Viimased kommentaarid

Küprosel lugesin lehest et Tai on turistidele kindlasti kinni  kuni aprill 2021.

KLIA2's kaalutakse  pagas enne kui lähed turvakontrolli ja passikontrolli.  Enam-vähem iga teine inimene saadeti tagasi oma pagasit kohendama detsemberis  2018.

Teema algataja pahameel on nüüd küll liiast. Hoiatus on igati asjalik ja vajalik. Piiril avastades et part narkot täis siis on juba hilja sellele mõelda, ega asjata ei küsita kas pagas on teie oma ja kas pakkisite ise. Piiril vastutab ju see kelle käes see on mitte kes foorumis tegi abipalve et palun aidake. Maailm on muutunud ja sellised hoiatused on teretulnud. Vaadake palju on saateid vangistatud välismaal ja millised lihtsameelsed seal on. Hea soovitus et osta omale uus vannipart ja kõigil rahulikum.

Eestlased on ikka matsid ja harimatud, ei suuda arusaada et inimene palus abi mitte ei alustanud diskussiooni teemal kuhu saaks salvestada. Milleks on vaja teemat risustada? Soovitada Kuubal andmeid pilve laadida on ikka väga madala IQ tasemega inimese saavutus, Kõike mis pähe tuleb ei tasu veel välja öelda.

Ja miks sa jätkulendu süüdistad, see ju alati teada et mida rohkem peatusi ja pagasit seda kindlam võid olla et midagi kaob. Reisi kohvriga mille lennukisse võtad ja oled pagasi kadumisest vaba. Kui nüüd keegi väidab et a'la usast ja sealt kandist on odav asju osta siis tean väga hästi et ka siit saab odavalt.

Täiesti nõus teema algatajaga, suht mõttetu saar ja ka minu esmakülastus sinna oli eelnevalt üles pushitud ja kohal olles oli pettumus suur. Mida enamus sealt leiab ma aru ei saa - meeletu hulk inimesi kes kõik kuhugi suunduvad ja lisaks liiklus kus lihtsalt istud ja ootad. Räpasusest rääkimata. Kuid sellegipoolest olen sinna nõus veelkord minema et veenduda kas eksin või mitte.

Mina sinu asemel ei muretseks ja unusta lihtsalt teema. Kui raha kaardilt maha võtta ei saa siis bronni rahus uus hotell.

Järjekordne ullike kes ei oska kasutada otsingut, siin foorumis on sinu küsimusele vastus olemas aga kui oled ehk saamatu siis jah palun bronni ette 2 ööd ja siis saad kohapeal rahulikult vaadata ja otsida kuhu minna.

Kui ostad Kuuba turistikaarti siis küsitakse kus ööbid ja sinna võid kirjutada mistahes hotelli nime ja kui sisened kuubale siis vist pead kirjutama kuhugi ankeedile kus ööbid aga keegi ei kontrolli kas ka tegelikult seal ööbid või mitte. Mina vaatasin netist suva hotelli ja kasutasin seda nime mitu korda ja reaalselt ööbisin mujal.

Lisaks ka ühe hea kodumajutuse kus sa ise oldud novembris 2015. Havannas siis suht heas piirkonnas et liikumisega raskusi ei tekkinud.Iniesed olid sõbralikud ja tuba kahele maksis 30 CUC ja hommikusöök 5 CUC. valikus oli kaks kahekohalist tuba ja ise sai küll väga rahulejäädud.

info@casacubita.com tel. +5378332800

Calle Linea 252 apto 7, Vedado, La Habana, Cuba.

Aasta tagasi oli kõige parem kurss pangas ja seal taheti ainult passi ning kui muidu oli kurss mingi 39-40 siis pangast saime 44 või 45 ühe euro eest.

No ega see 60 euri nüüd nii suur raha ka ei ole et peab trikitama hakkama - kui isegi teed kindlustuse ja seal punkt et saad ise piletist loobuda siis sinu võit on ju ainult kommiraha. Kanna see 60 euri koolirahaks ja järgmine kord osta pilet kui oled täielikult veendunud et saad sõita. Imelik et 60 euro pärast nii palju sekeldust.....pole ju summat ollagi.

Palju selline ring maksis? Kas bronnisid ja maksid enne kui kohale jõudsid? Kuidas seal suhtuti kui kohalikest pilti tegid?

Sa võid ju alati vette minna ka tavaliste riietega nagu moslemi naised teevad.

Plaan järgmine päev peale saabumist edasi liikuda ja siis tagasi tulles enam-vähem otse Balilt jõuda Istanbuli lennukile. Bali pileteid veel ostnud ei ole sest pole midagi eriti head silma jäänud kuid arvan et eks air asiaga minek ole.

Hey ja mul plaan ka minna mai algul sama suund ja tagasi tuleks 16 kuupäeval kuid Malaisia eriti pinget ei paku et seal lähedal palju huvitavaid kohti mida avastada. Vaata et Singapuris ebameeldivat üllatust ei saa peale Malaisiast tulekut sest sealne hinnatase ikka ülikõrge ja hotellid imetillukesed ja akendeta ja maksavad kullahinda. Mul endal plaan liikuda Bali suunda ja vaadata mis see saar endast kujutab.

Peru lööb templi passi saabudes ja lahkudes. Ja tempel on suht väike.

Ma käisin see aasta 10 juuni paiku ja teed olid ilusti puhtad ja tee äärtes olid mõned hanged aga jube vihmane ja udune oli. Nii et usun et ka 2013 on teed puhtad. Sooja oli vahelduvalt +4 kuni +12

Kasutades google otsingut ütleks et peaks ka ilma hakkama saama kuid seda mitte igalpool

Ja riiki saabudes 99% juhtudel küsitakse piletit Panamast välja ehk tõestust millega lahkud. Ei ole tähtis millega aga pilet peab olema.

3 kuud on suht norm aeg selle reisi jaoks ja ma ise olen selle matka aasta tagasi läbi teinud ja kahjuks tunduvalt lühema ajaga. Minu lemmikuteks said Salvador ja Nicaragua. Bussid on seal väga odavad aga piin on nendega sõita. Teedel pidavat leiduma maanteeröövleid kui kasutad kohalike busse ja eriti Guatemala ja Honduras olid ohtlikud. Kahjuks Nicaraguaga lõppeb ehe kesk ameerika elu kuid vaatamist jagub kuhjaga ka sealt edasi.

Nii puht huvist, et kas kavatsed lennujaama saada tasuta? Mis selle keerutamise point on kui lendate kuskilt Hispaaniast otse Limasse ja mõtlete et säästate 500 euri tänastes hindades? Minek - tulek Hispaaniasse maksab a'la 200-300 ja lisaks ööbimine ja see võit on nii väike raha, et selle eest neegrit mängida ei ole mõtet, pigem lennata nagu valge inimene. Mina ostsin bookinghouse kaudu pileti NY-LIMA-NY juba septembris ja kasutasin seda mitu kuud hiljem, et ei saanud nagu aru et oleks ohtlik olnud.

Mina soovitaks Nicaragua - odav ja hea ja samas kultuuriliselt ilus. See kuidas need inimesed seal elavad ja mis tingimustes ja millega õhtuti aega viidavad jne. - see kõik oleks seda väärt. Kilpkonnad liiguvad millalgi Vaiksest ookeanist kaldale munema ja nad ei ole mitte väikesed. Liikudes Managuast kaugemale on suht ohutu ja inimesed väga sõbralikud. Isegi Managuas olles ei tunudunud see linn nii ohtlik kui kohalikud seda kirjeldasid. Ma ise liikusin Guatemalast Panamasse vähem kui aasta tagasi ja olen liikunud L-Ameerikas ringi ning soovitaks Nicaraguat.