Kohtumisvõimalus lennujaamas vahepeatust tegeva inimesega

Kas Vantaa lennujaamas vahepeatust tegeva (teisele lennule ümberistuva) inimesega on võimalik kohtuda, kui kahe lennu vahe on peaaegu 3 tundi? Kas temal on võimalik oma "kinnisest tsoonist" välja tulla ja pärast tagasi saada või oleks minul mingi variant?

Ei näe probleemi - kui aega jagub, tuleb välja ja kohtute. Mingi aeg kulub pärast turvakontrollile, aga Helsingis pole see eriline ajaröövel. 3 tundi on piisav ka siis, kui järgmine lend on väljaspoole Euroopa Liitu.

aga kui viisa on riigis vajalik, siis pole kummalgi inimesel lootust teist näha?

Ei. Ainult juhul kui Soomes olev inimene ostab pileti näiteks Iirimaale, Inglismaale vm va Schengeni riiki. Ja siis läheb oma piletiga transiittsooni. Kui kohtumine pikemalt ette teada, siis võib ju leida mingi üliodava Ryanairi vm pileti. See paarkümmend eurot oodatud kohtumise eest maksta ei ole tõenäoliselt liig. Pärast ise lennukile ei pea muidugi minema ja võib rahulikult transiittsoonist jälle minema kõndida.

Vantaale kahjuks Ryanair ei lenda (ja varsti ei lenda nad enam üldse Soome). Schengenist välja odavat otselendu Helsingist naljalt vist ei leia. Non-Schengenis kohtumine läheb seal oluliselt kallimaks kui paarkümmend eurot. Kui raha ei pea lugema, pole vahet või kui on näiteks mõni väga väärtuslik
pisipakike :) vaja ära tuua.