Korsika

Oleme suvel minemas, majake üüritud, praam makstud. Kes käinud, mida kindlasti nägema peaks? Reisime lastega, enamus aega veedame kindlasti rannas.

1
2

Kus kandis majake teie perekonnaga asub? Plaan endalgi saarele jalutama minna, olemas lennu- ja praamipiletid.

0
0

HEi-hei, me oleme sellises kohas nagu Ghisonnaccia. Kus teie?

0
0

Lennupiletid Korsika suunas sebisite kust kaudu? Endal oli talvel plaan ka sügise poole suvel minna, siis vahepeal tuli plaan päevakorrast maha võtta aga nüüd jälle tundub, et saaks minna. Pean suht väikese ajaga sebima piletid ja majutuse, hea nõu oleks abiks...

0
0

Me ei stardi Eestist, nii et lennata Korsikale önneks vaja ei ole... Lennukipiletite kohta ei oska seega infi anda. Aga maja leidsime internetist, vaatasime pilte ja valisime.

0
0

Üks võimalus on Tallinn- Nice, näiteks Germalo kaudu otselennuga. Tallinnast saab veel Nicesse 1 või 2 ümberistumisega. Nicest juba praamiga. Lennukiga võib mujalegi lennata, sest praamid väljuvad järgmistest linnadest: Savona, Toulon, Marseille, Genova, Livorno ja Sitsiiliast saab ka Korsikale. Tegelt saab lennata isegi Korsikale. Riiast väljub ka otselend Nicesse (airbaltic). Praamipiletid soovitan varakult ära sebida. Neid saab neti kaudu osta.

Leidsin kaardilt Ghisonnaccia. See linnake/ külake asub väga heas paigas :) Kallis Mii, kas me ei võiks sellest lähemalt rääkida mõnes teises keskkonnas? Oleksin väga tänulik, kui kirjaksid aadressile [email protected]

0
0

Kui olete saarel vähemalt nädala, siis jõuate autoga saarele tiiru rahulikult peale teha. Midagi ülierilist soovitada ei oska. Kindlasti ilusad mereäärsed linnad-asulad, nagu Bastia, Porto Vecchio, Corte, Calvi, Porto, Bonifacio, Erbalunga, Saint Florent. Mägedes on fantastiline loodus ja vaated ning mägikülad-kindlused on ka vaatamist väärt, kui viitsite mööda serpentiine mägedesse sõita. Ninu järv on muidugi tase omaette. Siniveelisi randu on kogu saare rannik täis. Vesi on erakordselt puhas ja selge. Esile tõstaksin oma ilu poolest Arone, Arbitru, Santa Giulia ja Nonza (kiviklibu) randu. Suurematest randadest oli mõnusaim vast Palombaggia. Cap Corse'l ja ka lõuna pool idarannikul on hulgaliselt Genoa-aegseid pildistamist väärt valvetorne. Korsika köök on maitsev. Segu Liguuria ja Provence'i köögist koos kohalike kiiksudega, nagu ntx kitsejuust brocciu. Veinid on üsna joodavad. Rose'd ja valged lausa väga head. Kahjuks laste seisukohalt ei oska suurt midagi soovitada. Enda oma oli möödunud aastal, kui käisime 13 aastane ja väga lõbustusparkidesse enam ei kippunud. Veel seda, et 2007 augusti alguses oli seal keskmiselt +28-30 tselsiust päeval ja 20-22 öösel. Merevesi oli +27-28 kanti. Päike oli mõrvarlik - suure faktoriga kreemid kaasa. Kuiv ja soe, nagu Vahemere ääres suvel olema peab.

0
0

Huvitav, miks sa igatsugu pileteid ja ööbimisi "sebima" pead. Minu arust saab täna kõike kindlasti ka soodsalt täiesti legaalselt osta. "Sebimine" jäi minu jaoks kuskile vene aja lõppu...irw

0
0

To: ixxx

Vabandust, kui minu sõnakasutus Sinu õiglustunnet riivas. Kindlasti ei pidanud ma silmas pileteid hankida "illeaaglseid" teid kasutades. Lihtsalt talvel reisi planeerides olid minekuvariandid valmis vaadatud, mis paraku nüüdseks pole enam võimalikud. Suhteliselt väikese ajaga tuleb vaadata uued variandid, seetõttu pöördusingi, et saan ehk mõne hea idee, mis organiseerimist kiirendaks. Kommentaar Sinu sulest hetkel ei olnud abiks.

0
0

Tere,

viibime Korsikal 5 päeva juuli lõpus. Nagu teada on, siis see periood peaks olema selles piirkonnas puhkuste tippaeg. Plaan oleks need 5 päeva veeta saartmööda ringi matkates autoga ja ööbida telgiga kämpingutest. Siit paar küsimust, millele ehk oskavad käinud ja muidu teadjad vastata:

  1. kas selliste temperatuuride juures üldse telgis magada saab?
  2. kas kämpingutes võib ka telgiplatsidest puudu tulla, seega võib tekkida vajadus ette broneerida telkimiskoht?
0
0

Ah jäta jama, ei riivanud sa midagi. Lihtsalt irwe tuli näole, kui pidevast sebimisest lugesin. Sai ka omal ajal sebitud kõike alates tibidest, defkast, pyramide-kuluvatest kuni soome viisani...praegu tagasi vaadates tundub see naljakas ja idiootlik.

0
0

Kui oled varase ärkamisega saad telgis magada kindlasti. 7-e paiku on päike üleval ja siis saab telgisoleku isu otsa, kui sa just varjulist kohta ei saanud. Ise magasin noorena ka Eestis pigem lageda taeva all. Vihma Korsikal juulis tõenäoliselt ei saja ja mere ääres pole ka imevaid putikaid eriti.

0
0

kopsy, kui varjulise koha platsil saad, siis saab magada ilusti kauemini kui seitsmeni, kui kämpingulärm Sind üles ei aja... Kämpingud üürivad ka bungalowsid välja, seal on valikuliselt isegi konditsioneer sees. Kui palju rahvast puhkuse ajal, siis äkki nad ei broneeri telgiplatse ette. Pole aga kunagi telgikohta ette broneerinud, kui noorena veel telkisime, siis sellist lugu kunagi ei olnud, et kohta polnud.

0
0

Organiseerite Alpidesse motomatkasid. Kuidas teiega kontakti saab? Kas lähiajal ka plaanis? Tel 53 921 952

0
0

tartsi, mina ei organiseeri. Mu abikaasa aga teeb omale ja oma söpradele (alguspunkt München). Praegugi LGSK teel.

0
0

Läheme ka juuli lõpus. Minek rooma kaudu, kus veedame 2 ööd, sealt võtame rendi auto ja siis livorno kaudu üle. Praam maksis soodukaga kahele koos autoga 92 euri edasi tagasi. Korsikal 6 ööd, ööbimispaigad pole paigas, küll aga maruut varuga. Plaan randu nautida, sukelduda, mägedes kas raftingut või kanjoningi teha. Loodan, et 6 päevaga jõuab kõike seda.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased