Kiirteed Hispaanias

tere, palun infot kui palju kulub aega ja raha kiirteede peale Barcelonast Malagani autoga sõites (umbes 1100km),tänud.

Kui ainult mööda tasulist kiirteed kütta, siis tuleb Hispaanias ligi kroon km kohta ära. Kui ma aga õieti mäletan, siis mingil hetkel jooksid E15 ja N340 ka kokku ja nt Valencia ümbruses peaks ka tasuta olema, nii et nii suur see summa kindlasti ei tule. Ja minu teada on seal allpool juba kiirtee hoopis tasuta aga ma võin ka eksida. Ei ole Valenciast kaegemale sõitnud. Ajaliselt, kui otse läbi Granada minna, siis võib arvestada ca 10-12 tundi. Arvestades et tegelik kiirus tuleb ca 120-130 ja väiksed pissi- ja burgsipausid selle arvelt sees. Aga kui plaan ikka Malagasse välja kütta, siis kiirtee on igal juhul ainus võimalus. See rannaäärne N340 edeneb suvel kiirusel sott kilti päevas...aga ilus on see-eest.

Vaata www.viamichelin.com - läbi Valencia näitab ca. 10h ja 28 EURi maksudeks. Kui pisut aega on, soovitaks valida "discovery" tee - siis saab tervelt 381 km sõita mööda "scenic roads", mis võib teekonna päris põnevaks teha, kuigi lisab 3h. Ise olen Madriidist sõitnud. Tasulised teed olid ainult enne Malagat. Ja Malagast Valenciasse mööda ranna-äärseid tasuta teid (need olid küll kohati jube aeglased) Kiirteel sõitsime tublisti üle 130 km/h. Ühtegi politseid ei kohanud aga üks automaatse kiirusemõõtja trahv (155 km/h, 100 EUR) laekus pool aastat hiljem.

meil kulus selleks üle 12 tunni tänu pidevale teemaksu tasumisele ja raha suurusjärgus 50EUR.

Ma ei hakka uut teemat tegema, aga küsiks, et kuidas oleks kõige mõttekam Barcelonast Valenciasse sõita? Mõtlen eelkõige seda, et hind normaalseks jääks. Ja erinevaid variante võite pakkuda, nt busse või ronge jms.

Mine rongiga www.renfe.es Barcelona Sants - Valencia Nord

Barcelonast Valenciasse saad mööda tasulist kiirteed (25-30 euri) või enamvähem paraleelselt kulgeb ka tasuta tee. Olenevalt liiklusest tuleb tasuta teel pisut suurema ajakuluga arvestada. Samas on seal ka rohkem vaadata, kui sõidad päevasel ajal. Me sõitsime mööda kiirteed ja nägime ainult asfaltit ja betooni ning mitu-mitu korda tuli peatuda, et teemaksu maksta. Vaata www.viamichelin.com - saad valida nii kiirema tee kui odavama tee.

Samas läheb Valenciasse ka buss: www.alsa.es

rääkisin ühe tuttavaga, kes hiljuti sõitis Barcelona-Valencia mööda tasuta teed. Reis kestis 14 tundi!!! Uuri liiklusolukorda enne kui sõitma hakkad.