Korsika, Nice, Monaco

Mõte veeta septembris ühe nädala kaugtöötades (ja natuke puhates) Korsikal ning käia ka Nice’is ja Monacos. Korsikal oleks peamine huvi sukeldumine ja kohaliku kultuuriga ning vaatamisväärsustega tutvumine - pikemaid matkasid ei ole seekord kavas. Korsikal veedaks ca 4 päeva - lend on Bastiasse, sukeldumine oleks Calvis ja liiguks veidi kas rongi või autoga allapoole Ajacciosse. Kas rongiga sõit on hea mõte, või pigem tasuks auto võtta? Endale tundub auto mõistlikum, et saaks rohkem näha. 

Soovitused kõige ilusamate / põnevamate kohtade osas Korsikal väga teretulnud. Mis kohad teile kõige enam meeldisid ja mida tasuks vaadata? 

Nice’is oleks kaks päeva - linnad suvel ei ole väga meie asi. Vaataks veidi linna lihtsalt.

Ja siis käiks ka Monacos ära. Sellega seoses küsimus: kas Monacos oleks mõistlik ühe öö ka ööbida? Endale tundub see mõistlik, kas mis teised arvamused? 

Tänud ette!

Monacoga on vast nii, et kui hinnaklass sobib, siis võib ka öö veeta. Õhtul mingist ajast ja hommikul vara on turiste kindlasti vähem ja näeb teistsugust riiki. Samas on enamik riigist ikkagi turistidest pea täiesti puutumata ja võid ka suvalisel kellaajal tühjadel tänavatel kõrghoonete või luksulike korterelamute vahel jalutada jne. Enamasti tullakse Nice'ist rongiga, veedetakse päev ja minnakse õhtul sobival ajal rongiga Nice'i tagasi. Vajadusel korratakse seda :)

Suurem mõte Monacos ööbida oleks kasutades mõnda kuulsat hotelli koos muudet teenustega nagu õhtusöök jne.

1
1

Sai mõned head aastad tagasi Korsikal käidud ning kui esialgne mõte läbida GR20 matkarada vigastuse tõttu pooleli jäi, võtsime saare avastamiseks rendiauto. Ühistransport küll toimib aga auto tundus parem variant tol hetkel. Põnevaimad kohad olid saare lõunaosas (Bonifacio jms) aga sinna sellise lühikese tripi puhul mōtet vast ronida pole. Calvi oli ka täitsa tore väikelinn ning kui aega on siis väike tripp kuhugi saare keskosas olevatesse mägedesse on ka vast aus plaan kust saab siis häid panoraamvaateid.

1
0

Korsika autorendiga seoses meenub mõni aasta tagasi levima hakanud probleem, et mitmed firmad on üle läinud elektriautodele. Isegi kui broneerid tavalise, siis saabudes saad upcrade'i elektriautole ja muud varianti ei olegi. Siis pead nuputama ja mõtlema hakkama, et mis sellega nüüd edasi teha, et ikka sõita saaks ka, kui aku tühjaks hakkab saama jne ;)

Ise käinud ei ole, aga mingitest teemadest jäi see mure silma. Oli seotud kindlate suuremate firmadega, aga see pidi kiirelt levima ka teistesse uuemate autodega firmadesse.

1
1

Kui juba Korsikal olles Nice´is käik pole just mingi logistiline hädavajadus, siis mina neid mõlemaid ei ühendaks, vaid keskenduks "kvaliteet-ajale" Korsikal ja seal ringi liikumisele. 

Enamasti on trippide skeemid vastupidised - nt. Nice´i on soodsam jõuda (vahel on see osa ka pikemast autoga tuurist) ja siis tasub aja ja muude võimaluste korral Korsikale ka vahel haak teha, kuna just seal on rohkem vaadata/teha. Vastupidisele vahepõikele ma ressursse, sh. ajalisi, ei kulutaks.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased