Koh Rong vs Koh Rong Sanloem

Tere, Küsimus selles, et päris täpselt ei adu ikka kumb saar on kumb ja kummal tasuks rohkem aega veeta? Netiavarused kirjutavad koguaeg kahest saarest kui ühest tervikust. Isegi majutused ei too välja, kummal nad tegelikult on. Väiksemal ehk Sanloem'is toimub pidu 24/7. Kas suuremal on võimalik lihtsalt õdusalt aega veeta ja puhata maailma koleduse eest? Äkki keegi oskab printsipiaalsed erisused välja tuua, kumba eelistada või tasuks mõlemat külastada? Hetkel ongi plaanis vastavalt 4 ja 4 ööd.

Hei!

Arvan, et mõlemad saared on suuremal või vähemal määral peosaared. Eelmisel kevadel kui seal viibisin, siis valisin ka nende kahe vahel. Silom peaks olema rohkem "laid-back" kuigi ei ole seal viibinud. Väisasin hoopiski saart Koh Ta Kiev ning sattusin paradiisi. Sõbralikud inimesed, elektrit pole, vähe turiste(ehk ka nullilähedane kuritegevus) ning palju võimalusi rahulikult lõõgastuda. Kui otsid rahu ja vaikust, mitte meelelahutusprogrammi siis soovitan seda saart! Sinna sain läbi müügimehe, kes Ochheuteal beach'il ligi astus, aga tegemist oli siiski ausa ja väga armsa mehega. Üldiselt saab sellele saarele ostes nn saarte ekskursiooni ning siis lihtsalt hüppad paadist oma asjadega maha ja ootad paati järgi sel päeval kui oled kokku leppinud.

Meie valisime Koh Rongi. Lihtne põhjus- seal on ilusamad rannad. Soovitan sul kasutada googlit ja tripadvisori foorumit. Öömaja saamine oli muidugi ooper omaette, kord kinnitati broneering, siis jälle tühistati. Lõpuks ikkagi saime. Meie broneerisime 1,5 kuud ette ja nagu näha oli raskusi. Kindlasti broneeri meeldiv öömaja aegsasti ette.

R

Tulin just Kambodzast ja külastasin mõlemat saart. KOH RONG on suurem. Laevad randuvad Koh Tui külasse. Kui su öömaja on seal, pole proleemi. Kui aga vaatad, et teises külas, siis arvesta, et sinna saad vaid paadiga mis maksab lisaks. 5-15$ kui paadis on veel teisigi. See ferry port on peorand. Eemal saad ka rahu, aga seal saarel uhub meri palju prügi randa. KOH RONG SAMLOEM on teine saar. Saracen Bay on koht kuhu laevad tulevad ja see on valge liivaga tõeline paradiis. Enamus öömaju ongi seal. Meie peatusime teisel pool saart, kuhu tuli veel 45min läbi jungli minna. Seal on vaid 2-3 öömaja. Kaardil on märgitud enamasti Robinson bungalow, mida peavad sakslased. Meie peatusime seal kõrval Huba Huba bungalows. See on tõeline junglielamus. Rand on vaikne ja majad mäe nõlvapidi otsapidi junglis. Erakordne kogemus. Tõeline Robinsoni tunne. Tasub ära, kuigi see oli kalleim öömaja meil kogu reisi jooksul.

Elektrit on mõlemal saarel umbes kl 17/18st kl 22/24ni. Muul ajal mitte. Käia tasub mõlemal, need on ikkagi selles mõttes erinevad. Kui aga paradiisi tahad kus liiv pimestab, vesi läheb aeglaselt sügavaks ja on eresinine ja puhas, siis Samloem ja just Saracen beach.Meie reisi tippelamus oli aga jungel ja ööd Huba Hubas, kus vist pool jungli faunat oli üks öö meie onnis. Hiired, oravad, ämblikud, gekod ja võimalik isegi et mägrad, sest avastasime põrandast augu, kust ka ahvid sisse mahuvad. Koh Rong Samloemil toimub vaid Full Moon Party (ja minuarust on seal just ilusamad rannad) ja see kindlasti ei ole "peosaar". Koh Rongi pearand on see "peokoht".

Koh Rongi saarel on oobimise kohti mis on peo rajoonist vaga kaugel. Peorajooni rannariba lopus on yheks viimaseks majutuskohaks Treehouse bungalows selle tagant laheb otserada labi dzungli (umbes 2 km) majutuskohta mis on taiesti eraldatud yksikul ranna ja kus valitseb absoluutne rahu ja vaikus. Tugevalt soovitan seda kohta kui on huvi anna marku ma vaatan jargi mis selle koha nimi oli. Ise peatusin seal 3 paeva ja kui broneerida koht ette ara tulevad nad sadamasse paadile vastu ja viivad oma paadiga edasi- seda tasuta- ise matkasin labi dzungli ja see oli ka vaga meeldiv elamus. Hetkel elan Siem Reapis - kui on veel kysimusi -vastan meelsasti.

Jimil on õigus, Sinna kuhu Koh Rongil laevad randuvad ööbima küll ei soovita jääda! Kohutavalt must ja lärmakas ööpäev läbi. Seal ongi ainus vaiksem koht treehouse ja sealt edasi mõned km. väiksed bungalowd. Aga eraldi rand on Long beach ja seal on elu hoopis rahulikum, liiv valgem jne. Palm beach on teisel pool saart, sinna läheb Sivillest eraldi laev, on võimalus olla täiesti omaette, aga ka matkata läbi saare Long beachile. Samloem on igati parem ja ilusam saar. rannad on VEEL risustamata, saracen beach on rohkem pidutsejale-seltskonnaotsijale. Robinson beach on rahulikum ja Lezy beach samuti hoopis omaette maailm. Koh ta Kievit soovitan isiklikult kõigile, kui väga relax saart. Seal muide ametis Ten-103-s ka eestlane!