Koolera

KAs kellegil on infot kus saab vaksineerida koolera vastu? Meil plaan minna Lääne aafrikasse ja teele jääb ka Guinea-Bissau. Seal aga on praegu koolera epiteemia. http://www.reliefweb.int/rw/rwb.nsf/db900SID/KLMT-7JD8L7?OpenDocument

Eestis nakkushaiguste haiglas ei osatud meid aidata. Vaidlesid ja vaidlesid nad seal omavahel ja lahenduseks ei osatud midagi öelda. Lõoukspakuti ka puugi vaktsiini millest me keeldusime.

Aga ilmselt seda oleks ikkaga vaja. Meil minek juba järgmine reede.

Mind vaktsineeriti koolera vastu paar aastat tagasi Merimetsa haiglas. Mis jutt see on, et enam ei vaktsineerita. Kahtlen.

Aga selle koolera vaktsiiniga on vist nii, et ta annab ainult 50% kindlusega kaitse. Umbes kolm aastat tagasi maksis see vaktsiin 1300.- krooni.

2006 Ekvatoriaal-Gineasse minekuks ajasime seda ka taga, kuid esiteks polnud seda Eestist saada, teiseks väitsid kõik arstid samuti ühest suust, et see on väikese toimivusprotsendi ning lühikese toimimisajaga, mis viib tagasi punkti 1. juurde, mille tõttu teda enamikus riikides ei nõuta/tarvitata ja mille tõttu teda ka ei tellita. Jäigi võtmata. Guinea Bissau kohta ei oska öelda.