Kevadreiside müük?

Tere, kas kellelgi on infot, millal Eesti reisifirmad alustavad kevad-suviste reiside müügiga või vähemalt panevad sellekohase info oma kodulehtedele ülesse?

Mul sama küsimus, peab vist ise uurima :-)

lubab asjakohast infot jaanuari teisest poolest alates

siis, kui kataloog ilmub - kas veebruari alguses või keskel.

huvitav, miks nii hilja, soome pakkujatel on ju juba ammu vastav info olemas, miks meie omad ei jõua varem?

Nemad ju nüüdsest ka Soome ettevõte, kas siis võiksid samuti käituda nagu sealsed ettevõtted reiside varajase müügi osas?

Vaatasin, et Horizon oli juba oma reisiajad välja pannud. peale seda aga muutusin kurvaks. Kuna vaatasin juba, et tahan lapsega Kreekasse ja Kos saarele puhkama, siis eelmise aasta reise vaadates (need kestsid kirjade järgi ka oktoobris) panin oma puhkuse paika ja võtsin septembris. täna puhkuste kinnitamine. nüüd aga selgus, et horizon travel teeb kos saarele reise kuni 27. augustini. Täielik masendus. Hetkel ei ole ükski teine kreeka saar ka nii ahvatelv kui Kos. Kahju, väga kahju.

Soome reisikorraldajatel pole müügis mitte ainult kevadreisid, vaid kuni oktoobrini välja. Ning Finnmatkadel müügis Tai juba kuni 2009. aasta kevadeni.

Finnmatkad pakuvad kreekas sellist kohta kui Samos. Mis koht see on, kas Kos? neil ju need nimed ka meie omadest erinevad.

Ei, Samos on sadakond kilomeetrit Kosi saarest põhja poole, Türgi Kusadasi ligidal. Kos aga Türgi Bodrumi ja Marmarise kandis.

Tead, ära nii väga kurvasta, et Kos'ile ei saa. Olen käinud umbes 10 Kreeka saarel, ja Kos on neist olnud kõige kehvem valik. Kreeta ja Korfu meie pakkujate valikutest on palju paremad kohad - neis on nii palju "avastamata" ja lahedaid kohti, rannasoppe, kurusid, mägesid, samas kes soovib turismiactionit, mugavust ja organiseeritud värki, siis see on muidugi ka olemas. Kreetal eelistan Hania kanti ja väldin Hersonissost. Rendiautoga on need saared eriti mõnusad.

Kos on üsna väike, päevaga teed korraliku tiiru peale. Oktoobris ka üsna kuivanud olekuga. Aga Kos'i linn, kuumaveeallikad ja lõunapool üks rand antiiksete varemete ja saarekesega meeldsid väga. Symi saar ka.

aga kas oled käinud ka Rhodosel? Kas tasub sinna minna? Ma siin vaatan nüüd neid Kreeka saari ja ei tea kas minna äkki siiski Kreetale. Aga jah, tingimata tahan ma studiot. Olen ka kuulnud, et Kreetal just see Hania kant parem. Õde käis ka Korful ja kiitis ka seda. Rendiautoga ma pisut pelgan mägisel teel sõita. Olen Haldikiti poolsaarel käinud ja seal võtsime rendika ja päris kõhe hakkas mägedes sõites.

Rhodosel olen käinud vaid pealinnas, ja sõitnud sealt lennujaama, nii et sellest palju ei tea rääkida. Pealinn oli küll närvilisem ja kuidagi türgilikum kui nt Hania, Agios Nikolaos ja Rethimnon.

Hanias resideerudes (või ca 10 km raadiuses, kus põhiosa majutuspaiku on) saab ette võtta mitmeid lahedaid päevaretki - Gramvoussa saar, Falassarna, Elafonissi, Imbrose ja Samaaria kurud, Hania ise. Teed on väga head, ja kui ei julge mägedes sõita, saab valida vähem hirmsa marsruudi. Aga igal juhul - piisab 500m turismipaigast eemale minna (kasvõi jalgsi!), kui kõik on ehtne ja rikkumata. Kui juba lõunarannikule sõidu ette võtad, siis jääge sinna ööbima ka - asi on seda väärt!

Keskosas Rethimnoni kant on hea paik majutuseks. Ka sealt on piisavalt päevaretki valida.

PS - stuudio/apartment on iga kell ka minu valik Kreekas!

Väga huvitav, et ennem vaadates reisibüroode olid olemas Kreekasse reisid, kuid nüüd nagu ei tee keegi enam sinna reise. Juba on jaanuari lõpp, aga paljudel ei ole veel reise üleval. Huvitav küll.