Ko Samet-i saar

Kas seda on võimalik lihtsalt külastada mingi regulaarliiniga või peab selleks paadimehe rentima?

Saab minna nii ja naa. Kaatriga muidugi kallim.

Kas oled seal ise käinud? Piltide järgi ilus, rahulik väikesaar.

Eraldi paadimeest ei pea võtma. Meie ostsime Pattayast "transpordi paketi", mis sisaldas bussisõitu ja paadiga üle viimist. Omal käel on ka võimalik minna. Suhteliselt muretu. M&M

Sinna käib regulaarlaev . Ka korraldatakse sinna igapäevaselt reise näiteks Pattayast. Ostke kohalikust reisibüroost reis ja muu eest pole vaja enam muretseda,Teid võetakse hotellist peale ,viiakse saarele ja tuuakse ka tagasi. On ka variant sinna kämpingumajja ööbima jääda ööks või paariks ,kui soovi on. Saar on ilus,rahulik ja valge liivarannaga - võib soovitada küll.

Mis hinnaga kohalikud reisibürood seda reisi müüvad?

Hinna osas ei saa ühest vastust olla. Oleneb nii hooajast (kõrghooaeg on Tais Nov. - Märts) kui ka firmast . Pakkujaid reisifirmasid on Pattayal palju ja hind oleneb nii firmast,reisijate arvust kui ka iseenda kauplemisoskusest.

Vaatasin kaardilt aga kaugel ta Pattayast siis on... Ja ikkagi hinnaklass 200 või 300 eek/nägu -või rohkem....

Olin umbes kuua aega tagasi Ko Sameti'l. Mina sain Bangkokist, Khao San Road'ilt kuni Ko Sameti saareni 450 bahti eest, buss + laev. Laev mandri ja Sameti vahet käib mitu mitu korda päevas. Pileti saab osta ise sadamast mõlemalt poolt, pole probleemi. Saarele sisenedes on vaja maksta nn. National Park fee, vist mõnisada bahti oli... Kui aga tuled sadamast näiteks jala ja suurt kotti seljas ei ole, siis keegi sind kinni pidama ei hakka. Kui aga istud nende roheliste "lahtiste taksode" peale, siis pead oma bahte luftitama.

Lihtsalt, täiendavaks infoks: saar ise on suht väike, rannaelu on vähe arenenud ja piiratud, korralikke teid praktiliselt ei ole, vaatamisväärsusi samuti mitte.

Lebotamiseks väiksema seltskonnaga või kaaslasega sobib, aga yle 3 päeva hakkab kindlasti igav. Päris yksipäini olles tahaks uttu tõmmata juba teisel päeval. Võib ju võtta ymber-saare tuure, käia snorkeldamas ja kala pyydmas, aga rohkem ei midagi erilist.

Yks meretoidu-restoran on lahe, aga see on saare teise kylje peal, rannast tykk maad eemal, peab selle taxi-variandi võtma. (Ise motikaga ei soovita, kuna teed on ettearvamatud.) Too restoran on ujuval alusel. Saare poolt saab sinna, kui rannas kella helistada, siis tulevad paadiga vastu. Päris romantiline, eks? Ja istud väikese klaasplaadiga laua taga, all on meri koos mere-elukatega, naturaalne ja öösiti valgustatud.

Kusjuures, suht kallis majutus sealsetes bungalowdes, kui võrrelda näiteks Koh Changiga.

Linnulennult Pattayast Ko Sametile 70-80km.

Mõtlesin seda saart külastada sellepärast, et jäi Pattayale lähedale ja kohapeal ~ 2 päeva olla. Pilte vaadates, siis saar jättis sellise paradiisisaare mulje. Ega selles ei pea kohapeal pettuma?

Kas soovitad muud saart Pattaya lähedal: Ko Lan?

Ko Lan (Koh Larn) ehk korallisaar on jah Pattayale kõige lähem asustatud saarekene, kuhu iga poole tunni järel lähevad laevad. Võib ka mootorpaadi yyrida. Sõit kestab mõnikymmend minutit.

Aga see on veelgi igavam. Jah, on söögi-joogikohakesi, vist on ka mõned bungalow'd. Aga rohkem ei midagi. Sobib päevaseks väljasõiduks seltskonnaga või kaaslasega.

Pattayalt lähtumise puhul tuleks soovitada Koh Chang'i, sellest on siin tripis palju juttu olnud. Koh Chang on muidugi kaugemal, sõit sinna kestab oma 3...4 tundi vähemalt, aga tasub igal juhul ära.

Me käisime korallisaarel siis kui Pattaya rannas oli pilvine. See saar oli minu mäletamist mööda Pattaya rannalt vabalt näha. Ko Sametile soovitaks kindlasti minna vähemalt üheks ööks. Kohale jõudes võta ööbimine Ao Hin Khok või Hat Sai Kaew randa,seal tundus ikka elu ka olevat(me olime Jep`s Bungalows 400B öö). Võta roller ja tee saarele tiir peale, jõuad kõikides randades pleesitada. Õhtul pannakse ranna restoranides söömis asemed rannaliivale. Tõrvikud põlevad, vaikne muusika, rahvas sumiseb ühesõnaga romantiline värk. Seal on mõnus mööda rannajoont ringi jalutada, et omale meeldivat söögikohta valida. Ko Changile minekuks peab ikka 3-4päeva vähemalt arvestama. Seal võtsime rolleri kogu ajaks, sest kastikaga ringi liikuda oli mõtetult kallis (eriti kallis oli öösel kui mõne teise ranna peolt oma hotelli tahtsid saada)

Huvitav, olen ise käinud 2 x Ko Sametil ja kordagi ei ole minult raha küsitud. Mingid putkad seal küll olid aga ühtegi rahakorjajat ma küll ei näinud.

Eks ta oleneb kuidas peale sattuda. Kui jala läbi kõnnid või rolleriga, siis ei tüüta sind keegi. Kohaliku transaautoga sõites need "taksojuhid" peavad ise seal kinni, et kõik uustulnukad kenasti rahakotti kergendaksid. Võimalik, et oled juhtunud momentidele, kus nood vennad lihtsalt putkas tukkusid :p

Kas Tai vetes haide ohtu pole?

Haide "ohtu" ei ole. See tähendab, keegi Sul jalga otsast ära hammustama ei tule.

Haisid aga ujub siin kyll, ehkki need on siuksed pisemat liiki, poolemeetrised või nii. Neid syyakse (hai uime supp) ja nende keskele viiakse ka ujuma kui soovi on.