Krabi

Tere.Oleme minemas Krabile Ao Nangi.2nädalat.
Oleks mõistlik mõned päevad põrutada Phuketile? Äkki soovitaksite mõnda hotelli seal pool ja randu mida seal kùlastada.Üleùldse kus seal ära käija ja just nii,et mõned päevad ja ei läheks väga jooksmiseks.
Kiiresti muidu need kiirpaadis Krabilt Phuketisse lähvad ja mis oleks mõistlik hind?

Ao Nangis polegi tegelikult midagi muud teha peale selle, et sealt ära saada :D

Ma läheks esimese asjana sinna turismipunkti - neil on kaardid, tuurid jms.

Phuket on väga ülerahvastatud turistide mõttes. Pigem väiksematele saartele. Maitse asi.

Tere,

Tulin just oma 4dalt tripilt Taist. Käisin siin lõpuks ka Phuketil ära. Oli enne eelarvamus ja see sai ka nüüd kinnituse. Paras koht korra seal maanduda ja siis Andamani saartele kiirelt edasi minna. Oleneb muidugi kes mida otsib, kes tahab pidu panna ja meie purjus idanaabreid vahtida, siis näiteks soovitaks Patongi minna...kes otsib rannapuhkust siis lugegu nüüd edasi.
Selles mõttes on Krabi kandist hea alustada. Ao Nangist oleks ma paar päeva ja käiks vaataks Railay ranand üle. Edasi seal siis paatidega allapoole minema.
Seekord vaatasin üle Koh Mook-i, Koh Ngai ja Koh Kradani...viimane meeldis neist kõige rohkem, Ngai ka väga ilus koos mõnusa snorgeldamise võimalusega nagu Kradan. Kõige vähem meelsid Mook, kuigi positiivsust lisasid seal kohalikud inimesed. Lisaks soovitaks minna kõige alumisse otsa Koh Lipele. Loomulikult kõige lähemal Krabist minna on Lantale ja Phi Phi, need väärivad ka külastamist. Aeglasema paadi hind oli näiteks Kradanilt Phuketisse 1400 THB nägu, kiirpaadiga Phuketist Ngaile oli näiteks 2100 nägu, hea kiire aga kallim... Eks Krabi kandist liikudes võib siis ise arvestada, peaks sarnased hinnad vast olema.

Tõsi, Ao Nangis küll väga 2 nädalat ei tahaks olla :) Pisike ja üsna..."igav" seega saartele ikka soovitaks!

PS. Kes eilset Jussi intervjuud nägid tema õnnetuse kohta, siis ka siit minu soovitus. Ärge vähemalt Phuketil rolleriga sõitke. Phuketi lennujaam oli plaasterdatud ja lonkavaid inimesi täis ja oli aru saada,et just mingi roller vms õnnetus oli selle põhjustajaks. Ise olen väiksematel saartel rentinud, kus tundub ohutum. Tõenäoliselt just teiega ei juhut midagi aga miks peaks saatust proovile panema?
Lisaks mainis ka Juss, et Tai pole enam see, et kohalikud petavad jne..jällegi see Phuketi teema, kus teenindajad isegi hotelli lauas ei viitsi enam sulle "wai"-d teha ja kui ise neid nõnda tervitad, siis tuleb neile see meelde küll...

Sõltub siiski saare raskusastmest. Phangani saarel on terved kliinikud spetsialiseerunud rolleriõnnetuses vigastatud turistide kokkulappimisele.
Tais käib 33 miljonit turisti aastas. Juba statistiliselt on õnnetuste arv mitusada päevas. Phuket on suurim kuurort, nii et kahtlemata juhtub seal kõige rohkem. Eriti kuna enamik turiste ei sõida rolleriga kuskil mujal kui Aasias.

Tõsi, Phangani Haad Rin poolse otsa mäed olid päris põnevad rolleriga läbida aga teiste asulate pool oli ikkagi suht rahulik liiklus ja kui silmad lahti hoida, siis tundus väga turvaline sõita. Phanganil võib lisanduda ka "full moon" pidude koefitsent korra kuus, kus siis v-olla kerges vines pulti istutakse. Isiklikult sihtisin just kunagi selle peo välist aega seal saarel.
Phuketil olles tundus juba taksoga sõit kergelt ebaturvaline arvestades , kui närviliselt seal linnas ja mägede pool liigeldi, mis siis veel rolleri seljas seal tunne võib olla.

Põhiline rolleriõnnetuse olukord Tais on sõiduoskuste ülehindamine, peamiselt mägiteedel - esmajoones vihma, aga ka purjusoleku tõttu. Phanganil, Changil jne on probleem selles, et mägiteed on ääretult kitsad ja väga tiheda liiklusega. Ühe inimese kukkumine tähendab mitme rolleri ahelkokkupõrget, sest järelesõitjatel polegi tihti kuskile keerata.

Phuketil rolleriinfra kui selline on kõige paremini välja arendatud, piisavalt laiad eraldi rollerirajad ja palju rohkem võimalusi kraavi sõita, kui ees keegi kukub. Aga suur turistide arv ja inimfaktor ja tihe liiklus muudavad selle siiski kõige ohtlikumaks rollerisaareks.

Rolleril on olemas selline asi nagu gaasirutchka, seda keerates tuleb kiirust juurde või läheb maha, siis on veel olemas kaks pidurit, esimene ja tagumine. Kui nüüd neid kolme asja mõistlikult kasutada, ei juhtu üldjuhul midagi. Tundub, et see kellel juhtub, ei oma A kategooria juhtimisõigust ja A kategooria kogemusi.

tulin just Phuketist.üldiselt meeldis.ei viibinud ainult yhes hotellis.käisime ära Phiphi saarel ööbimistega.seal yhel päeval tegime tiiru phiphi väikesaartele koos snorgeldamise ja rannaujumisega paadiks kiirkaater nii 20 inimesega.randadest olime Kata l,Kamala l.Patongis olime yhel õhtul ,tundub selline peo koht rohkem olema.nädalavahetusel käisime öö turul ehk Naka turg. tegime ka väljasõidu Khao Sok rahvusparki koos ööbimisega veepealses bangalos.Oleneb kas tegemist perepuhkusega või rohkem noorteseltskonnaga kes aktiivsemat tegevust vajavad?