Kos ja tuulisus

Loen, et Kos on üsna tuuline saar ja paneb natuke kõhklema kui lastega reisi mõelda. Tahaks augusti lõpus minna ja nii, et lapsed (vanuses 5 ja 1) saaks väga palju meres olla. Aga kui laine lapsed kaldasse tagasi peksab, siis hästi ei saa ju.

Palun kommentaare tuulisuse kohta seal käinutelt.

Seitse aastat tagasi vähemalt oli. Mõnel päeval oli tuul liiga tugev, et surfama minna või võrkpalli rannas mängida. Samas on ka rahulikke päevi ning võimalik, et teisel pool saart on rahulik. Ma olin põhjakaldal.

Ma tol ajal ei vaadanud asju väikelaste pilgu läbi, seega ei mäleta, kas rannaääres on ka mõnusaid rahulikke soppe, kus nad pladistada saaksid. Täiskasvanul oli ujumiseks koguaeg sobiv ilm.

Eelmine aasta käsime augustis Kos'il - tuuline tähendab seda, et kui palavust on ca 30-34 C , siis oli niisugune mõnus värsekndav tuuleke,sealt ei käi üle teab mis tugevaid tuuli. Vähemalt enamikes randades (neid oli ikka mitmeid erinevaid üle saare) ei olnud kuskil mingit lainetustki. Ehk on surfajatele eri kohad kus nad käivad ja muideks vesi oli ca 27 C kraadi, selle kuuma juures täitsa jahutav. Väga mõnus armas saareke oli. Esimene pilt ehk ehmatav, aga nädal möödus väga kiirelt.

Kas kellegil kogemusi kuidas seal ilm aprilli lõpus on, ja merevesi?

Aprilli lõpp 2013 oli täitsa palav- samas ütles kohalik et nii soe igakord ei ole, oli mingi 25-26 vahel. Pakun et võib väga erinevat temperatuuri saada. Meres midagi mõnusat ei olnud, 19 ringi vast.