Khao Lak, Tai- kuhu minna?

Tere. Kas keegi saab muljetada Khao Laki kohta? 2 in dets. alguses saabume Phuketi ja lahkume Bangkoki kaudu. Kuhu vahepeal 2 nädalaks minna? Krabis oldud. Huvitab loodus, snorkel, džungel. Leian, et soomlaste reisikorraldajad pakkuvad Khao Lakist hea valiku päevareise, siis ilmselt ka omal käel seal on mida vaadata? Arvan võtta majutust 5-6p. Pärast kas siirduda Langkawi või Koh Phanga piirkonda (vaatamisväärsuse ja transportlogistikast lähtudes)?

Kui osa majutust otsida kohapeal, kas ikka veebi kaudu või saab küsida otse uksel või olemas midagi turistiinfo moodi? Kas teate ka mingit looduses (hütt, telk ms) 1-2 ööbimisega jalgsi või aerudel või mootorpaadil juhendatud matka? ilma ekstreemsusteta.

Käisime eelmine talv Phuket- Phi Phi- Ko Lipe- Koh Lanta- Krabi- Phuket. Khao Laki ja Khao Soki kahjuks ajaliselt ei jõudnud kuna lõpuks olime sellest ühestkohast teise trippimisest väsinud ja otsustasime viimased 4 ööd Krabile jääda. Khao Sok rahvuspargi lähedal pakutakse džungli matkasid ja jõel riftingut jne, tundus päris huvitav. Krabi-Khao Soki transport pidi väga harv olema, Phuketist sinna saamise kohta ei oska öelda. (Küll aga öeldi Khao Sokist Phuketi lennujaam saamise kohta, et ainuke variant on takso).

Kui maandute Phuketil ja tagasi tulek Bangkoki kaudu siis jääb Langkawi ikka väga kaugele teisele poole. Pigem soovitaks Phuketist minna Khao Laki- Khao Soki ja sealt edasi Seatran ferry pier'i poole bussiga ja sealt edasi laevaga Koh Phangile. Ja sealt siis pärast rongi või lennukiga Bangkokki. Muidugi on ka alati variant Phuketist hakata samamoodi alla poole minema Phuket- Phiphi- Koh Lanta- Ko lipe- Langkawi. Ja lõpuks Langkawilt lennukiga Bangkokki, aga see oleks ilmselt kulukam. Saarte vahel hea transport laevadega, kõik päevad ja kellaajad saad internetist välja uurida. Piletit aga internetist pigem mitte broneerida vaid osta eelmisel päeval linnapealt (Võitsime sellega kahepeale kokku üle 100 euri). Ööbimised võib väga vabalt kohapeal booking.com'ist või agoda.com'ist broneerida. Meil oli ainult esimene öö varem bronnitud, kõik muu panime kohapeal. Ko Lipe saarel rentisime terveks päevaks kayakid ja tegime saarele ringipeale. Seal samas sai vahepeal peatusi teha ja kaldalt otse snorgeldama minna.

Aitäh. Ring hakkab ilmet võtma. Vaatan: Phuket lennujaam-> kohe Khao Laki, mõni päev püsida-> Khao Sok rahvuspark mitmepäevase giidiga matkana->sealt transfeer idarannikule ja Koh Phang (v.o. läbi Samui), mõni päev -> tagasi Bangkokki. Nüüd kas Bangokki plaanida paar päeva, või pigem vältida?Suurlinnas (ka muus) pole kunagi käinud, aga eeldan, et saast ja rahvamass ka ei meeldi, pole veel jõudnud googeldada, kas tahan seal midagi näha. Siis ida rannikult Bangkokki kas lennata Samuist või Surath Thanist, siis paratamatult vähemalt 1 öö Bangkokkis või kasutada öörongi , et Bangkokkis mitte ööbida? Kojulend k. 10. Öörong- kas viisakas, kupe, võimalik magada?

Bangkok: ikka mine, teha ja vaadata seal palju! 2 päeva ok linnas https://goo.gl/onXLUY Ma olen öörongi kasutanud Vietnamis: meil oli neljane kupee, rong nagu vanal heal vene ajal, ostsime kaasa mõned veinid, õhtu oli lõbus ja magasime hommikuni õndsat und. Isegi tasuta wifi oli. umbes selline see välja nägigi https://goo.gl/6lWnYY

Jällegi ise öörongi pole kasutanud Tais, a sõbranna eelmine aasta tegi Bangkok Koh Phang otsa lennukiga ja tagasi öörongiga. Ütles, et elamus omaette ja mitte just kõige meeldivam. Kui otsite siiski mugavust ja kiirust, siis kindlasti lennukiga parem variant.

Mina olen Bangkoki ja Chiang Mai vahel korduvalt öörongiga sõitnud. Uuema rongiga on ok, vanemad ikka raputavad meeletult. Olen alati magamiskohaga võtnud. Voodi tehakse ilusti ära ja selles suhtes on kõik ok. Ööseks tuld ära ei lasta (kuigi kirjade järgi peaks kell 22 pime olema), seega soovitaks alumist lavatsit, sinna ei paista otse laelamp sisse. Vaata seat61 lehelt, mis rongid / mis kell mugavamad on. Lisaks meeldis mulle see, et Chiang Maist tulles oli peatus ka lennujaamas, sobis meile ka ajaliselt (jõudsime kell 6-7 hommikul, lend läks kell 10).

Khao Lak on üsna rahulik paik. Kes soovivad rahu ja ei soovi eriti öömelus osaleda, siis Khao Lak on see koht. Olin seal aasta tagasi jõulude ja aastavahetusel. Üle päeviti tellisime omale takso ja käisime ringi, sest kohapeal oli igav aga samas rahulikult sai mereääres puhata - ei olnud ülerahvastatud.