mis teie rahalised võimalused on? Eeldatavasti sõltub sihtkoha valik ikkagi taksukohastest lennupiletitest soovitud ajal.

Hmm, lennupiletid kuni 1000 EUR ja muud kulutused ka kuni 1000 EUR... see võib muidugi varieeruda - kui saab vähemaga, siis ei kurda.

Mina soovitaks Nicaragua - odav ja hea ja samas kultuuriliselt ilus. See kuidas need inimesed seal elavad ja mis tingimustes ja millega õhtuti aega viidavad jne. - see kõik oleks seda väärt. Kilpkonnad liiguvad millalgi Vaiksest ookeanist kaldale munema ja nad ei ole mitte väikesed. Liikudes Managuast kaugemale on suht ohutu ja inimesed väga sõbralikud. Isegi Managuas olles ei tunudunud see linn nii ohtlik kui kohalikud seda kirjeldasid. Ma ise liikusin Guatemalast Panamasse vähem kui aasta tagasi ja olen liikunud L-Ameerikas ringi ning soovitaks Nicaraguat.

Mina soovitaksin Kagu-Aasiad. Super piirkond, ülimalt mõnusad inimesed, maitsev söök, meeletus koguses kultuuri. Taisse võib saada ka mõistliku hinnaga lennupileti (kindlasti alla 1000 eur), kohapeal lennutab AirAsia väga odavalt. Kas tegemist on esmakordse iseseisva reisiga "kaugele maale"? Tai oleks minu meelest hea valik - sukeldumine ja meri on väga tasemel, lennuühendus väga OK - st ei pea päris saja ümberistumisega kohale lendama, toit on mu lemmik:). Samas on väga turistisõbralik ja üpris lihtne orienteeruda. Kultuuriks soovitan vaadata kas Põhja-Taid (pole isiklikult veel käinud, minek märtsis 2012) või Kambodža ja Angkor Wat. Rannapuhkuseks mõni mõnus Tai saar koos imelise veealuse maailmaga:)

Kahe nädalaga oleks Tai+Kambodža ilusti tehtavad. Eelarve peaks jääma ilusti seatud piiridesse ja alla sellegi. Ja naistele, ka valgetele, on seal täiesti OK omaette käia.

Hiina toon välja omapoolse soovitusena konkureerimaks Kagu-Aasiaga. Kultuuri on nii, et tapab - vali ainult välja. Kuigi rannapuhkus ei ole just see, mida tavaliselt Hiinast oodataks, on see võimalik erineval aastaajal: hilissügisel-talvel-varakevadel Hainani saar või isegi Hong-Kong (v.a. Jaanuar-veebruar), kevadest sügiseni Qingdao pikema või ka Beidaihe lühema väljasõiduna Beijingist. Kultuuriliselt väga kirju -Shanghai pilvelõhkujatest piltilusa Lijangi iidse vanalinnani Himaalaja jalamil.
Toit on täiesti eraldi teema ning kaugelt rikkalikum, kui näiteks Tais. Ainuüksi ühes 8 rahvuslikust köögist, Shendongi kulinaarias loetakse 4000 retsepti.

Reisimine Hiinas on täiesti turvaline ja odav. Eelarvest jääb mõistliku kasutamise puhul rahulikult ülegi.
Pakun välja - Beijing - Xian - Lijiang - Dali - Shanghai - Qindao annaks väga hea ülevaate hiina kultuurist läbi kogu tema rikkuse, loodusest ja tänapäevast. Järjekord sõltub sellest, mis rohkem huvi pakuks

Aitäh - mitme reisi jagu huvitavaid ja asjalikke ideid :). Hetkel tundub kõige meelepärasem Tai ja Kambodža kombinatsioon: paar päeva Bangkokis, siis Phnom Penhi, siis Siem Reapi ja Angkori templit vaatama ning lõpetuseks veel mõned päevad kuskil Kambodža saarel (Koh Rong Saloem või Koh Tonsay). Kas kellelgi on mingeid soovitusi, mida Kambodžas kindlasti teha ja mida vältida?

Kambodža on väga tore. Endale meeldis väga Siem Reap ja Angkor. Seejuures kõige eredamaid mälestusi jätsid vähemkülastatavad ja kaugemal asuvad Angkori templid. Nn peatemplid on ka ilusad ja sinna kindlasti tasub minna, aga seal on ikkagi väga palju rahvast ja sellist omaette olemist ja nautisklemist on seal raske leida. Kaugemal asuvad templid on hoopis teistmoodi - seal massturismi veel ei ole, enamasti ei viitsita sinna sõita:) Seal saab täiesti omaette templites kolada ja vaateid nautida, juba õhkkond iseenesest teine.

Phnom Penh ei meeldinud kohe üldse. Alguses planeerisime olla seal reisi alguses (enne sõitu Siem Reapi) ja siis tagasi tulles. Esimesel päeval käisime Tuol Sleng´is, Killing Fields´il ja kuningapalees. Aga tagasi enam Phnom Penhi ei tulnudki - pikendasime oma aega Siem Reapis ja läksime seejärel sealt otse edasi Vietnami.

Kui oma reisi planeerisin, oli mõte veeta väike rannapuhkus Kambodžas. Samuti kaalusime Koh Changile (Tai) minekut. Lõpuks muutsime aga kava sootuks nii, et läksime Kambodžast Vietnami ja ka rannapukust tegime Phu Quoc´i saarel - väga tore koht oli. Kambodžas rannapuhkuse planeerimisel peab arvestama, et liikumine võtab riigis üpris palju aega ning sellest tulenevalt võib olla mõistlikum teha rannapuhkus hoopis Tais ehk siis tagasiteel. Nt Phnom Penh - Siem Reap võttis põhimõtteliselt terve päeba aega (ca 8 h sõitu). Kui pärast soovid minna veel alla randa, siis omakorda 8 h Phnom Penhi (1 päev) ja siis kas ööbuss või taas terve päev sõitu Sihanoukville´i. Ja siis pärast kõik sama tagasi üles, et BKKsse sõita / lennata. Ise lendasin BKK-Phnom-Penh, siis bussiga üles Siem Reapi ja pärast bussiga Vietnami. Kui aega 2 nädalat, siis ilmselt oleks kasulikum sõita Siem Reapist bussiga üles Taisse. Vaata ka vanemaid Tai ja Kambodža teemasid:)

Bussiga Bangkokist Siam Reapi on OK sõita, kuigi tagantjärele tarkusena oleks võinud takso võtta - rahas poleks palju kaotanud ning ajas ja mugavuses oleks võitnud vähemalt pool päeva. Rannapuhkuse tegime Tais, Koh Changil ning ei kahetse. Koh Chang ise oli ka väga hea valik - mitte nii turistikas, kui ülejäänud ning väljamaalastele tuntumad rannapuhkuse kohad.

Tõsi - kui teist korda minna, siis läheksin Sihanoukville'i ning seda kambodžalaste erakordselt hea ja sooja teeninduse ning eriti madala hinnataseme tõttu.